İçeriğe Yönlendir

Passat B7 Variant - Kamera Montajı

Sedat Ünsal

Recommended Posts

Sedat Ünsal
(düzenlendi)

herkese merabalar. passat'ı olupta araç kamerası montajını kendi kendime nasıl yaparım diyen arkadaşlara örnek olmasını istedim.dikkatimi çekti.forumlarda herkes çok kolay diye tarif ediyor. fakat neyi nereye takacağını kimse göstermiyor yada bilmiyor. b7 sahiplerine inşallah yardımcı olabilirim.

kamera, sigorta kutusundaki kontak anahtarına bağlıdır. marşa basınca kamera otomatik kayıta başlamaktadır. kabloyu döşemenin içinden sigorta kutusunun arkasındaki boşluktan içeri soktum.

eksikliklerim olabilir.yorumlara açığım.

kendimce resimlerle anlatmaya çalıştım.

araç                :  2012 model 1.6 tdi passat variant comfortline

araç kamerası :  dome gs98c

J3Y7pB.jpg

OEq3R5.jpg

znA2mD.jpg

yVMAPa.jpg

6m2lZW.jpg

Wbn6VL.jpg

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Abi sende aciklamamissin :) Sigorta kutusunda hangi sigorta yada saseyi ordaki vidadan almissin ama bilmeyen yine anlamayacak. Kontak sigortasini kitapciktan mi buldun bu arada ?

Kameranin resmi olaydi iyiydi..

En son hayirli olsun gule gule kullan diyelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Misilleme bi konu olmuş açıklama yapmadan kamera takanlara :) Açıklamadan kamera öyle değil böyle takılır gibi [emoji5] Hayırlı olsun bu arada

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

alttan yukarı doğru ikinci sıradaki 15 amperlik mavi renkli sigortadan elektriği alacaklar, şaseyi de ortada duran vidadan alacaklar. vw de bu şekilde arıza ışığı yakmaz. resimde elimde tuttuğum parça üst taraftan asılarak kendinize doğru çekiliyor. kırılacak hassas birşey değil. yukarıdan kablo çekerken de  (a sütunundan kablo çekerken de) sökmeye gerek yok. aralardan aralayarak kablo içeri yerleştiriliyor.tavanda da cam ile döşeme arasına kablo sıkıştırılarak işlem tamamlanıyor.

Abi sende aciklamamissin :) Sigorta kutusunda hangi sigorta yada saseyi ordaki vidadan almissin ama bilmeyen yine anlamayacak. Kontak sigortasini kitapciktan mi buldun bu arada ?

Kameranin resmi olaydi iyiydi..

En son hayirli olsun gule gule kullan diyelim :)

teşekkür ederim. :flowers:

Misilleme bi konu olmuş açıklama yapmadan kamera takanlara :) Açıklamadan kamera öyle değil böyle takılır gibi [emoji5] Hayırlı olsun bu arada

açıklamayıda yaptık.  hadi yolumuz açık olsun :D

Yorum bağlantısı
Baki Aburşu

slm elinize sağlık. a sütununa sıkıştırdığınız kabloyu oradaki airbag a engel teşkil etmeyecek şekilde geçirebilmek adına plastiği söküp takmanzı öneririm.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mustafa Özcan

Emeğinize sağlık gayet güzel olmuş.Kamera olarak ne kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

elektrik şeması dokümanlar bölümüne yükledim. sigorta adları da var tablosu.

ust tarafta kablo açıkta mı döşemeyi kaldırdınız mı? (yatay kısımda)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

hocam camın üst kısmında, cam ile döşeme arasına sıkıştırarak kabloyu devam ettirdim. açıkta görünen herhangi bir kablo bulunmamakta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...