İçeriğe Yönlendir

Astra 1.3 Cdti 95 Hp Motor Dururken Çıkan Ses

Tayfun Özcan

Recommended Posts

Tayfun Özcan

Tüm forumdaşlara öncelikli olarak merhabalar.

2014 yılı kasım ayından beri sıfır km olarak aldığım 1.3 dizel opel astra'yı kullanmaktayım. Araç şu an 40'bin km'de. Herhangi bir kazası yok. Bakımları yetkili serviste ve aksatılmadan yapılmakta.

Bayram tatili için köye gittiğimde, sanıyorum köyün sessizliği sebebiyle, daha önce fark etmemiş olduğum bir ses fark ettim. Araç stop ederken, motor tam durduğu anda bir çuf sesi veriyordu. Servise götürdüm, durumun gayet olağan olduğunu söylediler, sanayiye bir kaç ustaya götürdüm açıkçası pek tatmin edici cevaplar alamadım. Çalıştığım yerdeki bir arkadaşa ait yine 1.3 dizel fiorino da bu ses yok. Aracımın gidişinde, çalışmasında hiçbir sıkıntı ve farklılık yok. Ancak aracın garantisi kasım ayında bitiyor. Eğer bu ses gerçekten bir sıkıntıya işaretse garanti kapsamında yaptırmak istiyorum.

Aşağıya bu ses için çektiği videonun youtube linkini de ekliyorum. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=_IH4bznUxpI&feature=youtu.be

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanki bi yerden bi hava çıkışı var gibi ama, bilemedim. Gayet net duyuluyor ses.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bence ayni arabadan bir tane daha bulup test edin. Gercekten normal de olabilir

Klima kapali acik deneyebilirsiniz.

Bana da daha cok sarj dinamosundan geliyor gibi geldi ses ama ben de bilemedim :)

Bu motoru pek tanimiyorum zaten. sesin tam olarak nereden geldigini anlamaya calisin

aklima gelenler simdilik bunlar

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

evet gayet net duyuluyor, özellikle kulaklıkla dinledim bikaç sefer arkadaşta da var 1.3 dizel astra kapıya çıkıp denedik az önce öyle bir ses yok. egr tarafından geliyor olabilir mi? tam stop ederken yaklaşıp bakmak gerek. gevşemiş yada delinmiş bir nokta olabilir. ama bana egzost ve hava - gaz sesi gibi geldi büyük ihtimal egzost sisteminde.. 

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Bende 1.3 corsa esentia var boyle bir ses yok bende

Sanirim ayni motor benimkiyle

Yorum bağlantısı
Tayfun Özcan
(düzenlendi)

Sanki bi yerden bi hava çıkışı var gibi ama, bilemedim. Gayet net duyuluyor ses.

Aynen hava çıkışına benziyor. Sanki pistonlar durması gereken yerde durmayıp krank miline bir yarım tur daha yaptırıyor gibi geliyor bana. Gerçi böyle bir şey mümkün mü onu da bilmiyorum.

Bence ayni arabadan bir tane daha bulup test edin. Gercekten normal de olabilir

Klima kapali acik deneyebilirsiniz.

Bana da daha cok sarj dinamosundan geliyor gibi geldi ses ama ben de bilemedim :)

Bu motoru pek tanimiyorum zaten. sesin tam olarak nereden geldigini anlamaya calisin

aklima gelenler simdilik bunlar

Teşekkürler, lifte kaldırtıp baktıracağım bir de.

evet gayet net duyuluyor, özellikle kulaklıkla dinledim bikaç sefer arkadaşta da var 1.3 dizel astra kapıya çıkıp denedik az önce öyle bir ses yok. egr tarafından geliyor olabilir mi? tam stop ederken yaklaşıp bakmak gerek. gevşemiş yada delinmiş bir nokta olabilir. ama bana egzost ve hava - gaz sesi gibi geldi büyük ihtimal egzost sisteminde.. 

Bende aynı motorlu 1.3 fiorino'da denedim, dediğiniz gibi böyle bir ses yok.

Bende 1.3 corsa esentia var boyle bir ses yok bende

Sanirim ayni motor benimkiyle

Yanlızca turbo farkı mevcut sanırım iki araç arasında.

tarihinde Tayfun Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...