İçeriğe Yönlendir

Ucuz A118C ( B40 ) 42$ Araç Kamerası Incelemesi Gearbest.com

Olgu Erhan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan
18 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Harun, voltaj dengeli değil. İki kondansatörüde direnç ile deşarj yapsana

Direnç ile desarj ettim. Önce 330 ohm la 3.3 V'a kadar indirdim sonra 22 ohm la sıfırladım. 

Voltajı ben yanlış tarif ettim, bir kapasitör üzerinde 2.3V civarı var, ikisi üzerinde 4.7V var. İki ölçümü de şase referanslı yaptığım için birinden aldığım ölçümde ikisinin toplamı çıkıyor.

Neyse kaldırdım attım kenara topladım. Belki bi gün kafası eserse çalışır. Şimdi VIOFO markalı olanını alacağım bu muhtemelen başka marka A118C.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Board üzerinde üç tane ferro manyetik trafo var. Onlara bak, 3.3, 1.9 ve 5 volt olacak. Power tuşuna basınca

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Board üzerinde üç tane ferro manyetik trafo var. Onlara bak, 3.3, 1.9 ve 5 volt olacak. Power tuşuna basınca

Açıkçası şu an kapattım tekrar boş vaktimde bakarken ölçeceğim. Ancak bir tanesinde 5V vardı da diğerlerini hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
On 6/15/2017 at 14:25, Servet Aydın yazdı:

Kondansatöre yakın yerde varsa şarj ve başlangıç devresi sağlam demektir.

Servet abi kamerayı 5 gün hiç ellemedim öyle duruyordu. Bugün bilgisayara taktım çalıştı. Birkaç defa söktüm taktım sıkıntı yoktu. Sonra normal usb şarja takarak kayıt şekline bakayım dedim bu sefer açılmadı. Sonra bilgisayara taktım yine açılmadı. Sorun kondansatörlerde olabilir mi? 5 gün boyunca tamamen deşarj olduğu için mi çalıştı acaba. Bir de bu aletin üzerindeki kondansatörler elektrik kesilince kendini nasıl deşarj ediyor orasını çözemedim. 

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
46 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pcde açılırsa yazılım atsana kameraya.

Şu an açılmıyor yine bekleyeceğim kendim sıfırladım kısa devre ettim kondansatörleri ama cıx yine açılmıyor. Açılırsa atalım bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...