İçeriğe Yönlendir

Kızdırma Ikaz Lambası

Kemal Mert

Recommended Posts

Kemal Mert

Merhabalar,

Halamın kullandığı sembol 1,4 dizel veya 1,5-dizel tam olarak bilmiyorum, manuel vites aracında bir sorun nüksetmeye başladı. Trafik halindeyken araç gaz yemiyor, Normalde ben mondeo mk3 benzinli araç kullanıyorum acaba bana mı öyle geliyor dedim ama 1,6 dizel toyota kullanan amcamda denedi araç gaz yemiyor. Araç sollarken korkulacak düzeyde oluyor. Mazotu temiz ve bilindik yerlerden alır ve bakımlarını zamanında yaptırır. Araba 2009 model ve 83 bin km de. Yolda 130 a gelene kadar canı çıkıyor ondan sonra da gitmiyor ve kızdırma bujisi uyarı lambası yanıyor. Halam özel bir servise götürdüğünde bilgisayara bağladıklarında gaz telinden meydana geldiğini, bu araçlarda gazın elektronik olduğunu söylemişler, ben birşey anlamadım  :unsure2: Sizce sıkıntı neyden kaynaklanıyor, şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kizdirma bujisi isigi yaniyor ise bujiler kontrol edilecek. Muhtemelen 4 u de degistirilmeli. Ayrica selenoid valfin da bakilmali.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Kizdirma bujisi isigi yaniyor ise bujiler kontrol edilecek. Muhtemelen 4 u de degistirilmeli. Ayrica selenoid valfin da bakilmali.

Sani bey bilgilendirme için teşekkürler, Bu kızdırma bujilerinin maliyeti nasıldır, ben dizel araçlara çok uzağım o yüzden hiç bilmiyorum usta bizi öpmesin sonra :)

Yorum bağlantısı

Aynı lamba kayınbabamın arabasında yandı, direk servise çektim. 

Bunların gaz pedalı kolay arızalanıyor, kronik dedi. Değiştirdik sonrasında bir daha yanmadı. 

kızdırma bujilerinin çalışıp çalışmadığını kontrol ettirdikten sonra, eğer bir sıkıntı yoksa gaz pedalını değiştirmenizi öneririm. (2011 symbol) 

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Aynı lamba kayınbabamın arabasında yandı, direk servise çektim. 

Bunların gaz pedalı kolay arızalanıyor, kronik dedi. Değiştirdik sonrasında bir daha yanmadı. 

kızdırma bujilerinin çalışıp çalışmadığını kontrol ettirdikten sonra, eğer bir sıkıntı yoksa gaz pedalını değiştirmenizi öneririm. (2011 symbol) 

Teşekkürler Tolgahan Bey, Önce bujiler ardından gaz pedalı diyorsunuz ama hangisi daha az maliyetli,önce maliyetsiz olandan maliyetliye yol almak daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. Bu arada sembol yazmışım yuh bana   :fiuw:

Yorum bağlantısı

Teşekkürler Tolgahan Bey, Önce bujiler ardından gaz pedalı diyorsunuz ama hangisi daha az maliyetli,önce maliyetsiz olandan maliyetliye yol almak daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. Bu arada sembol yazmışım yuh bana   :fiuw:

Fatih abinin de dediği gibi bujileri sökmeden çalışıp çalışmadığını öğrenebiliyorlar. Korkacak bir durum yok. Arıza neredeyse o :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...