İçeriğe Yönlendir

Jant Temizliği

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2
(düzenlendi)

Arkadaşlar bugün her evde bulunabilecek 2 temizlik ürünüyle nasıl jantlarınızı temizleyeceğinizi anlatacağım.

Gerekli malzemeler:

Yağ Temizleyici

Bulaşık Detarjanı 

Bulaşık Süngeri

Diş Fırçası

İlk başta balata tozlarıyla rengi siyahlaşmış jantımızı kuru vaziyette iken yağ çözücümüzü sıkıyoruz 1 dk bekledikten sonra diş fırçasıyla bastırmadan sürtmeye başlıyoruz.Tüm jantı sürttükten sonra jantı duruluyoruz. Daha sonra bulaşık süngerinin sert kısmına bir miktar detarjan döküyoruz ardından ovalayıp duruluyoruz. İşlem tamamdır.

öncesi

http://i.hizliresim.com/9G2gDo.jpg

sonrası 

http://i.hizliresim.com/1NMVJY.jpg

tarihinde Osman Ünal3434 tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim jantlar sizin kirli jatlardan en az 5 kat daha kirli.. Yine de temiz olur mu ? Ben dün bi fırça aldım aralara çok iyi şekilde gireceğini düşünüyorum. Uzun ince bir fırça evlerde radyatör temizliğinde kullanılıyormuş

Yorum bağlantısı

Basit ve maliyeti az bir yöntem. Elinize sağlık. Ama diş fırçası adamı öldürür. Hele jantlar çok kollu ve büyük ise.. 

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

Basit ve maliyeti az bir yöntem. Elinize sağlık. Ama diş fırçası adamı öldürür. Hele jantlar çok kollu ve büyük ise.. 

aynen öyle benim titanyumlara elle pasta atayım dedim 2 teli bile yordu :D

yöntem için teşekkürler faydalı olacaktır 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ellerine sağlıkta .ama gerek yok jant temizleyici losyonlar var ve uygun fiyata sık bekle su tut herşey çözeliyor.ve diş fırçası .jantları çize bilir bence  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

BUlaşık süngerinin sert kısmı jantın boyasına yada verniğine zarar vermesin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat İzgi

Tavsiyem bu temizlik ürünlerini kullanmak yerine jant temizleyici alın bauhaus veya Koçtaştan da jant için fırça alın daha iyi olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Arkadaşlar jant temizleme spreyinin olduğundan haberim var sadece her evde bulunabilecek eşyalarla temizlikti amaç. Jantlarinizi çizmez kol yorulmasina gelince para vermek istemiyorsunuz katlanacaksiniz:)

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bu a101 de satılan yağ çözücü herşeyi temizliyor. Bakalit aksam, koltuk, jant...
Senin pis jantlar benim temiz jantlardan daha temizmiş :D

Güzel çalışma.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bu a101 de satılan yağ çözücü herşeyi temizliyor. Bakalit aksam, koltuk, jant...

Senin pis jantlar benim temiz jantlardan daha temizmiş :D

Güzel çalışma.

Daha önce bahsi geçti. Alaşım janta zarar verme ihtimali var diye konuşuldu
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Daha önce bahsi geçti. Alaşım janta zarar verme ihtimali var diye konuşuldu

Belkide. Ama benimkilere henüz zarar vermedi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Zaten jant verniği incecik ph nötr olmayan ürünlerin zamanla faydasını görürsünüz diş fırçasınında tabi...

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Herkes kimyacıymış forumda arkadaşlar yağ çözücü ve jant temizleyici sadece krom kaplamalı janta zarar verir.Kaldı ki pasta cila kadar vernige inanın zarar vermez diş fırçası.Bazıları tel fırçayla karıştırıyor

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Osman bey ben duyduğumu söylüyorum. Siz kullanırsanız forumdan kimse elinize vurup deterjani fırçayı almaz. Amaç temizlikse insanlar sampuana boşuna para veriyor. Arap sabunuyla yikasinlar saçlarını. Çok daha ucuz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Osman bey siz fikrinizi belirtin biz de fikrimizi belirtelim.

Mesela ben arabaya binince jantları görmediğim için yıkamacının yıkadığı kadarıyla veya kendim yıkasam da fırçanın temizlediği kadarıyla yetinirim, bir ara boyayım dedim sonra vazgeçtim çizik olan yerleri. Balansı düzgün olsun bana yeter..

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

ahanda benim jantlar. geçenlerde üşenmedim köpüklü suyla ve ince süngerle teker teker tüm kolların arasını iyice temziledim. ama maalesef :) sonuç aynı. bir işe yaramadı. bu yöntemi deneyebilirim. ama önce bir bauhausa bakıp jant temizleme ürünlerine bakacağım. fiyatları uygunda öyle bir maddeyle daha zahmetsiz olabilir. önce bir pazar araştırması yapmak lazım. alternatif ürünler değerlendirilebilir. olumlu sonuç alanlar buradan paylaşırsa iyi olur

bu resimdeki jantlar için orta ford logolu kapak ve bijon kapağı almak istiyorum. daha temiz görünmesi açısından. var mı bildiğiniz adres , link vs

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
(düzenlendi)

Ben denedim Bim den 2.75 e aldım yağ cozucuyu sonuc harika oldu.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3ab2b06dbcbe39cf45d37944e33b3e0b.jpg0208443a5b714bbc4ca44549a17824ae.jpg

Zarar da vermedi

tarihinde Ayhan Asil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Ben denedim Bim den 2.75 e aldım yağ cozucuyu sonuc harika oldu.

Zarar da vermedi

abi jantların erimemiş hayret:D Bence yeterınce temiz ve yeni görünüyorlar emeğine sağlık abi

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

abi jantların erimemiş hayret:D Bence yeterınce temiz ve yeni görünüyorlar emeğine sağlık abi

Pasta cilanın ne zararı vardır?
Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

anlamadım. yağ çözücü koskoca jantı deforme mi edecek yani onu mu diyorsunuz. bende ayhan abiden aldığım gazla en kısa sürede uygulayacağım :) umarım zarar görmez jant. bu çok kollu titanium jantlar güzel duruyor. benim jantlarda bunun aynısı ama aralarda diplerde oluşan pas , kir gibi siyahlaşmalar zor çıkıyor. inşaallah ayhan abinin uygulamayı kısa zamanda deneyeceğim. önce - sonra resim atarım unutmazsam uyguladıktan sonra . 

Yorum bağlantısı

Herkes kimyacıymış forumda arkadaşlar yağ çözücü ve jant temizleyici sadece krom kaplamalı janta zarar verir.Kaldı ki pasta cila kadar vernige inanın zarar vermez diş fırçası.Bazıları tel fırçayla karıştırıyor

Siz Kimyamı okuyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Siz Kimyamı okuyorsunuz ?

benim kimya okuyorum diye bir iddam yok. sadece basit bir yağ temizleyicinin çelik alaşımlı janta zarar vermesini aklım almıyor. 

Pasta cilanın ne zararı vardır?

Her pasta işlemi sonrasında arabanın kaportasını saran cila katmanı incelir bu da zamanla dış etmenlere karşı aracın kaportasını savunmasız bırakır. Cila işlemi herhangi bir zarar vermez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...