İçeriğe Yönlendir

Bende Pisikleti Yeniledim

Efe Özer

Recommended Posts

(düzenlendi)

Merhaba.Baktım herkes pısıklet konusu acıyo kıskandım cekemedım bende acıyım ddm :)

Eski bisikletimle 5 senelik bir gecmısımız var.Ama kadrosu ve jantları kucuk oldugu ıcın uzun surelı suruslerde agrı yapıyordu.Bende butce toplayıp 2016 model xc 1000 aldım.Suana kadar neden almamısım dedım kendı kendıme.

Özelliklerine gecersek;

28 jant

20 kadro

30 vites

Hidrolik disk fren

Yaylı ve kitlemeli masa

Full aliminyum

Eski bisikletim 26 janttı ve 16 kadroydu.40 cm sele borusu aldım sız dusunun.

Karsılastırısam;

Bu bisiklet 14 kilo otekı 13 kiloydu.

Hızlanmalarda ve yokuslarda agırlık farkı ve buyuk jantlardan dolayı daha cok zorluyor ama hızını alınca cok daha akıcı ve purussuz gıdıyor.Hıdrolık fren canmıs cıdden yamurda ozellıkle frenler cok daha guven verıyor.Masadan memnun degılım santour xcm masa var cok sert geldı ayrıca 3 kiloya yakın agırlıgı var.Tek ıyı yanı gıdondan kıtleme olması.Yokus cıkarken rahatlık saglıyor guc kaybı yasanmıyor.Bu masayı ıyı bır havalı masayla degıstırmeyı dusunuyorum.Hem 14 kilo bisiklet yaklasık 13 kilonun altına dusecek hemde pamuk gıbı hassas bır suspansıyon olcak.Zaten bisikletin tek kotu kısmı bence masası.Vıtes aksamı full deore oldugu ıcın eskı bısıklete gore cıddı anlamda kararlı ve purussuz vıtes gecıslerı var.

Sımdı gelelım fotograflara;

Bu eskı yadıgar hala saklıyorum.

dX40QV.jpg

Buda yenı canavarın ilk hali.

PQvBRN.jpg

Buda benim ufak tefek tur bısıkletı modıfıyelerımden sonrakı hali.

gXjVl3.jpg

Yaptıgım degısıklıklere gelınce;

1)700x35 ınce lastıkler sayesınde bısıkletın asfaltta gıdısı cok daha akıcı oldu

2)Elcikler rahat olanlarla degıstı

3)Gıdon bogazı acı ayarlı ıle degıstı

4)Gıdon bogazına ek parcayla gıdonu yukselttım.Daha dık bır oturma pozısyonu yakalandı

5)2li tur ayaklıgı takıldı.Bisikletin vites fren ayarları flan ters cevırmeden rahatlıkla yapılabılıyor

6)Arkaya bagaj ve heybe gelecek

7)Kilometre sayacı sayesınde ortalama hız,sure,max hız,kadans vs gorebılıyorum

8)Zıl takıldı

9)Öne 1000 lümen el feneri aldım

10)Arka far olarakta guclu lazerlı bir model taktım

11)Kadro ustu cantası aldım.Hem telefonumu koyabılıyorum hemde ufak tefek yama kıtı anahtar takımı vs tasıyabılıyorum.

12)Klit aldım yınede 5 dk dan fazla yalnız bırakmıyorum bisikleti.

13)Jel sele kılıfı aldım popo konforu ıcın

14)Suluk suluk kafesi aldım

15)Kadroda ıkıncı suluk delıklerı olmaması nedenıyle suluk montaj parcası alıp pompayı bagladım

16)Kadro koruyucu aldım zıncır zarar vermesın dıye kadroya

17)Birde masayı ılerde degıstırımsem cok rahatlıyacam

18)Kask gozluk eldıven vs aldım guvenlık ıcın

znQl0B.jpg

Iste bzım canavarda bole.Biskletle gezmeyı cok sevıyorum.Hem saglıklı yasıyorum,hem daha once gormedıgım yerlere gıdıyorum hemde keyıfle vakıt gecırıyorum varmı otesı :)

herkese tavsıye ederım yas vs dert etmeyın mıllet ne der demeyın keyfınıze bakın sadece.

herkese kazasız belası bol surusler dılıyorum.

Iyı forumlar.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı

Bisikleti ikinci el buldum.Hıc kullanılmamıs desem yerıdır.1500 tl odedım.Sıfırı 2000 tl sanırım.Aksesuarlarla 2000 ı buldu.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Eline sağlık Efe çok güzel olmuş.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullan.

Bende XC 750 var ama son zamanlarda fazla binemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bende hep istemişimdir bisikletim olmasını, şimdi oturduğum yerin müsait olması nedeniyle bisiklet bakıyorum. Ama koyacak yer sıkıntısı nedeniyle katlanır bisiklet araştırıyorum. Şu an için bütçe dostu model Mosso Marine 26" var. Üst model ise Tern Joe 26". Bakalım hangisi kısmet olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

hayırlı olsun bisiklet sıfır gibi görünüyor , XC 500 aldım yaklaşık iki yıldır kullanıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Güle güle kullanın çok guzel olmuş. Bende geçen bagaj aldım benimkine

Bu ururun sag sol demirleri yokmu saga sola kaymasın canta flan takılırsa tekere surtmesın dıye?Bide bunların yukleme kapasitesi kac kg?

Nk9zBk.jpg

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bu ururun sag sol demirleri yokmu saga sola kaymasın canta flan takılırsa tekere surtmesın dıye?Bide bunların yukleme kapasitesi kac kg?

Nk9zBk.jpg

Benim aldigimda yok. 9kg kapasitesi var. Bir modeki daha var kadroyada sag sol cubuk inip baglaniyor ancak goruntuden odün vermek istemedim. Uzerinde lastiği var baska birsey yok lambayi ben taktım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benim aldigimda yok. 9kg kapasitesi var. Bir modeki daha var kadroyada sag sol cubuk inip baglaniyor ancak goruntuden odün vermek istemedim. Uzerinde lastiği var baska birsey yok lambayi ben taktım

Hayırlı olsun bence goruntuden cok ıslevı ıcın kadroya kelepceyke baglanan bagajlar daha uygun olurdu.Hem daha fazla yuk tasırdı hemde heybe vs tekere surtmezdı.Sız memnunsanız hıc sorun yok kazasız surusler.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Hayırlı olsun bence goruntuden cok ıslevı ıcın kadroya kelepceyke baglanan bagajlar daha uygun olurdu.Hem daha fazla yuk tasırdı hemde heybe vs tekere surtmezdı.Sız memnunsanız hıc sorun yok kazasız surusler.

Teşekkürler ancak kadroya bağlanan tiplerin en ucuzu 70 lira idi ben bunu 40 liraya aldım ve oldukça hafif alüminyumdan yapılma. Forumlarda bu tarz bagaj ile uzun yola çıkan var 9 kilodan daha fazla taşır aslında ama riski var ben 5 kilo civari spor çantamı koyuyorum memnunum sürtme problemi yok güzel bağlayınca.

Ama eğer lazım olursa ölçüsünü alıp kendim iki çubuk yapabilirim ve kadroya bağlayabilirim boylece dediğiniz gibi daha sağlam olur ve tekerler korumaya alınır :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kadroya destek yapın kesinlikle ve yapmadan önce çok ağırlık koymayın. Sele borusunda bükülme kadroya yük biniyor

akü takmıştım beldesan a :s şimdikilerde durum nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yapmasan şaşardım

uzun kısa far bilem vardı .. radyoyu saymıyorum.. fosfora boyamıştım.. göle düşmese idi iyiydi :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Kadroya destek yapın kesinlikle ve yapmadan önce çok ağırlık koymayın. Sele borusunda bükülme kadroya yük biniyor

Abi spor çantamı koyuyorum sadece bir litre su ve eşyalarım 5 kg yok bile :) ama tavsiyeni dinlicem oraya sırıtmıcak şekilde kadroyla desteklicem
Yorum bağlantısı

Evet sonunda heybemızde geldı.Aksesuar kısmınıda tamamladık.400 km gıbı uzak yerler yerıne gunluk 80-90 km turlarla baslayacagımdan dolayı daha kucuk ve lazım oldugunda buyuyebılen bır urun tercıh ettım.

Gelsin fotolar :)

Kucuk halı 10 Lt:

jB4rQJ.jpg

Buyuk halı 35 Lt:

2j2WEv.jpg

B8ZWy9.jpg

Yagmurada hazırız :)

ZYLjOA.jpg

oEAq62.jpg

Çanta cok hosuma gıttı gearbestten aldım.Dhl paketı acarken kesıp bıcmeseydı daha guzel olabılırdı.Isteyenlere urunun lınkınıde verebılırım.

9GVWlN.jpg

qE4Qnd.jpg

Iyı forumlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

gayet güzel gözüküyor, kondüsyonunuz da tam ise sizi kimse tutamaz :) iyi sürüşler...  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...