İçeriğe Yönlendir

Seat Ibiza 1.2 Tsi 5 Bin Km İzlenimleri

Mehmet Gürcüoglu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

1.2 tsi 90 hp polom var motor için konuşursam çok memnunum gidişi yakışı efsane 43 lt benzin ile düzgün kullanımlarda 900 950 km görmek oldukça rahat

Hacım ben hiç yakalayamadım onu nası beceriyorsun [emoji51]Birkere yol bilgisayarında kalan 750 gördüm o kadar
Yorum bağlantısı

1.2 tsi 90 hp polom var motor için konuşursam çok memnunum gidişi yakışı efsane 43 lt benzin ile düzgün kullanımlarda 900 950 km görmek oldukça rahat

Almanlarının yaptığı toplam kilometre mi bu
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

1.2 tsi 110hp ile 4 kişi bagaj full klima açık 980 km yaptım uzun yolda tabi depo 52 litre 5.2 litre falan ortalama vardı yanlış hatirlamiyosam

Yorum bağlantısı

1.2 tsi 110hp ile 4 kişi bagaj full klima açık 980 km yaptım uzun yolda tabi depo 52 litre 5.2 litre falan ortalama vardı yanlış hatirlamiyosam

Mert 43 lt ile 950 görüyor diyor Sizin 52 lt ile 980 baya fazla olmuş araçta ki 4 kişi bukadar etkilermi 110 HP birde araç [emoji53]
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

valla samet ekonomi kasmadan bu kadar oluyor :) 110 km/h süratten aşağıya düşmedim bazı zamanlarda 140 -150 hatta aydın otobanında 170 e çıktığım oldu . Koru ve Kaz dağları tırmanması var. bagaj gırtlak doluydu bence genede çok iyi bir değer . birde 980 km sürekli gitmedim. sürekli mola verdim. sigara molası yemek molası kahve molası .bide izmirde 1 gece konaklama yaptım.. 90km süratle 1100 kmyi geçenler var ama süratle yol bitmez malesef  .  Birde araç 110hp olduğu için gerçekten hiçbiyerde zorlanmadı klimanın açık olmasıda pek bişey fark ettirmedi . Sollamalara aklımda soru işareti olmadan çıktım.

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

valla samet ekonomi kasmadan bu kadar oluyor :) 110 km/h süratten aşağıya düşmedim bazı zamanlarda 140 -150 hatta aydın otobanında 170 e çıktığım oldu . Koru ve Kaz dağları tırmanması var. bagaj gırtlak doluydu bence genede çok iyi bir değer . birde 980 km sürekli gitmedim. sürekli mola verdim. sigara molası yemek molası kahve molası .bide izmirde 1 gece konaklama yaptım.. 90km süratle 1100 kmyi geçenler var ama süratle yol bitmez malesef . Birde araç 110hp olduğu için gerçekten hiçbiyerde zorlanmadı klimanın açık olmasıda pek bişey fark ettirmedi . Sollamalara aklımda soru işareti olmadan çıktım.

Ozaman Ok ben şöyle düşündüm Hani ekonomi için kastım ama bukadar yaktı gibi :) basınca yakmamasi içten bile değil tsi nin anlattığına göre makul yakıt kazasız belasız inşallah :)
Yorum bağlantısı

Ben 1.6 dizel 109 hp 53 litre depo ile görmüyorum o kadar kilometre. Çok başarılıymış cidden. Gısgandım[emoji16]

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ozaman Ok ben şöyle düşündüm Hani ekonomi için kastım ama bukadar yaktı gibi :) basınca yakmamasi içten bile değil tsi nin anlattığına göre makul yakıt kazasız belasız inşallah :)

Tsi daha ne yapsın benzin mi üretsin :D ben cidden çok memnunum şuanda şehiriçi yol çalışması olan bir şehirde 7-7.5 litre ile geziyorum akan trafikte falan 6 litrelerle gezebiliyorum zaten bu araci alırken 8 litreyi gözden cikarmistim daha aşağısını gordugum için cok mutluyum, kış aylarında 10 litreyi gözden çıkardım tabiki

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Kullanmakta olduğum 140 Hp Jetta ile 6 lt  / 100 km tüketim değerlerini uzun yolda defalarca gördüm. Aynı güzegahta  eski arabam C-Max 5 lt / 100 km civarındaydı. Fark hacmen 1 lt civarında her 100 km için. Ayrıca  rampa çıkışları ve sollamalarda çok stabil.

Yorum bağlantısı

Ben 1.6 dizel 109 hp 53 litre depo ile görmüyorum o kadar kilometre. Çok başarılıymış cidden. Gısgandım[emoji16]

Vakit geldi Eren
Yorum bağlantısı

Vakit geldi Eren

Yakıt için araba değişmem, alacağım arabanın da ne yakacağını düşünmem (Nasılsa az yakan bişey alırız :D )

Yorum bağlantısı

Yakıt için araba değişmem, alacağım arabanın da ne yakacağını düşünmem (Nasılsa az yakan bişey alırız :D )

Süper bi araba biliyorum [emoji12]
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

43L benzin ile 950 km görmek için 80-90 en baba 100 le gitmek gerekir öylede yolmu biter valla bence bitmez yolun bitmesini geçtim sıkılmaktan ellerini yer artık, uzun yol dediğin dişine göre birini gözüne kestirmektir molaya bile onunla girmektir:) ben gideceğim yere bir an önce gitmek isterim bana göre herşey yakıt tüketimi değil bir noktadan sonra yol insanı bayıyor

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Öndeki araçları sıkıştırmadıktan ve yerleşim yerlerinde yavaşladıktan sonra sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

43L benzin ile 950 km görmek için 80-90 en baba 100 le gitmek gerekir öylede yolmu biter valla bence bitmez yolun bitmesini geçtim sıkılmaktan ellerini yer artık, uzun yol dediğin dişine göre birini gözüne kestirmektir molaya bile onunla girmektir:) ben gideceğim yere bir an önce gitmek isterim bana göre herşey yakıt tüketimi değil bir noktadan sonra yol insanı bayıyor

emre çok rahat gider yanlışın var :D     

benzinli arabası olup da ne yakıyor dediğimde 40 kuruş diyeni hiç duymadım . tek duyduğum yanıt geçen bursaya giderken 100 e sabitledim vs vsvs :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Turbo benzinli araçlarda ne kadar basarsan o kadar çok yakar, ne kadar ayağına ve kendine hakim olursan o kadar da az yakar. Ama en az yaktığında bile dizelle tam anlamıyla yarışamaz. Az yaktırmak için de 100 km hızı geçmemek gerekir. Sabır işi. Vandan erzuruma 450 km lik yolda 2 sefer tuttum kendimi. Rahatlıkla 4.5 litre olan fabrika verisini yakaladım 1.0 ecoboost focusumla. Ama araç yüklü, klima açık ve 120 ve üzeri hızlarda gidersem 6.5 civarlarında yakıyor. Açıkcası benzinli araç az yakma yarışına girilecek bir araç değil. Az yaktırıyorsanız da sürüşten keyif almıyorsunuzdur. İkisi arasında bir tercih yapmanız gerekir. Açıkcası az ile çok yakması arasında her depoda 20-30 tl fark olacak iken kasmanın bi alemi yok. İki paket sigara parası fazla ödeyin, sigaranın verdiği keyiften fazlasını sürüş keyfinden çıkarın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Dizel kullanıcısı olarak bir kaç kez tsi jetta ve scirocco kullandım tsi bana göre değil[emoji41][emoji41] insan 9-10 litrenin altına düşemez mi. Rocco da 17 görmüştüm 160 hp + yazılım vardı araçta. Ama jetta 1.4 tsi de 9.5 11 arası değişti.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Çok kere yakaladım Hatta 4.9 gördüğüm de oldu [emoji5] Daha önce inanmayanlar için faturalı fisli tarihli saatli resimler atmıştım 14 lt lpg ile 212 km yol aldım Karabük - Ankara arası full bagaj 5 kişi lpg nin 2 litre fazla yaktığını düşünerek hesaplayabilirsiniz. Ama hep 100-110 aksi halde 7.5 lere çıkıyor e27e83e3c6ab1acfe62054d2a5c88235.jpg

ca5c7ae8985a3a5a133479bda39d3949.jpg

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Ben 80 e sabitleyince 3.2L yakıyor araç 1.6TDİ 1.6ton caddy [emoji23]

80 le gidip çile çekeceğime gerekirse 7-8-9L yaksın ha gideceğim mesafe 50 km olur eyvallah ama uzun yolda valla Benim sabrım dayanmaz

sonuçta 5-10 bin liralık araçlarada binmiyoruz hiçbirimiz burada konuşulan en uygun fiyatlı araç 40bin liradır

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Ben 80 e sabitleyince 3.2L yakıyor araç 1.6TDİ 1.6ton caddy [emoji23]

80 le gidip çile çekeceğime gerekirse 7-8-9L yaksın ha gideceğim mesafe 50 km olur eyvallah ama uzun yolda valla Benim sabrım dayanmaz

sonuçta 5-10 bin liralık araçlarada binmiyoruz hiçbirimiz burada konuşulan en uygun fiyatlı araç 40bin liradır

ben bi keresinde 140 a sabitledim erayı 6,2 yaktı :D   daha aşağısına sabitlemem daha doğrusu dizel araba sabitlenmez :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...