İçeriğe Yönlendir

General Mobile Gm5 Plus (D)

Sani Gerşon
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Sarp D. Uygur

Ekranı için gorilla glass4 diyorlar, kasaya da alüminyum titanyum alaşım vs.vs diyorlar zaten de ne olursa olsun güvenemiyor insan. Yine bi ekran filmi bir koruyucu kılıf istiyor ister istemez...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Şimşek

Az evvel andorid 7 nougat sürümüne guncelledim telefonu. Telefonda konuşurken açılıp kapanan ekran sorunu giderilmis. Kullandıkca deneyimlerimi yazacağım. Türkiye de 7 yi alan ilk marka General Mobile oldu bu arada.

Bir süredir nougat kullanıyorum. Kulağımla gunde 1 kez kapatıyorum telefonu. Halen duzelmemis bende.

Ama çözümü buldum. Kulağıma goturmeden once ekran kapatma tuşuna basıyorum geri cektigimde de açıyorum, zaten sifre sormuyor, çok pratik bir şekilde işimi görüyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Sani bey eşim GM 5 Plus ve ben de GM 5 Plus D kullanıyoruz. Kılıflarını buradan aldık. Koruyucu cam ile biraz sıkıntı var, kenarlar tam oturmuyor. (Zaten satıcı da bunu belirtmiş.) Ama kılıflar çok kaliteli. İncelerseniz adresi:

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/general-mobile-gm5-plus-kilif-kirilmaz-cam-248441261?rcp_action=rceProductClicked

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Note4 te de boşluk kalıyor. Ekranı tamamen kapatan koruyucular var. Ön tarafı komple kapatıyor ama sadece ekranı değil. Optimumda arada satış yapan aksesuarcılarda var.

Ekranı için gorilla glass4 diyorlar, kasaya da alüminyum titanyum alaşım vs.vs diyorlar zaten de ne olursa olsun güvenemiyor insan. Yine bi ekran filmi bir koruyucu kılıf istiyor ister istemez...

Eşimin gm4 te de şebeke gidince telefon tekrar pin istiyor

Sani bey eşim GM 5 Plus ve ben de GM 5 Plus D kullanıyoruz. Kılıflarını buradan aldık. Koruyucu cam ile biraz sıkıntı var, kenarlar tam oturmuyor. (Zaten satıcı da bunu belirtmiş.) Ama kılıflar çok kaliteli. İncelerseniz adresi:

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/general-mobile-gm5-plus-kilif-kirilmaz-cam-248441261?rcp_action=rceProductClicked

Bir süredir nougat kullanıyorum. Kulağımla gunde 1 kez kapatıyorum telefonu. Halen duzelmemis bende.

Ama çözümü buldum. Kulağıma goturmeden once ekran kapatma tuşuna basıyorum geri cektigimde de açıyorum, zaten sifre sormuyor, çok pratik bir şekilde işimi görüyorum.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Eşimin gm4 te de şebeke gidince telefon tekrar pin istiyor

Abi benzer bir problemi ben yaşamıştım zamanında, sıkıntı telefonda değil sim kartta idi. Zamanla sim kart iletkenleri içeri doğru göçüyor ve temassızlık nedeniyle şebeke gidiyor, temas ettiğinde ise yeniden pin kodu soruyordu. Sim kart değişebiliyorsa değiştirmekte ya da sim yuvasını kontrol ettirmenizde fayda var.

Bu arada gm5 kullanıcıları olarak görüşme kaydı için kullandığınız bir program var mı arkadaşlar? Discovery varken kendi arama ekranında kayıt butonu vardı ama bunda yok, haliyle ek program yüklemek gerekiyor. Tavsiye ettiğiniz var mıdır?

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Benim gm 5 plus d aldığındam beri yaklaşık 36 gün oluyor tam 4 defa servise gitti 3 kez anakart soğutucu ön ve arka kamera değişti şikayetim telefonun dokunmatiğinin takılı kalması ve kendi işlem yapması bir de şebeke problemi bartın birini görmüyordu sonrasında ise düzeldi tekrar dokunmatik ile ilgili bir durum oldu bu seferde başka arıza deyip yenisi verilmedi ekran dokunmatiği değişti telefonu 999 liraya aldim değişenler ve yapılan işlemler telefonun fiyatını 2 ye katladı ben ücret vermedim garanti kapsamında ama olsun ...yine de bu paraya işlevsellik harika

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Çağlar Bayur

Gm5 değil ama bu discoveryi kaç yıldır elden ele gezdirerek kullandık. Veletlerin de elinden geçti tabii. hiç ekran koruyucu takılmadı korunmadı, dikkatli masa telefonu da olmadı , çantalarda cepte bol bol anahtarlık ta çarptı.. henüz çizik yok, kamerası harika, hiç kendi kendine kapanmadı..

Zorlu uzun dönem testi bu olmalı..

. 9ed5ac4f0b338d41fc10f80b1b28cace.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çok enteresan bir telefon. Piyasaya girebilmek adına gereğinden fazla sağlam ve donanımlı yapılmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şu anki görevi gps bilgisini obd ile birleştirip kamera çekiminde dosyaya adapte etmek. kasmadan ısınmadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çok enteresan bir telefon. Piyasaya girebilmek adına gereğinden fazla sağlam ve donanımlı yapılmış. 

İlk serilerde board kalınlığı daha fazla idi. Sonraki boardlar ince yapıldı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sani Gerşon

2 seneyi geçen uzun test sonuçlarını yazayım :)

7 işletim sistemi 8'e güncellendi. Gecikme çok oldu ama iyi oldu.

7'de sürekli panikleyip kendi kendini resetliyordu, 8'de 1 kere karşılaştım daha.

2 kere ekranı ve pili, bi kere gps'i bozuldu. GPS bozulması sonrası komple yeni cihazla değiştirdiler.

Gayet memnunum ama tabii ki daha iyi olabilirdi. Tam bir f/p telefonu Yarın yeni model tanıtılıyor, hayırlısı diyelim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
2 seneyi geçen uzun test sonuçlarını yazayım [emoji4]
7 işletim sistemi 8'e güncellendi. Gecikme çok oldu ama iyi oldu.
7'de sürekli panikleyip kendi kendini resetliyordu, 8'de 1 kere karşılaştım daha.
2 kere ekranı ve pili, bi kere gps'i bozuldu. GPS bozulması sonrası komple yeni cihazla değiştirdiler.
Gayet memnunum ama tabii ki daha iyi olabilirdi. Tam bir f/p telefonu Yarın yeni model tanıtılıyor, hayırlısı diyelim [emoji4]
Aynı zamanda almıştık sanırım 2 yıl olmuş mu yaa...
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Evet yükledim ve hiç servise gitmedi benim cihaz :)

Oreo ne ya.

Kremalı bisküvi mi.
Evet logosu da püskevit :)
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben de piskevit kurdum güzel oldu, ama kasa dandik, ön cam ile kasa arasındaki yapıştırıcı dökülüyor. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ben taa 5 Mart'ta yuklemisim 8.0.0 ı yeni yayınlanan güncelleme var mı diye kontrol ettim güncel diyor .

Ben de piskevit kurdum güzel oldu, ama kasa dandik, ön cam ile kasa arasındaki yapıştırıcı dökülüyor. 
Kasa dandik kenarları soyuluyor ekranla kasa arasındaki çıtaları kırılıyor ama fena cihaz değil şimdilik.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Aynen ben 950 ye almıştım Turkcell'den 1.5 sene oluyor kimse beğenmiyor ön yargı var sanırım.

Yorum bağlantısı
Hasan Karacadağ
12 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

bu modelde de sarj soketi sorunlu mu ?

Evet biraz sorunlu sarjdayken mümkünse dokunmamak lazım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
34 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

33 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:

Ben taa 5 Mart'ta yuklemisim 8.0.0 ı yeni yayınlanan güncelleme var mı diye kontrol ettim güncel diyor .

Kasa dandik kenarları soyuluyor ekranla kasa arasındaki çıtaları kırılıyor ama fena cihaz değil şimdilik.

Çıtalar ekranla beraber garanti dahilinde ise ücretsiz değiştiriliyor.

25 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

bu modelde de sarj soketi sorunlu mu ?

12 dakika önce, Hasan Karacadağ yazdı:

Evet biraz sorunlu sarjdayken mümkünse dokunmamak lazım

Evet sorunlu, garanti dahilindeyse ücretsiz değişiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ama forum niye var ki :)

Varsa daha vaktiniz, tekrar yollayabilirsiniz, sıkıntı yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...