İçeriğe Yönlendir

Lpg İstasyon Önerileri

Çağdaş Başlılar

Recommended Posts

Çağdaş Başlılar

Arkadaşlar geriye dönük konulara baktım ama bulamadım, var ise konu birleştirilebilir.

Merak ettiğim konu, malum istasyondan istasyona fiyat farkları oluyor örnek aygaz da 2,20 iken starpet de 1,90 idi lt fiyatı. Gaz kalitesine göre menzil ve performans olarak hangi istasyonları kullanıyoruz. Yeni bir lpg kullanıcısı olarak bu konuyu merak ediyorum ve yorumlarınıza göre hareket edeceğimden şimdiden vereceğiniz bilgi ve önerilere teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

En ucuz neredeyse oradan. Sadece bir kez sorun yaşadım, o da çok ekstrem bir durumdu. Hatta hatta lpg map sensörümden bile şüpheleniyorum, istasyonu burada kötüledim ama... Sonrasında sorun yaşadığım istasyondan defalarca aldım hiç sorun yaşamadım. İçiniz rahat olsun, senelerdir hep lpgli araç kullandım, en ekonomik neredeyse oradan.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

5 bin km de bir filtre değişiyorum, bp shell po. 3 üne bakıp en ucuz olandan alıyorum. Opet ten ne zaman alsam pişmiş tavuğun başına gelmeyen benim başıma geliyor.

Yorum bağlantısı

Lpg deki hava oranını olması gerektiği miktarda basmıyorlar,hava oranını fazla basıyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Arkadaşlar hiç ölçüm yaptınızmı 100kmde kaç lt lpg yakıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Arkadaşlar hiç ölçüm yaptınızmı 100kmde kaç lt lpg yakıyorsunuz.

Hiç hesaplamadım. Küçük bi ilçe olduğumuz için ve en kalitelisi burada ıpet olduğu için ordan alıyoruz. Çarş ve cmts. İndirim olduğu için denk getirmeye çalışıyoruz. (1.97 civarı) uzun yolda 14-15 kr ya kadar düşüyor. Full şehir içi 22-23 ort 17-18 kr. Araç Focus 2 2006
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Shell den alıyorum lpg'yi.Aracım Opel Meriva.9.5lt /100 km gibi yakıt değerim.

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

2001 focus 1,6 aracımla uzun yolda. en uzun mesafeyi shell, total ile yaptım en kısa mesafeyi de PO ile yaptım aygaz va mogaz tercih etmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Demir

Şehir ici daha performanslı geliyor bana Opet,uzun yolda daha uzun mesafeden dolayı Shell kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Dün starpet ile gazı fullledim, ilk ölçümü yapacam, daha sonra shell ile deneme yapacam, benim tercihim şehir içi performans yerine uzun mesafe, burdanda sonuçları yazarım.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ford fiesta 2006 1.4 comfort km'de 8-8,5 lt arasi. Genellikle de sehir ici.

Shellden aliyorum surekli

tarihinde Erdi Tepe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Shell dışında pek almıyorum. Şehirler arası yolculukta ortalama 9 lt lpg tüketimi oluyor. Sürekli klima açık genellikle 120 km hızla giderim. Ben, hanım, çocuk ve valizler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat
(düzenlendi)

Bende milangaz kullanıyorum,özellikle menzilden memnunum. 1.85 tl litre fiyatı da ekonomik oluyor.

tarihinde Mustafa Serhat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Shell opet b.p tercihimdir. ş.içi ve ş. dışı ortalamam 7,5/8,0 litre arası. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bakım için gittiğim lpg servisi OPET ve Shell'den gaz alma diyor bana, genelde bana yakın neresi varsa oradan alıyorum. Evime çok yakın starpet var, 1.92 TL litresi , genelde oradan alırım..

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Geçen hafta yine Adana'dan Diyarbakır'a gittim geldim. Yola çıkarken sıfırladım bp den 31.75-litre*2,19=70 tl, sonra Şanlıurfa çıkışında Emmoş bucak tesislerinde tekrar lpg aldım (o zaman gaz bitmemişti) 32,84-litre gaz aldı*2,30=75-tl,sonra Diyarbakır dönüşü gaz aldım (yine bitmeden) mby petrol 14,68-litre*2,17=32-tl, sonra Gaziantep opet dinç petrol den aldım (bu kez bitmişti 4-km benzin kullandım) 32,54-litre*2,40=78-tl sonra Adanaya geldim ve üzerine 150-km yaptım (hepsi şehir içi) daha dün bitti. Yani toplamda 1.100-km uzun yol+150-km şehir içi=1.250-km yol yaptım 255-tl gaz aldım. Aracım 2001 model mondeo mk3 manuel (giderken ve gelirken klima 1 dakika kapanmadı). Aldığım yerlerin kimisi bilindik kimisi çok yerel istasyonlardı. Hepsinde de performans aynıydı. Gazın kalitesi çok fark etmiyor, bence fiyatın farklı olması ise birçok sebebe bağlı. Mesela 2,4 tan alırken pompacı arkadaşa neden bu kadar yüksek olduğunu sorunca burdan sonra epey bir zaman yol üzerinde petrol yok abi dedi, anlaşılan mecburiyetten alınıyor adamlarda fiyatı yüksek tutup daha fazla kar ediyorlar. Ceyhanda 1,79-dan satan yerler de var performansı da aynı bir defasında girdim istasyona yaklaşık 20 dakika bekledim 4 gaz pompası vardı ve dördünde de araç kuyruğu oluşmuştu. Eğerki 2,4 tan satsa belki günde 1 kişi gelirdi o da oranın yabancısı.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

PO' dan 1,96' dan alıyorum ve şehir içi ortalama 230-240 km yapıyorum 27 lt gaz ile 52-53 TL'  ye. Bu da km' de 22-23 Krş' a dnk geliyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Şehir içi 9 ile 10lt arasında degerlerim var. Şehir Dışı ise 24lt/335km olarak gerçekleşti. Son degerlerim bunlar.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Şehir içi 9 ile 10lt arasında degerlerim var. Şehir Dışı ise 24lt/335km olarak gerçekleşti. Son degerlerim bunlar.

Bu hangi araca ait veriler Gökhan Bey,

Uzun yolda ciddi anlamda güzel veri Maşallah, km'ye 15 kuruş  :nazar:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Evet aracım yakıt olarak cok ekonomik. Değişecek olmama üzülüyorum.

Güzel veriler. Maşallah

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...