İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Yolunun Meşhur Radarları

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler dostlar,

Ordu ilimiz ile meşhur olan ancak Çankırıdan başlayıp Çorum-Osmancık ile devam edip Orduda zirve yapan radarlarımız hakkında fikirleriniz nelerdir? Ceza yiyenlerimiz oldu ben de yeni gidip döndüm dikkat ederek ama babama 2 adet mayıs ayından ceza gelmiş bugün(Osmancıkta 1 dk arayla 68 km ve 90 km ile 200-412 tl olmak üzere)

Mahkemeye mi başvurmalı ne yapmak gerek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Usul şudur: cezalar ödenerek , mahkemeye dava açılması gerekiyor.

Bu birkaç dk arayla gelen cezalar için uygulama genellikle ilkini geçerli sayıp diğerlerinin iptaline karar veriyor mahkeme.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Abi her ikisi içinde itiraz et mahkeme ile

412 lira ben de yedim hocam ordu yolunda geçen hafta tebligat geldi ,fotoğraf da var cezanın içinde ,itiraz ne işe yarar?

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Selamlar abiler dostlar,

Ordu ilimiz ile meşhur olan ancak Çankırıdan başlayıp Çorum-Osmancık ile devam edip Orduda zirve yapan radarlarımız hakkında fikirleriniz nelerdir? Ceza yiyenlerimiz oldu ben de yeni gidip döndüm dikkat ederek ama babama 2 adet mayıs ayından ceza gelmiş bugün(Osmancıkta 1 dk arayla 68 km ve 90 km ile 200-412 tl olmak üzere)

Mahkemeye mi başvurmalı ne yapmak gerek?

O güzargah genelde tuzak radar dolu. Karayollarına şikayet edin. Başka yapılabilecek birşey yok. Radyoyu açıp sigarayı yakıp türkü söyliyeceksiniz. 

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Ordu da yazılan cezalar için iptal kararları var. Dava sonuçları emsal teşkil ediyor ise iptal kararı çıkabiliyor. Bir ara haber sitelerinde oldukça yer bulmuştu bu konu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

O güzargah genelde tuzak radar dolu. Karayollarına şikayet edin. Başka yapılabilecek birşey yok. Radyoyu açıp sigarayı yakıp türkü söyliyeceksiniz. 

Elimden geldiğince dikkat ediyorum ama babama sabaha karşı 4 gibi yazmışlar. Kendimden de şüphe eder oldum dikkat ettiğim halde, paranoyak ettiler az yol da değil 900 km yol gidiyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bir yakınım 3 ay önce Trabzon gitti dönüşte ondan önce radar cezaları eve gelmiş idi. Konuştuğumuzda ordu civarı yola 50 km tabela koymuşlar diyor daha 10 mt gitmeden hemen 30 km koymuşlar ne oluyorsa oralarda oluyor diyor. Bunun gibi bir çok var diyor Sonuç olarak  toplamda 1.200 TL kitlemişler.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Elimden geldiğince dikkat ediyorum ama babama sabaha karşı 4 gibi yazmışlar. Kendimden de şüphe eder oldum dikkat ettiğim halde, paranoyak ettiler az yol da değil 900 km yol gidiyoruz.

Önceden çankırı samsun arası gidip geliyordum. Şimdi samsun-istanbul arası. Samsundan istanbula kadar belki 20-30 tane radar var. En olmadık yerlerde en olmadık şekilde. Hız sınırı tabelası 110 km. 30 metre sonra 50km. 20 mt arkasında radar. Önümde giden bir araç radarı gördüğü halde 50 dolayında giderken ceza yedi. Hakikaten paranoyak olduk. Oda yetmez gibi polislerde artık radar araçlarını ters kuruyor :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

güzel bir dilekce yaz büyük bir ihtimal iptal olacaktir. Malesef bu iş ticarete dönüştü Karadenizde [emoji17] . Tamam aşırı hız tehlikeli felaket getirir lakin bu radar konulan yerde ise belirlenen hız limiti tamamen tuzak tır bence.

Artik eş dost sahil yolunu kullanmiyor iç kesimden gidiyor Giresuna Trabzona ne üzücü bir durum

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

güzel bir dilekce yaz büyük bir ihtimal iptal olacaktir. Malesef bu iş ticarete dönüştü Karadenizde [emoji17] . Tamam aşırı hız tehlikeli felaket getirir lakin bu radar konulan yerde ise belirlenen hız limiti tamamen tuzak tır bence.

Artik eş dost sahil yolunu kullanmiyor iç kesimden gidiyor Giresuna Trabzona ne üzücü bir durum

Mahkeme masrafı oluyor mu başvuru için?

Giresun-Rize yaptım uyarı harici radara denk gelmedim. Ordu şehiriçi midtown madness oyunu gibi 200 mt de bir ışık olduğundan istesek de hız yapamıyorduk zaten ama yola uygun olmayan hız uygulaması nedeniyle ceza yemek gücüne gidiyor insanın.

Yorum bağlantısı

Geçen gün haberlerde vardı. Tasaron firmalar para kazanmak için tabela ile oynuyormuş mesafe çok hızlı geçiş yapılıp misal 120 hız sınırı 10 mt sonra 50 gibi

Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Giresun-Rize yaptım uyarı harici radara denk gelmedim. Ordu şehiriçi midtown madness oyunu gibi 200 mt de bir ışık olduğundan istesek de hız yapamıyorduk zaten ama yola uygun olmayan hız uygulaması nedeniyle ceza yemek gücüne gidiyor insanın.

Abi şuan durum ne bilmiyorum gecen sene bende yedim ceza ücret ödemeden acmistim davayi. Valla insan kızıyor böyle duruma sinir bozucu bir durum

Geçen gün haberlerde vardı. Tasaron firmalar para kazanmak için tabela ile oynuyormuş mesafe çok hızlı geçiş yapılıp misal 120 hız sınırı 10 mt sonra 50 gibi

Aynen öyle taşören firma ve sonuç tuzak no mantık [emoji17]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Cezayı devlete ödüyoruz, taşeronlar komisyon mu alıyor ki bu işten? :unsure2:

Yorum bağlantısı

Komisyon alıyormuş abi her cezadan. Eds gibi sistemlerin kurulumlarindan tabela Vs gibi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Komisyon alıyormuş abi her cezadan. Eds gibi sistemlerin kurulumlarindan tabela Vs gibi

O zaman soygun sandığımızdan daha büyük :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Çevre yollarını, kasabaların caddleri haline çevirip, hız düşürüp, ceza kesmek bize özgü birşey olsa gerek.

adm komisyon alıyorsa bu iş nizam uygulama değil ticaret olur, devlet ticaret yapmaz.

geçen hafta antalyadan 11 saatte geldim, eskiden 8-9 saatte gelirdim, 110 ile giderken birden bire bilmem ne nahiyesine direk dalyorsunuz hız 50 km, bu nasıl iş yahu, afyon kütahya yolu köyden hallice bir yerin ana caddesi durumunda adamlar etrafına dükkanlar evler yapıyorlar bir de ışık koydu oh ne güzel transit yol oluyor sana hürriyet, cumhuriyet vs caddesi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Çevre yollarını, kasabaların caddleri haline çevirip, hız düşürüp, ceza kesmek bize özgü birşey olsa gerek.

adm komisyon alıyorsa bu iş nizam uygulama değil ticaret olur, devlet ticaret yapmaz.

geçen hafta antalyadan 11 saatte geldim, eskiden 8-9 saatte gelirdim, 110 ile giderken birden bire bilmem ne nahiyesine direk dalyorsunuz hız 50 km, bu nasıl iş yahu, afyon kütahya yolu köyden hallice bir yerin ana caddesi durumunda adamlar etrafına dükkanlar evler yapıyorlar bir de ışık koydu oh ne güzel transit yol oluyor sana hürriyet, cumhuriyet vs caddesi.

Her cezadan komisyon alınıyor ve bunu devlet ödüyor. Tabiki bizim yediğimiz cezalardan. O tabela ve eds noktaları taşeron firmalar tarafından yerlestiriliyor haberlerde bizzat izledim.

http://haber11.net/haberlergos-13032-bakan_ozhasekiden_otomatik_radar_aciklamasi.html

O zaman soygun sandığımızdan daha büyük :angry:

Youtube radar yaz binlerce ordu daki radar kurbanı çıkıyor

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

412 lira ben de yedim hocam ordu yolunda geçen hafta tebligat geldi ,fotoğraf da var cezanın içinde ,itiraz ne işe yarar?

Selam,

Bende temmuzda karadeniz yolundan geçtim. Samsunda bir yerde yol sormuştum orduya doğru.

adam yolu tarif etmeden hızın 50 olsun sakın 60 ı geçme ceza yersin deyip yolu tarif etti.

Hala içimde bir korku ceza yemişmiyimdir acaba?

Size ceza ne zaman kesilmiş ve yollanmış?

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Belediyeler v.s. yerler kuruluma para ödememek için firma ile anlaşıyor.Para vermeden kurulum yapılıyor. Sanırım %30 gibi bir rakamı aralarında kırışıyorlar.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Ya ödemiyorsun öduyorsan da 40-50 lira birşey veriyorsun.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bakan kendisi itiraf etti taşeron firmaların tuzak kurduğunu.Güya buna bir çözüm bulunacakmış mış, mış....Bende Konya da yedim geçenlerde 412 lira...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...