İçeriğe Yönlendir

Türk Telekom Rezilligi

Misafir
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

06.08.2016 da 444 0 375 musteri hizmetlerinden nakil isteginde bulundum. Ordu Korgan ilcesinden Kocaeli Gebze ilcesine. 7 gun icerisinde naklin gerceklesecegini, oncesinde randevu icin aranacagimi ilettiler. Ayin 10 unda aradim kimse beni aramadi dedim. 12 sinde aradim kimse aramadi dedim şikayet formu olusturdular. 16sinda gebze mudurlugune gittim. Bana 18 i icin randevum oldugunu gun icinde nakilin tamamlanacagini söylediler. Bugun ayin 21 i ve hala ne arayan var ne soran ne nakli gerceklestiren. En son 19 unda aradim biraz cirkinlestim hala sikayetinizi ilettim dediler baska bir sey yok. Bimere yazdim, tweet attim telekomu etiketleyerek, sikayetvara yazdim ama nafile. Kapimin onunden kac defa turktelekom servis araci gecti ama ugrayan yok.

Ne yapacagimi şaşırdım. Küçük yerin gözünü seveyim. Acik liseden ogrencim idi korgandaki telekom servis elemani. Onu ariyorum görüşüyor birileriyle ama sonuc yok. Artik inadina yapmiyorlar gibi düşünmeye başladım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Bu aralar tüm işlemler böyle. Bağlatma da çok uzun sürüyor. Tüm sağlayıcılar Türk Telekom altyapısını kullandığı içni durum aynı. Ben de Turk.Net'ten bağlatmıştım, Türk Telekom görevlileri 15 gün beklettiler. 15 gün sonra da yanlış başkasının portuna bağladılar. 2 gün de onunla uğraştık. Türk Telekom hep aynı, hiç değişmeyecek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Turktelekom da nakil her zaman mesakatlidir. Yeni basvuruda bulunan, 2 gun de işiniz çözülecektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Türk Telekom mu, kaçarak uzaklaşırım bundan sonra. Uydunet in gözünü seveyim. Ama maalesef küçük yerde tekel oldukları için bizi kendilerine mecbur bırakıyorlar.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Türk Telekom 'da bu aralar yaşanan genel durumdan dolayı sıkıntı var. Ödenek temini, kullanımı çok sıkı inceleniyor ve denetleniyor. Eskisi gibi hızlı değil bu aralar. Eskisi hızlı diyorum, 2011 yılında ilk bağlantım olsun, 2014 yılında naklim olsun 1 hafta içerisinde halledilmişti. Bürokrasinin normale dönmesini beklemekten başka bir çare yok şuan.

Yorum bağlantısı

Turktelekom da nakil her zaman mesakatlidir. Yeni basvuruda bulunan, 2 gun de işiniz çözülecektir.

Yeni basvuru derken? Nakil istegini en bastan mi alayim? Korgandaki kapatilmis zaten. Kapatma islemi tamam ama gelgelelim nakil havada.

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

telekom içinde son yaşanan olaylardan dolayı bir aksaklık var,işten çıkarılmalar nakiller tüm işler aksıyor

Yorum bağlantısı

Hayır, taşındığınız noktaya temiz bir başvuru. Yeni bir hat talebi yani.

Nakil istediğim hattin tahattutu kasimda bitiyor. Bilmiyorum bu sekilde yeni hat vermezler sanirim verseler de tahattut bedeli yansir herhalde.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

13 temmuz 2016 tarihinde vodafone net adsl yazliga nakilini istedim bugun 21 agustos hala nakil

Olmadi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turknet e sırf bu porblmeler yüzünden geçmiyorum. bağlandıktan sonra da kopmalar çok oluyor muş?

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

dieselonline :)  1 günde nakil yaptı. torku idare eder, şimdilik sorunsuz şekilde kullanıyorum.

2jggV2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

dieselonline :) 1 günde nakil yaptı. torku idare eder, şimdilik sorunsuz şekilde kullanıyorum.

2jggV2.jpg

rezil olmadan duzenleyeyim mesaji :) tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Diesel online ilk defa duyuyorum abi. Bildigimiz torku mu? Ciftci koop. Olan. Sartlari nedir abi? Ne kadar? Akk nedir? Hiz zaten almis basini gidiyor da.

bildiğimiz superonline, benzinden sonra dizelin farkını hissedince artık süper demiyorum. :D  şaka yani  :biggrin:

akk 75 gb. 2 yıl sonra aylık 49 tl'den 59 tl'ye yükseldi. + 100 dk. konuşma var, onuda kullanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
gokhan gunay

Internetini bilmemde mobili tam bir facia..) birde hadiseyi oynatiyor reklaminds trilyonlar harciyacagina once diger operatorden ayni ozellikte tarifeyi ucuza verse icim yanmaz ben vidafone red kullaniyorum heryone4bin dk 4bin sms 7gb internet yaninda asistan hizmeti bedava misal, yolda kaldim diyelim cekici cagirdigimda 600tl ye kadar vodafone karsiliyor ve bir cok ek hizmeti bedavaya sunuyor red e ozel odedigim para sadece aylik 69tl. Ayni tarifeden daha dusuk turk telekomda ise 3bin dk 6gb internet ikiside kontratli bu arada 89tl. Saka gibi yani

Yorum bağlantısı

bildiğimiz superonline, benzinden sonra dizelin farkını hissedince artık süper demiyorum. :D  şaka yani  :biggrin:

akk 75 gb. 2 yıl sonra aylık 49 tl'den 59 tl'ye yükseldi. + 100 dk. konuşma var, onuda kullanmıyorum.

Abi rezil olmadan duzenleyeyim mesaji dedim hemen yakalamissin :)

Tahattut olmasa hem mobilde hem de evde gecmeyi dusunuyorum ama kasimda biten tahattut icin 230 lira gibi bir ucret cikariyorlar. Kasimda superonline gecmeyi dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Beş yıl kadar önce arkadaşım evden taşınacağı zaman telekoma gidip telefon ve internetin kapatilmasi için dilekçe veriyor. Ertesi gün telefon kapanıyor. Başka eve taşınıyor oraya yeni telefon bağlatıp interneti de yine telekomdan açtırıyor. Aradan 2 yıl geçiyor eve avukattan icra kağıdı geliyor. Telekom ev telefonunu kapamiş ama internet aboneliğini kapatmamış. Herhangi bir bildirimde bulunmadan ödenmeyen borcu avukata vermiş . Itiraz etti, hiç veri alişverisi olmadığını ve telefon olmadab internet olamayacağini soyledi. Telekom sistemde görünüyor ödemeniz lazim dedi.400 avukat parası 400 de borç gelmiş. Avukat ise borcu ödeyin gerisi sizin tekrar dava açmanıza kalmıs dedi. Baska avukata sorduk, bence borcu ödeyin dava açsanız ödediğinizi geri alırsiniz ancak yine de dava masrafları olur dedi. Arkadasim borcu ödedi , telekom interneti kapatip dsmart a geçmişti. Böyle saçma sapan şeyler yapabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Beş yıl kadar önce arkadaşım evden taşınacağı zaman telekoma gidip telefon ve internetin kapatilmasi için dilekçe veriyor. Ertesi gün telefon kapanıyor. Başka eve taşınıyor oraya yeni telefon bağlatıp interneti de yine telekomdan açtırıyor. Aradan 2 yıl geçiyor eve avukattan icra kağıdı geliyor. Telekom ev telefonunu kapamiş ama internet aboneliğini kapatmamış. Herhangi bir bildirimde bulunmadan ödenmeyen borcu avukata vermiş . Itiraz etti, hiç veri alişverisi olmadığını ve telefon olmadab internet olamayacağini soyledi. Telekom sistemde görünüyor ödemeniz lazim dedi.400 avukat parası 400 de borç gelmiş. Avukat ise borcu ödeyin gerisi sizin tekrar dava açmanıza kalmıs dedi. Baska avukata sorduk, bence borcu ödeyin dava açsanız ödediğinizi geri alırsiniz ancak yine de dava masrafları olur dedi. Arkadasim borcu ödedi , telekom interneti kapatip dsmart a geçmişti. Böyle saçma sapan şeyler yapabiliyorlar.

Telefon ve internet iki ayrı hizmettir. Birleştirilebilir ama ayrı ayrı olarak işlem yapılır tümüne. Bu durumda doğal olarak kapattırması lazımdı.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Sadece ttnette degıl sorun.dıgerlerıde aynı.

Müşteri memnunıyet malesef.sadece laftaa..

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Telefon ve internet iki ayrı hizmettir. Birleştirilebilir ama ayrı ayrı olarak işlem yapılır tümüne. Bu durumda doğal olarak kapattırması lazımdı.

Eskiden boyleydi, hala da boyle ne yazik ki; su anda her 3 operatorun de hem sabit, hem mobil hem de adsl/fiber tarzi internet hizmeti var. 

Mesela su anda ben hem sabit telefon hem de internet icin Turk Telekom musterisiyim, karsimda sadece Turk Telekom'u bilirim, benden hala telefon icin ayri islem, internet icin ayri islem yapmami bekliyorlar. Soruyorum, hani birlesmistiniz siz diye, "ezberletmisler"; guclerimizi birlestirdik diyebiliyorlar :-)

Bir musteri olarak hakli beklentim ve sizlerin de hakli beklentisi su olmali, hizmet aldiginiz firmalardan israrla isteyiniz:

Hizmetimi ben tek bir firmadan aliyorsam;

- bana farkli kalemler halinde bile olsa bu hizmeti tek fatura icerisinde verebilmeli

- ben tek bir kullanici adi/sifre ile ve tek bir arabirim uzerinden aldigim butun hizmetleri kolayca degistirebilmeliyim

Yorum bağlantısı
gokhan gunay

Reklamlarinda hadiseyi oynatmayi biliyor ama hizmet olarak -0

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Herkes kötü şeyleri yazmış. Ben bu sefer ezber bozayım..

Zamanında bizim internet çok kötüydü. Bina yeni bina olduğu için ankastreye söz kondurmadan sürekli bağlantı problemi için ttnet'i şikayet ediyordum.

Bir gün internette okurken ankastreyi yeni de olsa kontrol etmek gerektiğini öğrendim. Binanın ankastresi sağlam fakat girişteki kabloları elle çevirerek bağlamışlar. Gittim 1 liraya 4 tane boncuk aldım. 2 kabloyu da boncukla bağladım tekrar ttneti aradım. Hızımı yükselttiler ve o günden sonra hızdan dolayı hiç kopma yaşamadım. Utandım mı? Utandım tabi.. Hep bu önyargılarımız yüzünden.. Bugün çok süper değil ama 10 megabit internet kullanıyorum şükür..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkes kötü şeyleri yazmış. Ben bu sefer ezber bozayım..

Zamanında bizim internet çok kötüydü. Bina yeni bina olduğu için ankastreye söz kondurmadan sürekli bağlantı problemi için ttnet'i şikayet ediyordum.

Bir gün internette okurken ankastreyi yeni de olsa kontrol etmek gerektiğini öğrendim. Binanın ankastresi sağlam fakat girişteki kabloları elle çevirerek bağlamışlar. Gittim 1 liraya 4 tane boncuk aldım. 2 kabloyu da boncukla bağladım tekrar ttneti aradım. Hızımı yükselttiler ve o günden sonra hızdan dolayı hiç kopma yaşamadım. Utandım mı? Utandım tabi.. Hep bu önyargılarımız yüzünden.. Bugün çok süper değil ama 10 megabit internet kullanıyorum şükür..

Normalde 120 günde bağlanacak Metro Ethernet hizmetini 15 günde bağlattırdım. Ama istisnalar kaideyi bozmuyor maalesef :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...