İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Cam Rüzgarlık Tavsiyesi

İsmail Sefer

Recommended Posts

Mesut Aybek
13 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Aslında fazladan veya kullanılmaya sol ön cam rüzgarlığı olan varsa talibim.:)

Malesef bende Yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Mert
Banada havuzlu paspas lazım. Varmı alan kullanan memnun olan?

Llocker kullanıyorum gayet memnunum
Yorum bağlantısı
mahir akman
3 saat önce, Onur Boga yazdı:

Banada havuzlu paspas lazım. Varmı alan kullanan memnun olan?

ben bugün aldım 4d havuzlu paspas kauçuk gayet güzel durdu arabada

Yorum bağlantısı
Onur Boga
ben bugün aldım 4d havuzlu paspas kauçuk gayet güzel durdu arabada

Link atabilir misiniz?
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

arkadaşlar yokmudur bana yardımcı olacak? bu rüzgarlıkları çıkardıktan sonra o kalan çift taraflı bantın izlerini ne ile çıkarabilirim?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

arkadaşlar yokmudur bana yardımcı olacak? bu rüzgarlıkları çıkardıktan sonra o kalan çift taraflı bantın izlerini ne ile çıkarabilirim?

Gazyağı, zift sökücü tarzı ürünler izleri alacaktır.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

10 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Gazyağı, zift sökücü tarzı ürünler izleri alacaktır.

Köksal abi dediklerine bakıcam. Fakat sen daha iyi bilirsin diye soruyorum benzinli bezle veya araba pastası ile çıkar mı? birisi öyle bişey demişti sanki bana.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Köksal abi dediklerine bakıcam. Fakat sen daha iyi bilirsin diye soruyorum benzinli bezle veya araba pastası ile çıkar mı? birisi öyle bişey demişti sanki bana.

Benzini karıştırma tehlikeli olabilir, pasta ile çıkar ancak şöyle düşün, pasta aşındırıcı benim tavsiye ettiklerim çözücü ürünler. yapıştırdığın yer folyo ise pasta matlık yapabilir, öncelikle daha hafif çözücü ürünler uygula ;)

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Benzini karıştırma tehlikeli olabilir, pasta ile çıkar ancak şöyle düşün, pasta aşındırıcı benim tavsiye ettiklerim çözücü ürünler. yapıştırdığın yer folyo ise pasta matlık yapabilir, öncelikle daha hafif çözücü ürünler uygula ;)

Tamamdır .tedarik edip deneyeceğim hemen.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

sunplex marka kullandım çift taraflı bantla düzgün montaj yapılırsa sıkıntısız kullanabilirsiniz ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 25.05.2017 at 09:18, Mais Jannataliyev yazdı:

Mehmet abi,kendi üzerinde olan çift taraflı bantla yapıştırdım.

Wd40 çözer çift taraflı bantı... 

Alabildiğiniz kadar kabasını alıp, sonra wd40 ile temizleyebilirsiniz.. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Wd40 çözer çift taraflı bantı... 

Alabildiğiniz kadar kabasını alıp, sonra wd40 ile temizleyebilirsiniz.. 

Valla bu Wd40 ne işe yaramıyorsa artık. Her eve,arabaya lazım))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Valla bu Wd40 ne işe yaramıyorsa artık. Her eve,arabaya lazım))

Her sorunda. İlk önce wd40 deneyebilirsiniz.
Çift taraflı bant için ben denemiş ve başarılı olmuştum :)
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Peki abiler bu rüzgarlığın alt kısmı yapışmayıp boş kalınca ben kapı direk çıtasının oraya şeffaf silikon sıkmıştım şimdi o silikonu tam çıkaramıyorum. Tırnakla felan denedim çok uğraştırıcak. Bu neyle çıkar peki?

Yorum bağlantısı
Tugay YILMAZ
On 29.05.2017 at 08:55, Mais Jannataliyev yazdı:

Peki abiler bu rüzgarlığın alt kısmı yapışmayıp boş kalınca ben kapı direk çıtasının oraya şeffaf silikon sıkmıştım şimdi o silikonu tam çıkaramıyorum. Tırnakla felan denedim çok uğraştırıcak. Bu neyle çıkar peki?

Rüzgarlıkları nereye yapıştırdınız ? Ben kendi aracımda camın hemen üstündeki plastiğe yapıştırmıştım sökerken iz bıraksada plastik sonuçta boyaya zarar vermektense  plastik bi şekilde değişir diye. Çalıştığım firmada ölçüm cihazlarını temizlemek için arkadaşlar saf %96 oranında alkol kullanıyorlar bir çok şeyde faydalı oluyor. Saf alkolü vatandaş olarak tedarik edemezsin ama kolonyadada %60 alkol var deneyebilirsin. WD 40 yağlı bir ürün bunun yerine contac cleanerlar var yağsız bunlardan deneyebilirsin. Sonuçları burda görüntülü paylaşırsanız sevinirim ben dahil herkes fikir sahibi olur.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Macit Aliyev

Geçenlerde yine denedim o çıtalardan çıkarmayı biraz leke kaldı. Sanki çıtanın rengi atmış artık. O yüzden tekrardan cam rüzgarlığı taktırmak istiyoru. En azından aynı yerleri kapatır.

Benim Ustaya ihtiyacım var. Bu malzemeyi alacam ve kendisi yapıştıracak. Var mıdır böyle bir yer Şaşmazda?

Yorum bağlantısı
Anıl Mert
Geçenlerde yine denedim o çıtalardan çıkarmayı biraz leke kaldı. Sanki çıtanın rengi atmış artık. O yüzden tekrardan cam rüzgarlığı taktırmak istiyoru. En azından aynı yerleri kapatır.
Benim Ustaya ihtiyacım var. Bu malzemeyi alacam ve kendisi yapıştıracak. Var mıdır böyle bir yer Şaşmazda?

Ustalık istemez yapı malzemesi satılan yerlerde şeffaf silikon bant diye geçen banttan alın üzerindeki yapışkanlı çıkartıp bunu yapıştırın sonra montaj yapın. Söktüğünüz zaman da iz bırakmaz bunlar parmak ile ovalayip çıkar yıllardır kullanırım uçan kopan olmadı daha
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
17 dakika önce, Anıl Mert yazdı:

Ustalık istemez yapı malzemesi satılan yerlerde şeffaf silikon bant diye geçen banttan alın üzerindeki yapışkanlı çıkartıp bunu yapıştırın sonra montaj yapın. Söktüğünüz zaman da iz bırakmaz bunlar parmak ile ovalayip çıkar yıllardır kullanırım uçan kopan olmadı daha

Herhalde çift taraflı bantlardan demek istediniz dimi? Sanayi tipi fön makinesi ile yapılınca daha sağlam oluyor diye biliyorum oyüzden soruyorum. Bir kere dilim yandı))

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
53 dakika önce, Anıl Mert yazdı:

Evet Buda çift taraflı ama şeffaf silikon

Hangi markayı öneririsiniz?

13 dakika önce, Özkan Yenigün yazdı:

Daha Dün Söktüm...Seven seviyor ama ben sevemedim...

Ben sevmiştim ama olmasada olurdu. Eskileri söktükten sonra iz kalınca tekrardan takmak istedim izleri kapatmak için.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Macit Aliyev

Huylu huyundan vazgeçmez. Gittim tekrardan yenisini aldım bu sefer adamlara dedim bak ha Fönle ısıt öyle yap. O da ürünün üzerindeki çift bantı ısıtarak yaptı. bugun Farkettim Anıl Mert arkadaşın da söylediği gibi üzerindeki bantlar beş para etmez. Biraz zaman geçsin iyi bir bant alıp tekrardan yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Adem Öztürk

Ford'un sitesinde kendi orjinal yarı şeffaf ruzgarliklar var hiç deneyen gören varmı, sanırım yapıştırmalı değil direk kanala oturuyo gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...