İçeriğe Yönlendir

Beğendigimiz Kullandigimiz Kol Saatleri Ve Tavsiyeler

Misafir

Recommended Posts

• 3 ay sonra...
Mehmet Eren

Erkek adamın en önemli aksesuarı diye bilinen "kol saati"...

Saat deyip geçerken araştırmalarımda bu konunun derin bir kültür olduğunu farkettim. Seçiminde yaptığım araştırmalarda bu konuyu irdeledikçe içinden çıkılmaz bir hal aldı ve foruma da konu açmak istedim. Mekanik saat, kinetik saat, pilli saat, G basıncına dayanan havacı saatleri, dalgıçlar için bilmem kaç metre dalsanda su geçirmeyen saatler, tamamen zenginlik gösterme amaçlı pahalı saçma sapan saatler, dandik görünümlü fakir saatleri,  digital saatler, akıllı saatler..... vs derin bir kuyu. Yaptığım araştırmalarda bu işi gözde o kadar büyütmemek gerek diye düşündüm çünkü kimisi var paraya bakar diyor kimisi var şık diye saat markası olmayan markaları tercih ediyor, kimisi var saat işi şu ülkenin şu markanın diyor... Bu konuyu ne kadar önemsiyorsunuz? "Saat" aldım deyip 40-50 yıl kullanmaktan insan sıkılmaz mı? Ekonomik fakat çeşitli saat sahibi olmak mı mantıklı? 

-Kol saati seçimi konusunda tercihleriniz, fikirleriniz, markalar, mekanizma, üretim yerleri, türleri, sizin görüşleriniz...

Çok soru sordum her soruya cevap almasam da kısacası saat kültürü hakkında yazmak istediklerinizi yazsanız yeter. Teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Mehmet Bey konunuzu cok sevdim, kafanizdaki sorulari da :)

Katiliyorum, saat bence hem bayan hem erkek icin onemli bir akseuar, ama erkegin akseuari oldukca limitli oldugu icin, erkekte daha cok on plana cikiyor.

Benim bakis acim su; bayanin kolye, kupe, vs akseuarda nasil ki cok cesidi var ise, erkekte de bu anlamda abartmamak kosulu ile saat cesitliligi olabilir. Bunun icin cok pahali markalardan tutun, cok daha ekonomik cozebileceginiz alternatifler de bulunabilir.

Ben sahsen; ise giderken kullanmak uzere, gucum yettigince iyi bir saat aldim ve onu klasik olarak kullaniyorum. Bir de yazin ve haftasonu kullanmak icin, daha sportif birkac saatim var, fazlasina merak salmadim acikcasi. Ama kesinlikle tercihim İsvec uretimi, dunyada bir numaralar bu anlamda. Marka tercihim ise; Tissot ve Longines. Sporda ise Baby-G.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Türkiye'de tanınmayan titanium alaşımları tercih ediyorum incecik hafif çizilmeyen

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Saat çok önemli bir aksesuardır, olmazsa olmazdır...

Rahmetli babamında saatçi olması hasebiyle özel ilgim vardır, küçük çaplı bir koleksiyonum var ve almaya devam diyorum.

Günümüzde quartz makineler revaçta olmakla birlikte taklit olmayan otomatik makinelerde gayet kullanışlı.

Saat alırken markanın saatçi olmasına dikkat etmek lazım diye düşünüyorum. Öyle giyim ve spor markalarının çıkardığı saatler pek nimetten sayılmıyor ancak aksesuar görevini de yerine getiriyor tabiki :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Saat günümüzde form değiştiriyor değiştirdi. Çoğu kişi süs olarak kullanmaya başladı. Bu nedenle moda firmaları da girdi.

Gözlükte olduğu gibi.

geçen gözlük aldım begendiğim modelin yanında armani yazıyor "yazısız yok mu" dedim "yok abi bunlar böyle" yanıtı aldım.

Saat daha çok erkeklerde sanırım bir hayat tarzı göstergesi olarak kullanılıyor. Burada bu göstergeyi kişinin kendi de benimseme durumunda tabi.

Ben isviçre markalarına biraz anti-avrupa meselesi ve bize çok tokat attıkları (gerçi biz de onlara attık çok) biraz karşıyım.

Daha çok japon cazip geliyor. Bu bağlamda  Seiko, Casio modellerinin iyileri ve belki TIMEX (amerikan) tercihim olurdu. 

Lisede dersanede (izmir büyük dersane) bir arkadaşımın kurmalı ve alarmlı serkisof kol saati vardı. O tip saatler de tabi güzel.

Ofisimde bir tane kurmalı ofis duvar saati var antika. Hislon.

serkisof şu familyadandı.

maxresdefault.jpg

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

apple watch var, neredeyse hiç kullanmıyorum ama var. bunun dıışında klasik saatlerde ''işlevden çok aksesuar'' durumu var yukarıda denildiği gibi. benim açımdan da -apple watch vb hariç- bileklikten farksız şeyler.

edit: abv bu tabletin

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Çok lüks olmadan nispeten uygun fiyata ve uzun ömürlü kullanılacak saat seiko dur.Ama kınetik modeller pahalı olsada kullanışsız ben cranograpy kullanıyorum.Yıllardır sapa sağlam.Bunun dışında fossil, diesel,lacoste,esprit gibi markalarda aldım ama hiç biri seiko gibi değil.Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

5 yıl önce ebay'dan mekanik büyük ve ağır bir saat almıştım çok da ucuzdu. Pilsiz, 2 kere yere düştü, 2. sinde camı kırıldı. Bizim saatçiler sadece camına 60 tl istedi. Aliexpresten 1 $ a cam getirip taktım.

Hala sorunsuz çalışıyor.

Jaragar-sliderule-auto-white-WUS-JimHeck

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

e1b6c469cbce9b7e942b7d1f0d957f50.jpg

Zamandan haberim olsun yeter. :) Çok ağır saatleri ve kadranı karman çorman saatleri sevemedim bir türlü.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Daha once kullandigimi saatlerimiz ile ilgili bir konu acmistik hobi bolumundr sanirim. Oradan da yararlanabilirsiniz. Ben seikocuyum. Saat ayni zamanda statu gostergesi oldugu icin gelirle dogru orantili olarak markalar da degisiyor ve pahaliya dogru yol aliyor. Sonucta zaman gosterenbbir obje de olsa; cesitli mesleklerin bile ozel tercihi saatler var. Saatin fiyatina takilmadan zevk ve imkanlar dahilinde alinip kullanilmali. Asagida 2 gun once mesai arkadaslarimin hediyesi saat var. Benim marka tercihimi bildiklerinden bana gore de cok zevkli bir secim yapmislar. Cok daha pahali bir marka beni seiko kadar mutlu etmezdi:)

Saygilarimla.

df0e97c2a80761a235542fd498e7408e.jpg

Yorum bağlantısı
Engin Akşen

Aslında çok basit bir amacı olsada saat benim için çok önemli takmadığın zaman kendimi eksik hissediyorum.. casio nun ediface serisi genel olarak hoşuma gidiyor c5e4b9aac0d4ac7407ec710538fc9abb.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

En önemli aksesuarımdır.  1 saatim, 2 küpem. olmazsa olmazlarım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Türkiye'de tanınmayan titanium alaşımları tercih ediyorum incecik hafif çizilmeyen

Bende tercih edeyim bir ara
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Saatlere merakı olan ve bir kaç farklı marka model kullanan biri olarak amiral gemim seiko sportura serisi

60d6a5140f7ebeeb9c741cdb61c0db32.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Klasik saat olarak Seiko,dijital olarak da G-Shock.İkisi de ömürlüktür.Torunlarınıza miras kalır,o derece. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Herşeyden önemlisi  Saati  saat üreticisinden almak. Tekstil vb Moda markalarının saatlerine karşıyım..  Sıradan ürünlere 3 kat fiyat istiyorlar sırf markaları üzerinde yazıyor diye.

Seiko,   Seiko/Pulsar (F/P ürün) favorilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Herşeyden önemlisi Saati saat üreticisinden almak. Tekstil vb Moda markalarının saatlerine karşıyım.. Sıradan ürünlere 3 kat fiyat istiyorlar sırf markaları üzerinde yazıyor diye.

Seiko, Seiko/Pulsar (F/P ürün) favorilerim.

Lorus:)) Yine Seiko urunu.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Bende senin gibi pahalı ve kaliteli 1 almakla, ucuz ve çok sayıda saat alamak arasında kaldım. Sonunda bi tane pahalı saat aldım. Ama sana tavsiyem ucuzundan( çok dandik olmasın) 3-5 saat al  her gün birini tak koluna.

Şimdilerde köstekli saat alasım var :D

https://www.ciceksepeti.com/ksp002-kronen-sohne-alman-kostekli-cep-saati-kc909520?source=pla&campaignid=327644078&adgroupid=23641021118&keyword=&targetid=pla-165702732518&placement=&device=c&product_id=kc909520&gclid=CPjutJuK29ACFSLicgodVl4A5A

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben Casio Protrek PRG 510 T kullanıyor ve tavsiye ediyorum hem klasik hem spor hem de titanium kordon sayesinde hafif ve kullanımı kolay.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...