İçeriğe Yönlendir

Seat Leon 1.2 Tsi Dsg Mi? Yoksa 1.6 Tdi Dsg Mi?

Serdar Serim

Recommended Posts

İstanbul'da yaşayan biri için güzergahı trafiksiz,şehirler arası sayılabilecek yollar değilse kesinlikle dizel. 

Sabit hızda giderken 1.2 tsi değil, 1.4 hitler de 5-6 arası geziyor 90 la falan.

Ama iş yokuşlara,yoğun trafiğe ve yüksek sürate gelince çok değişiyor.

Belki detaylı hesap kitap ile 10 bin km yapan biri için benzin avantaj gibi görünse de psikolojisi çok kötü :) 

dizel leon candır

Yorum bağlantısı

1.2, her yıl 2 depo yakıt kadae vergi avantajı.

Aferin bazen zekice hesaplamalar yapabiliyorsun...[emoji16] [emoji16] Yılda 20 depo civarı tüketiyorum. 2 depo yakıt benim için yılda 10 da 1 demek...

4,5 lik benzinin litresinide 4 TL civarına düşürür...

Baştan verilen farkı zaten hesaplamıyorum...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Aferin bazen zekice hesaplamalar yapabiliyorsun...[emoji16] [emoji16] Yılda 20 depo civarı tüketiyorum. 2 depo yakıt benim için yılda 10 da 1 demek...

4,5 lik benzinin litresinide 4 TL civarına düşürür...

Baştan verilen farkı zaten hesaplamıyorum...

Döverim seni  :bomb:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

2011 astra sedan (3 yetişkin klima kapalı mıcır yol,kışlık lastik ve araç herhalde 1300 kğ civarında) 1.3 multijet dizel 170 km/h 6.vites 3k devir yakıt 9lt/100km.

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Yaklaşık eşdeğer durumda olan arabalarda, 5000 TL farka kadar  dizeli varsa neden olmasın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gök

ben hayatımda şehir dışında 90 a  100 e sabitlediğimi hiç hatırlamam. demekki benzinli arabam olsa 10 litre yakar :D

bu diyeceğimi yanlış anlamayın ama genelde benzinli araba sahipleri 90 a sabitleyince 6 litre yaktı tarzı paylaşımlar yapıyor.

dizelciler yapıştır git 6 7 der ler fark budur sanırım.

Yorum bağlantısı

ben hayatımda şehir dışında 90 a  100 e sabitlediğimi hiç hatırlamam. demekki benzinli arabam olsa 10 litre yakar :D

bu diyeceğimi yanlış anlamayın ama genelde benzinli araba sahipleri 90 a sabitleyince 6 litre yaktı tarzı paylaşımlar yapıyor.

valla Alicim ben geçen sene kurye ile 100-105 sabit hızla gittim 980 kmyi yaşladım mı ne yoksa  :)  

ama dediğinde haklısın 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai getz ile 80-90 km hızla Balıkesir - Eskişehir yaptım.  3.8, 3.9 falan yakmıştı. Fiesta ile  sabredemiyorum, otoyolda 130-140 derken 6.5 litre tüketim oluyor.  :)

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Ankara Eskişehir gidip gelmiştim geçen hafta giderken 90 120 arası gittim full klima açık 4.9 ortalama ile bitirdim.Dönerken yolun yarısı 90 100 gerikalanı hızlı idi 150 160 birkaç kez son sürat denemeside yaptım 200 210 arası 5.6 la eve vardım.Klima ara ara açıktı.

1.2 ibiza araç.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

iyiymiş, 1.2 TSI mi?

Evet tsi otoyolda birkez 180 200 gittim 30 km boyunca o zamanda 7.8 di ortalaması Şehir içinde kısa mesafe ve sürekli bayır in çıkta yaklaşık 5 kmlik yol ortalama 11 e kadar çıktı mesela dizel olsaydı 8 ortalama aşağısı olmazdı o parkurda öyle hesap edin.Bu arada yol bilgisayarının sıfırlanmış değerleridir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Az önce hesapladım, 1700 kmlik yolculukta 6,24 litre / 100 km yakmışım. Klima sürekli açık ve araç yüklü.  Duble yollarda 110-120, otoyollarda 120-130, biraz şehiriçi. Yol bilgisayarı 6.4 gösteriyor. ( araç 1.25 fiesta 2009 trend) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

ben hayatımda şehir dışında 90 a 100 e sabitlediğimi hiç hatırlamam. demekki benzinli arabam olsa 10 litre yakar :D

110'a sabitleyince de o değerler yakalanıyor. Ancak burada yokun durumu ve hava durumu önemli...

Eski aracım dizeldi, 110'a sabitleyince 5-6 litre civarında yakıyordu 100 km'de...

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Klima gazı azalmıştı , gaz bastırdım serviste. Gaz az iken kompresör daha çok çalışıyordu, bu da tüketimi arttırıyordu gibi geldi bana düz mantıkla :)  Doğru mu düşünüyorum sizce

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai ye hiç gaz basılmadı, 11-12 sene oluyor. İlk günkü gibi güzel de soğutuyor. Fiesta bu konuda zayıf. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hyundai ye hiç gaz basılmadı, 11-12 sene oluyor. İlk günkü gibi güzel de soğutuyor. Fiesta bu konuda zayıf. 

Sana öyle geliyor  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...