İçeriğe Yönlendir

Genel - Yolda Kaldım Acil

Sinan Kozan

Recommended Posts

Sinan Kozan

merhaba

bugun aksamüstü arkadasımla buluştum çarşıya giderken araba bir anda akü lambasını yaktı arkasından abs ışığını yaktı ve en son olarak da el freni lambası yandı.ışıklarda durduğumda ise ara stop etti.sonrasında arabayı vurdurarak çalıştırdık falat 2-3km sonra yine sırasıyla akü abs ve el freni ışıklarınk yaktı.aracı güvenilir bir yere çektim yarın sabah tekrardan vurdurarak veya takviye ile sanayiye gideceğim

sorun sizce ne olabilir

teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

yüksek ihtimalle akü genelde aku zayiflayinca sacma sapan uyarılar veriyor gecen arkadasta immobiliser arizasi yakmısti sabah aküyu degistirince duzelmis geçmiş olsun. ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Vural

Aküyü bi elektrikçiye ölçtürün Aküde Sıkıntı yoksa Şarj Dinamosundan Büyütücek Bir Şey Yok Akü Zayıflayınca Araç Saçmalamaya Başlar :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İmkan var ise takviye yaptırın. Vurdurmak çok sağlıklı olmuyor. Geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Şarj dinamosu arıza yaptı, aküyü şarj etmedi ve zamanla akü de kendini bitirdi. Aynı arıza benim de başıma gelmişti. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Benzer bir durum Fusionum varken başıma gelmişti,sorun şarj dinamosundaymış.

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

bugun sanayiye geldim şarj dinamosundan kaynaklıymıs sorun 200 lira civarına yapılır dedi tamam dedim bekliyorum

yardımlarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

iki farklı sorun olabilir.. 

1- Akü bozulmuştur.. Şarj etmeye devam ettiği sürece araç çalışıyordur ama araç rolantiye düşünce elektrik yetişmeyip stop ediyordur. 

2- şarj dinamosu bozulmuştur, buna bağlı akü boşalmıştır. Ancak son demleri ile aracı çalışır tutabiliyordur.. 

Ben 1. seçeneği daha yakın görüyorum.. Bence akü bozuk. 

Her halükarda akü şu an boş olduğu için hem akü hem şarj sistemi kontrol edilmelidir.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...