İçeriğe Yönlendir

Jant Temizliği

Osman Ünal2

Recommended Posts

Buğra Höngül

benim kimya okuyorum diye bir iddam yok. sadece basit bir yağ temizleyicinin çelik alaşımlı janta zarar vermesini aklım almıyor.

Her pasta işlemi sonrasında arabanın kaportasını saran cila katmanı incelir bu da zamanla dış etmenlere karşı aracın kaportasını savunmasız bırakır. Cila işlemi herhangi bir zarar vermez.

Kaç mikron incelir?
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

benim kimya okuyorum diye bir iddam yok. sadece basit bir yağ temizleyicinin çelik alaşımlı janta zarar vermesini aklım almıyor. 

Her pasta işlemi sonrasında arabanın kaportasını saran cila katmanı incelir bu da zamanla dış etmenlere karşı aracın kaportasını savunmasız bırakır. Cila işlemi herhangi bir zarar vermez.

Zaten janta birşey yapmaz. Jant üzerinde ki kaplamayı,cilayı, verniği bozabilir. Bahsedilen şey bu..

Yorum bağlantısı

.

Öyle yazınca kimya okuyorsunuz sandım sizi.
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

O incelen cila katmanıda değil verniktir
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

O incelen cila katmanıda değil verniktir

Cila kavramını vernik anlamında kullanıyorum zaten ancak kaç mikron incelir orasını istersen bir kalortaciya sor burda yardimlasmak amacıyla bilgi paylaşımında bulunuyoruz.Herkesin malı kiymetlidir ben aracıma zarar verecek bir uygulamayı neden yapayım ayrıca neden diger vatandaşlara onereyim? Konuya artık cevap yazmicam.Kimse kişisel algilamasin
Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Arkadaşın uygulamasını bende denedim, kirden ibaret ne var ne yok hepsini çıkardı. Tertemiz oldu.Şu an için bir zarar görmedim. Belki devamlı yapılırsa zararı olabilir ama jant temizleyicilerin güvenirliği ne kadar oda tartışılır.

Yorum bağlantısı
Barış Topçu

Benden 1 ay önce aynı konu açılmış ama bende paylaşayım dedim. İyi seyirler..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benden 1 ay önce aynı konu açılmış ama bende paylaşayım dedim. İyi seyirler..

BArış bey, konunuzu birleştirdim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...