İçeriğe Yönlendir

Opel Corsa Akü Sorunu

Murat Altay1

Recommended Posts

Murat Altay1
(düzenlendi)

Merhaba arkadaslar

Benim opel corsa 1.3 cdti dün canimi sikti aracim 2011 model evin onune cektim park ampulleri birde teyp biraz yuksek seste acikti 10 dak en fazla arac calismazken kaldi daha sonra hareket etmek icin marsa bastim zor aldi ben ilk basta akü oldugunu anlamayip bit anormallik var diye dusunerek istop edip tekrar bastigimda tik dedi mars basmiyor marsa bastigim tum gostergelet gidiyor

Normalde dizel arac vurdurma yapilarak calistirilmaz biliyorum ama pazar gunu olmasi neticesiyle takviye kablosu olmamasi sebebiyle uzun ugraslar sonucu vurdururak calisti tum lambalari kapatip bi yarim saat yuksek devirde gezdim evin onune cekip camlar dahi kapadim en aIndan calismaZsa manuel kitler yarin cozumune bakarim dedim istop edip tekrar calistirdigimda tek marsta aldi ...

Neyse sabah 05:50 de ise gitmeden yine bir denim dedim yine tek marsta aldi...

Gelelim soruma

Aracin 10 dk parklar ve teyp acikken aku zayiflar mi ?

Sanirim orjinal akusi ya 50 A ya 60 A

Bu durum normalmi ?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

10 dk.dan bişey olmaz ama demekki akü son demlerini yaşamaya başlamış..şarj olduysa tekrar sorun yok bence şu an için ama yolunuz düştüğünde bir servise gidin aküyü ölçüyorlar..

Bu arada araba çalışmıyorken müzik dinlemeyi bırakın kornaya bile basmam :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mümkün olan en kısa sürede akünüzü değiştirin ki olmadık bi yerde kalmayın. Akünüz bitmiş. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Murat Altay1
(düzenlendi)

Simdi bgune kadar hic mars sorunu olmadi

bir kez daha boyle olursa degistirim diyirum

Akuyude olcturcem en yakin surede

tarihinde Murat Altay1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Aksam aracim calismadi

Vurduruo sanayiyr gittim aku olculdu degisecek dendi ve 60 lok aldim drgistik sorun halloldu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...