İçeriğe Yönlendir

Ankara Detailing Tavsiye

Talha Burak Ertem

Recommended Posts

Talha Burak Ertem

Merhabalar,

Çok ustası olmamakla birlikte forumu bir müddettir takip ediyorum. 19 Ağustostaki Ankara ekibinin yemekli buluşmasına zaman uygunsuzluğundan dolayı katılamadım Hem Ankaradaki arkadaşlarla tanışmış olur hem de merak ettiklerimle ilgili yüzyüze konuşma fırsatı bulurdum ama bir dahaki sefere inşallah. 2013 Titanium Focus'um var. Biraz fazla titiz olmamdan ötürü birkaç tavsiyenize ihtiyacım var. Aracımın bir iki yerinde fındık ve ceviz büyüklüğü kadar göçük ve sol arka tampon-metal aksam birleşiminde ufak bir ezik var. Gerek burdan okuduğum kadarıyla gerek Ankara'da kendimce araştırmalarımda Göçük Timi'nin bu konuda yardımcı olabileceği kanaatine vardım. Bunun haricinde Tan otoda düzenli servis bakımlarımın ardından boya koruma ve cila uygulamarı da yaptırıyordum. Son seferinde aracımda dairesel hareler olduğunu ve farklı bir yere yaptırmam gerektiği hissine kapıldım ve Detailin Car'ın da bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu duydum. 

Bu kadar uzun bir girişin ardından gözümden kaçması muhtemeldir diye sizlere danışmak istedim. Tercihlerim doğru mudur yada bunlar dışında bana kaliteli ve dürüst çalışan başka yerler önerebilir misiniz? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Geçen ankaradaydım. Bir detailing dükkanında ismi bende lazım bir forum üyelerine özel indirim vardı. Detaylı iç temizlik, boya koruma ve motor temizliğine 365 verdim. Kurutma istemezseniz fiyat 315 tl.

Detay isterseniz öm atabilirsiniz. Meguiarsın malzemeleri kullanıloyor.

Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem
(düzenlendi)

İlla mekan mı olsun istiyosunuz kişisel bu işle uğraşan biriside olurmu?

En önemli kriterim dürüstlük ve titizlik. Bu nedenle illa  mekan olsun demiyorum. Ustaca bu işi yapan kişilerden de yardım alabilirim elbette.

Geçen ankaradaydım. Bir detailing dükkanında ismi bende lazım bir forum üyelerine özel indirim vardı. Detaylı iç temizlik, boya koruma ve motor temizliğine 365 verdim. Kurutma istemezseniz fiyat 315 tl.

Detay isterseniz öm atabilirsiniz. Meguiarsın malzemeleri kullanıloyor.

Mesajınızı bekliyorum en kötü ihtimalle değerlendirmiş ama tercih etmemiş olurum. Teşekkür ederim 

tarihinde Talha Burak Ertem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem

27 Ağustos Cumartesi günü Daha evvel tavsiye edilen ve birkaç telefon konuşması sonrası anlaştığım yer Başerhan'a gittim. Aracın öncesi sonrası fotoları yerine sadece sonrası kısmı mevcut olduğu için resimleri atmadım ancak merak edenler için https://forum.donanimhaber.com/m_119320613/mpage_3/tm.htm .  Firma ilgili ancak vaadedilen hizmeti tam manası ile alamadım. Otokuaför hizmetinden memnun kaldım ancak extra ücret verip kurutmasını da istediğim halde aracı teslim aldığımda malesef koltuklar ıslaktı (5/10). Görünen yerlerde (direksiyon ve vitesi unutmuşlar sanırım  :) ) kokpit temizliğini yapmışlar (9/10). Aracımın içinden çıkan malzemeler işlem bitiminde tekrar aracıma konulmayarak dükkanda kalmış 2. sefer giderek kalanları aldım ki yine bana ait olan ama başerhanda kalan malzemelerim mevcut (5/10)! Dış aksamda aracın pasta cilası yapılmış işlem bitiminde acelem olduğu ve hava karardığı için çok inceleyemedim ancak ertesi gün baktığımda hârelerin tam giderilmediği ve kaporta üzerinde pasta izlerinin kaldığını gördüm(7/10). Velhasıl son aramamda uygun bir zamanda tekrar gidip bazı işlemleri yeniden yapacaklarını söylediler. 

Buradan çıkarılan sonuç; Her ne kadar tavsiye edilmiş olsa da belkide bana denk gelen aksaklıklar olmuş olsa da (tavsiye eden aradaşa bir laf söyleyemem onun işi düzgün gitmiş ve memnun kalmış neticede) ANKARA'DA bu işi yapan firma bazında DETAILING CAR üzerine başka bir firma yok. Önceden telefonla irtibata geçmemiş ve söz vermemiş olsaydım Buğra'nın tavsiyesine uyup başka bir arkadaşa gidecektim nasip değilmiş o da başka sefere artık... 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ankarada detailing dükkanı malzeme satar sitesi de mevcut, uygulama yapmaz, dby berkay zaten kaliteli işlerini ezberledik. Mert var detailing garage o fa oldukça iyidir. Detailing car ve uygulama yapan detailing dükkanını duymadım.

Fiyat ne kadar tuttu tüm işlemler için?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Pardon ama detailing Garage Cevizliderede var orası kendi yerimi yoksa sadece isim benzerliği mi

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim bahsettiğim linkteki garaj (aynı yer gibi görünüyor adresinde)

http://www.detailinggarage.com.tr/hakkimizda/

https://www.instagram.com/detailinggarage/

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem
(düzenlendi)

Ankarada detailing dükkanı malzeme satar sitesi de mevcut, uygulama yapmaz, dby berkay zaten kaliteli işlerini ezberledik. Mert var detailing garage o fa oldukça iyidir. Detailing car ve uygulama yapan detailing dükkanını duymadım.

Fiyat ne kadar tuttu tüm işlemler için?

Pasta Cila boya koruma 160

Detaylı iç temizlik ( tavan-taban-koltuklar- bagaj ve görünen her yer ) 155

Bunların kurutulması 30

Toplamda 345 e mâloldu.

Ancak dediğim gibi çok da memnun kalmadım .

Pardon ama detailing Garage Cevizliderede var orası kendi yerimi yoksa sadece isim benzerliği mi

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet Cevizlideredeki Detailing Garage bahsi geçen yerdir ve Ankara'da kurumsal bazda üzerlerine duymadım görmedim. Farklı bir sebepten dolayı ve memnun kalan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine başerhan a gittim. Söz verdikleri aksaklıkları düzelttirmek için Başerhan'a tekrar gideceğim bunun dışında tercihim değildir önermiyorum ..

tarihinde Talha Burak Ertem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem

Orda boya koruma 600-2000 tl arasında

Saygılarımla

Yaz aylarında genelde firmaların yapmış olduğu indirimler kampanyalar sıcak fırsatlar vs oluyor benim gittiğim yerde de fiyat 850 tl ama indirim dolayısıyla 345e maloldu. Forumdan Buğra Höngül'ün bir tavsiyesi vardı. Telefonla görüştüğüm ve söz vermiş bulunmamdan dolayı bu seferlik o arkadaş olmamıştı ama kısmetse bundan sonraki tercihim o olacak.

Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem

27 Ağustos Cumartesi günü Daha evvel tavsiye edilen ve birkaç telefon konuşması sonrası anlaştığım yer Başerhan'a gittim. Aracın öncesi sonrası fotoları yerine sadece sonrası kısmı mevcut olduğu için resimleri atmadım ancak merak edenler için https://forum.donanimhaber.com/m_119320613/mpage_3/tm.htm .  Firma ilgili ancak vaadedilen hizmeti tam manası ile alamadım. Otokuaför hizmetinden memnun kaldım ancak extra ücret verip kurutmasını da istediğim halde aracı teslim aldığımda malesef koltuklar ıslaktı (5/10). Görünen yerlerde (direksiyon ve vitesi unutmuşlar sanırım   :) ) kokpit temizliğini yapmışlar (9/10). Aracımın içinden çıkan malzemeler işlem bitiminde tekrar aracıma konulmayarak dükkanda kalmış 2. sefer giderek kalanları aldım ki yine bana ait olan ama başerhanda kalan malzemelerim mevcut (5/10)! Dış aksamda aracın pasta cilası yapılmış işlem bitiminde acelem olduğu ve hava karardığı için çok inceleyemedim ancak ertesi gün baktığımda hârelerin tam giderilmediği ve kaporta üzerinde pasta izlerinin kaldığını gördüm(7/10). Velhasıl son aramamda uygun bir zamanda tekrar gidip bazı işlemleri yeniden yapacaklarını söylediler. 

Buradan çıkarılan sonuç; Her ne kadar tavsiye edilmiş olsa da belkide bana denk gelen aksaklıklar olmuş olsa da (tavsiye eden aradaşa bir laf söyleyemem onun işi düzgün gitmiş ve memnun kalmış neticede) ANKARA'DA bu işi yapan firma bazında DETAILING CAR üzerine başka bir firma yok. Önceden telefonla irtibata geçmemiş ve söz vermemiş olsaydım Buğra'nın tavsiyesine uyup başka bir arkadaşa gidecektim nasip değilmiş o da başka sefere artık... 

2 Eylül itibarı ile aracımda gördüğüm hareler için tekrar Başerhan'a gittim. Aracın başında daha önceki işlemi yapan arkadaşın dışında 2 kişi daha vardı ve bu üç kişi haricinde Serhat ve Dağhan beyler de aracın başında bulunup şikayetlerimi dinlediler ve ilgilendiler. Daha önce söylediğim aracımdaki malzemelerin araç içine konmamış olması ve koltuklarımdaki ıslaklığın olması konusuna yapacak birşey yoktu yalnız yine de olmaması gerektiği halde bu hatalarından dolayı özür dilediler ve firma hakkında aklımda kalan olumsuzluğu en aza indirdiler. 

Aracın yıkanması ve kurutulmasının ardından hare olarak gördüğüm çiziklerin final kat olarak kullandıkları 3d den kaynaklı izler olduğunu gördük. Sonuç olarak hem yaptıkları işleri kendileri görmüş oldu hemde benim aklımda önceki mesajda yazdığım olumsuzluk giderilmiş oldu. Yapabilecekler herhangi bir işlem olup olmadığını yardımcı olacaklarını söylemeleri üzerine hem serhat hemde dağhan bey ile tokalaşarak bu sefer memnun ayrıldım. Bir önceki mesajıma düzeltme olarak eklemek istedim zira ortada bir emek var ve 2. kere dahi olsa gittiğimde bunun halledilmiş olması ve samimi şekilde ilgilenmeleri olumsuzlukları kırmış oldu. Başerhan'a teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...