İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Trim Sesi

Cem Ece

Recommended Posts

merhabalar

henüz 3 aylık 8000 km yeni mondeo 1.6 tdci  style pk. sahibiyim.

sol kapı bölgesinden otoban asfaltında dahi duyulan ses gelmekte.

1.5 ay önce izmir arkas'a bu şikayetim nedeniyle gittim sanıyorum slikon uyguladılar biraz azalsa da sonrasında çok daha fazla derecede arttı.

sık araba değiştiren biriyim ve inanın bu sesi hiç bir arabamda duymadım. d sınıfı arabada bunu anlamak mümkün değil.

ne yapmamı önerirsiniz.

selamlar

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Sanırım bu ses kronik gibi bendede var.Servis hallettik diyor ama aynen devam ediyor .Arabayıda sürekli mıncıklatmak istemiyorum açıkcası.

Kulağım alıştı sanırım artık önemsemiyorum.Ses esksi kadar rahatsızlık vermiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç
(düzenlendi)

bence bu sorunun üzerine git. hakkını ara. sıfır aldın sanırım aracı. az para vermemişsindir. bende yıllardır ford kullanırım. fordlarda bu trim sesi kronik bir sorun sanırım. çok şikayet eden var. üst mercihlere ulaşmaya çalış. fabrika ortamına , genel müdürlüğe vb yerlere. sosyal medyadanda saldır. umarım çözülür sorun. sorunun çözümünü ve durumunu buradan paylaş. merak ettim ne olacak

tarihinde Serdar Çekiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

İstese yapabiliyor sellective donanımda hiç bir ses yok.

Katılıyorum. 5 yaşında ve 100 000 de olmasına  rağmen Allah nazardan saklasın herhangi bir trim sesi duymuyorum. Çok bozuk yollarda nadiren o da bazen... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Katılıyorum. 5 yaşında ve 100 000 de olmasına  rağmen Allah nazardan saklasın herhangi bir trim sesi duymuyorum. Çok bozuk yollarda nadiren o da bazen... 

Sadece geniş sac alanlar dikkat edilince bir rezonasa giriyor çözümü de basit aslında, ilerleyen zamanda bişeyler yapabiirim.  ;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

demek ki yeni kasalarda istememişler abi   :)

Çoban isterse tekeden süt sağar diye bir ata sözü vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Çoban isterse tekeden süt sağar diye bir ata sözü vardır.

bu dediğin çoban bile kurye de bunu başaramaz abi 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

bu dediğin çoban bile kurye de bunu başaramaz abi 

senin hatan ilk lanse edilen ürünü lak diye alman olmuş.

Yorum bağlantısı
Levent Onder

Arkadaşlar selam,

Ford Etis ten aracın üretim yerini sorgulayın. Valencia üretimlerde trim sesi olmuyor, 

Russia: Ford Vsevolozhsk (2009–present)
Spain: Ford Valencia (2014–present)

Rus üretimlerde o ses kesin oluyor. 

Ayrıca Stil Paket ile Titanium ya da Selective paketlerin içinde kullanılan trimler farklı ülkelerde üretiliyor. Valencia da üretilse bile Stil ile Titanium arasında malzemede çok fark var. Hele Titanium ile Selective arasında dağlar kadar fark var.

Örneğin Selective donanımda beyaz-bej  deri döşemeli seçeneklerde kapı içlerindeki dirsek dayama yerleri kolunuza dirseğinize göre şekil alıyor. elinizi çekince düzeliyor.

Hatta Hayalet ekranlarda ki ses tonları bile farklı .

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İlker Yüksel

Bu Trim sesine bir çözüm bulundumu? Neden yapıyormuş bu sesi?

Yorum bağlantısı
Ferhat KUZOLUKOĞLU

Trim sesi nasıl bir sestir bilmiyorum ama benim sol ön kapıdan bazen çok az bi tıkırtı sesi geliyordu ilk bakımda söyledim kapı ayarından dediler. araç ilk bakımda 9.000 km de idi ama servisteki kaportacı bana kapılar daha hiç oturmamış asfaltın dışına çıkmamışsın muhtemelen dedi. 15.000 km civarında iyice oturmuş olur getir tamamıyla ayarları yapalım ses kesilir dedi. Bu arada servis Ankara Turoto bu ve bundan önceki aracın bakımlarını hep onlar yaptı ve şimdiye kadar hiç bir sorunum olmadı gayette memnunum ve güvenirim. son bir aydır aracı şehir içinde kullanmaya başladım dediği gibi tıkırtı sesi biraz daha arttı, geçen cuma önünden geçerken servise uğradım baktılar kapı ayarlarından hemen yapalım dediler ama vaktim yoktu, nasipse yarın servise bırakacağım kapı ayarları için.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapı nereye oturacak mış :s iyi sallamış ayıp yahu... başından savmış

Yorum bağlantısı
Ferhat KUZOLUKOĞLU

kapı nereye oturacak mış :s iyi sallamış ayıp yahu... başından savmış

Bu kapı tıkırtı sesi eski kasa mondeomada da vardı ama 1 yıl sonra başladı kapı ayarları yapıldı kesildi. Hatta onun kapıları kapanırken bile ayarsız olduğu belirli oluyordu. İlk bakımda aracı öğlen bırakıp akşam almaya gidemediğim için ertesi gün öğlen aldım . Araç bir gün ellerinde durdu başından savmak isteyeceği gibi bir durum olmamıştır. Çünkü bu aracı bayiden aldığımda neredeyse tüm mondeo 5lerde  tamamında gördüğüm gibi kaput, bagaj kapağı hizasızdı, (bu fordun büyük bir ayıbı aslında aracın kaput bagaj hizlamaları yapılmadan bayilere satışa gönderilen tek marka ford gördüğüm kadarıyla, fiatlarda bile böyle bir sorun yok), ilk bakımda hepsini güzelce hizalayıp ayarlamışlar, kapı için vakit yetmeme gibi bir durum da söz konusu olmamıştır. Ve de dediği gibi şehir içinde binmeye başlayınca ses artmaya da başladı, başından savma gibi bir niyeti olsa Cuma günü uğradığım da da başından savardı. bırakın yarım saatte yapıp verelim dediler ama bnm vakit yoktu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...