İçeriğe Yönlendir

Sararan Far Temizleme Ya Da Yenisini Alma

Uğur Çalbay

Recommended Posts

Uğur Çalbay

Arkadaşlar merhaba , 2005 model fiesta aracım var. Ön farlar çok sarardı. En az 10 defa temizletmişimdir. Denemediğim şey kalmadı. Önerebileceğiniz bir yöntem var mı ? Yoksa yenisini almayı düşünüyorum. İzmir'de ya da internette önerebileceğiniz yerler var mı ? Sıfır olmasa da olur. Yeter ki sararmamış olsun :))

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Depo marka Farlar uygun fiyatlı olması lazım. Temizlemek çözüm değil sonrasında düzenli olarak plastix falan kullanmak lazım yoksa 2-3 ayda eskisinden daha kötü hale geliyor farlar.

Bu arada Aracınız CDTİ değil TDCİ motorludur :)

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şahin

Arkadaşlar merhaba , 2005 model fiesta aracım var. Ön farlar çok sarardı. En az 10 defa temizletmişimdir. Denemediğim şey kalmadı. Önerebileceğiniz bir yöntem var mı ? Yoksa yenisini almayı düşünüyorum. İzmir'de ya da internette önerebileceğiniz yerler var mı ? Sıfır olmasa da olur. Yeter ki sararmamış olsun : :)

Ben de temizletmeyi düşünüyordum. Bu zımparayla filan temizliyorlar işe yaramıyor mu?

Yorum bağlantısı

Ben de temizletmeyi düşünüyordum. Bu zımparayla filan temizliyorlar işe yaramıyor mu?

İşe yaramasına yarar ama dediğim gibi üstüne plastix Far cilasından düzenli olarak uygulamak lazım sararma yapmasın diye.

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba , 2005 model fiesta aracım var. Ön farlar çok sarardı. En az 10 defa temizletmişimdir. Denemediğim şey kalmadı. Önerebileceğiniz bir yöntem var mı ? Yoksa yenisini almayı düşünüyorum. İzmir'de ya da internette önerebileceğiniz yerler var mı ? Sıfır olmasa da olur. Yeter ki sararmamış olsun :))

Çiğli Ata sanayide Kamil usta var.far yenileme işi yapıyor.mümkünse uğrayıp fikir alın yaptığı işlermleri inceleyin.Selamımıda söylerseniz elinden geldiğince yardımcı olur.

tarihinde Uğur Çimen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Babamın cmaxını 1 defa temizlettik. 2. ye bi 50-100 neyse vermemek için depo marka 2 far aldık. Uzun süre binecekseniz far alın derim.

c327c9d469184aed673e6248f3cd1fa1.jpg
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Uğur Bey, farın sararmasının en büyük nedeni üzerindeki vernik tabakasının gitmiş olmasındandır. Piyasadaki pasta cila ne olursa olsun size en fazla 3 aylık kısa dönem için çözüm oluyor. Eğer farın üzerine temizlendikten sonra 2k vernik atmazsanız far yine sararma yapacaktır. Ben kendi aracıma denedim. Sararma olmuyor. Lakin 2000 lik 3000 lik zımpara bulamadığım için ve makina olmadığı için farda çiziklerim kaldı. Ben de sizin gibi yeni far almayı düşündüm ancak mondeo mk3'ün orjinal xenon farları 1000 liranın üzerinde olduğu için maalesef o kadar parayı vermeye gönlüm razı olmadı bir sararma için. Ama sizin farlarınız halojen far ise orjinalinin bile o kadar pahalı olacağını düşünmüyorum. 

Kesinlikle katılıyorum. Bu işi yapan bir kaportacıya gidin, güzelce zımparalayıp vernik tabakasını yeniden atıyorlar. Focus'umda vernik tabakasının atmaya başlaması ve sararmalar oluşmasından dolayı yaptırmıştım. Orjinal farlar sıfıra döndü. En güzel çözüm. İkisine toplamda 40TL ödemiştim tanesi 20 liradan. Yıllarca dayanır.

Yorum bağlantısı
Emre Şahin

Kesinlikle katılıyorum. Bu işi yapan bir kaportacıya gidin, güzelce zımparalayıp vernik tabakasını yeniden atıyorlar. Focus'umda vernik tabakasının atmaya başlaması ve sararmalar oluşmasından dolayı yaptırmıştım. Orjinal farlar sıfıra döndü. En güzel çözüm. İkisine toplamda 40TL ödemiştim tanesi 20 liradan. Yıllarca dayanır.

Ben ankara'da vernik atan bulamadım. Vernik diyince ilk defa duymuş gibi davranıyorlar.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hayırseven

Depo marka Farlar uygun fiyatlı olması lazım. Temizlemek çözüm değil sonrasında düzenli olarak plastix falan kullanmak lazım yoksa 2-3 ayda eskisinden daha kötü hale geliyor farlar.

Bu arada Aracınız CDTİ değil TDCİ motorludur :)

dediğiniz gibi plastx düzenli kullanıldığında farları parlak tutuyor.ben geçen yıl far temizliğinden sonra ara sıra uyguluyorum ve tertemiz oluyor.25-30 tl gibi bir fiyatı var ve en az 2 sene rahat gider. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şehir efsanesi :)

Değil, az işe yarıyor :) etki süresi çok kısa, makyaj diyelim...

Yorum bağlantısı

Değil, az işe yarıyor :) etki süresi çok kısa, makyaj diyelim...

Hı hı diyeyim ne diyeyim :) polisajla pasta bile zimparasiz fayda etmiyor diş fırçası ile macun [emoji5]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hı hı diyeyim ne diyeyim :) polisajla pasta bile zimparasiz fayda etmiyor diş fırçası ile macun [emoji5]

hı hı deme inan, azıcık ediyor, ben bile pikabın farına defalarca uyguladım, sen düşün artık, tabii macun kalite olacak tırtana mignal falan değil  :D

macun sağlam aşındırır, dremelle dene farı bile delersin, daha çok çalışman lazım çoook  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
İbrahim Çelik
On 25.08.2016 at 12:03, Misafir yazdı:

Babamın cmaxını 1 defa temizlettik. 2. ye bi 50-100 neyse vermemek için depo marka 2 far aldık. Uzun süre binecekseniz far alın derim.

c327c9d469184aed673e6248f3cd1fa1.jpg

Geçen sene depo marka far aldım. Taktıkdan 3 gün sonra söküp orjinallere döndüm. Işığın deseni bile fark ediyor. İnsanı rahatsız ediyor.

Güzel bir zımpara 800-1000-1200-2000 ve 2200 ardından iyi bir pasta cila ve en sonunda da krem solüsyon. Sonuca kimse inanamıyor. Kendi aracım dahil şimdiye kadar 4 araca uyguladım 5. sırada bekliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...