İçeriğe Yönlendir

Seat Ibiza 1.2 Tsi 5 Bin Km İzlenimleri

Mehmet Gürcüoglu

Recommended Posts

..

Abi sen hangi B sınıfı araca sığabildin... ??

..

İşte dedim ya, B sınıf aracın tavanına da otursan 190 ı bırak, 185 boyla sığman zor. ;) 

Ama bir Clio öyle mi? Süper alet. Deli makine. Hepsine 5 basar. Konu kapanabilir. Clio candır. Gerisi faso fişo.  ;)  :p:keyifli:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiestanın yol tutuşu iyidir... 

İbiza'dan iyimidir onu da siz cevaplamışsınız.. 

Çağlar bana hep uyarırdı... Bir konvoya katılırsan sakın ha en önden gitme, arkandakilerin hepsi virajda savrulacak... 

Buna hep dikkat etmiştim.. 

Farkında değiliz ama ford harbi yol tutuyor.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İbizanın bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum.. Bence siz fiestanıza çok alışmışsınız.. 

Direksiyon konusunda, haklısınızdır.. elektrikli direksiyon gerçekten kötü... 

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

İlk önce yorumuma başlamadan önce forumda ki arkadaşlar az çok beni tanır ve objektif yorum yapmaya özen gösteririm. Amacım aracı savunmak değil hissettiklerimi yazmaktır.

Bu konunun açılma amacı bariz aracı kötülemek ve hayran kitlesini caydırmak olduğunu düşünüyorum. Madem bu kadar soğudunuz satın gitsin. Binmeye devam ederseniz kaka bir arabaya biniyor olacaksınız bu sizin için çok üzücü.

İbizayı ilk defa sizin gibi kötüleyen birisini gördüm. Hayran kitlesi çok geniştir ve satış sayıları gayet iyi gidiyor. Elbette her aracın eksileri olacaktır ama bu kadar değil.

İmzamda kullandığım araçlar var. Tek tek girip bakabilirsiniz. Kullanmadığım araçlarla hayatta karşılaştırmam. Kendi aracım İbiza olduğu için söylemiyorum ama B7 Kasa 2.0TDI Audiden sonra en zevk aldığım araç. 2009 Model 1.6 Benzinli Focusa her özelliği ile beş basar. ( Yol tutuşu hariç ) Araçtan ne bekliyorsunuz B sınıfı araçlar arasında en dolu ve konforlusu bana göre.

- Yol tutuşu 200 le viraja girilecek bir tutuş değil kabul ediyorum ama 150-160 la gayet iyi ve stabil girebiliyorsunuz.

- Direksiyonun normal hidroliğe göre hissiyatsız olması gayet normal elektrik destekli çünkü. Biraz araştırırsanız tüm elektrik destekliler aynı.

- Focusdan daha iyi bir fenleme mesafesine sahip. 500 kg yükle 1.90 boylu insanlarla B sınıfı araca binerseniz herhalde bisiklet gibi gelir.

- 1.90 boyu olan insan normal bir boy mu sizce ? Binen kişide problem yok araç problemli yani. :) Bu boyda ki birisi tüm B sınıfı araçlara sığmaz bunu art niyetli yazmışsınız bariz belli.

-4.000 devirden sonrasına çıkamıyor mu onu anlamadım. Ben gayet 6-7 lerde süper bir performans elde ediyorum. Fiestanın tüm motorlarını egsozundan çıkarır.

Fiestadan daha iyi diyen biri varsa Ankarada her alanda her teste hazırım. Hodri meydan :)

Ha pardon bunları yazmanızın nedeni şu olabilir...

2015 model E200 den inip İbizaya bindiniz galiba... ;)

Abi sen hangi B sınıfı araca sığabildin... ??

Beni anlayan biri daha :)

Değil kardeşim mubalağ var.

Dsg ile S moduna alsın bakalım neler oluyor. Bir gün bu aracın videosunu çekip bu konuya atmak istiyorum...

Tüm elektrik destekliler aynı değil abi. Focus dizellerdeki ve Opel'lerdeki elektrik destekli direksiyonlar gayet hissiyatlı. Ancak Renodaki ve VW'deki direksiyonlar bildiğin helva. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum.

Ibiza bence kesinlikle bir Fiesta olamaz. Ha motoru evet, atmosferik motorlarla karşı karşıya koyduğunda kesinlikle anlayışla karşılarım seni, daha düne kadar bir atmosferik araç kullanıcısı olarak çok iyi anlarım demek istediğini. Motor olmayınca araçtan keyif alınmıyor. Ancak 1.0 EcoBoost motorlu bir Fiesta'yı da egsozundan değil hiçbiryerinden çıkaramaz Ibıza.

Söyleyebileceğim başka bir husus ta, inanın bu araçlar bize göre değil. Hele Audi gibi premium araçlar, Ford gibi sürüş ruhu olan araçlar kullanmış kişiler için hiç değil bu tarz eko-sınıf B sınıfı araçlar. Bu yüzden 25 yaşımda D sınıfı araca binmeyi tercih ediyorum, birkaç yıl genç B sınıfı araç parasına.

Tüm bunların haricinde Mehmet bey'in de senin de yazdıklarını okurken aklımdan geçen tek şey şu idi. Volkswagen Group'un daha alt malzeme kalitesi kullanarak ürettiği yani pazarda rekabetçi olarak bulundurduğu bir markanın B sınıfı arabası. Daha ötesi değil. Belki sen değerlendirirken biraz abartırsın, belki Mehmet bey abartır ama durum bu malesef.

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Tüm elektrik destekliler aynı değil abi. Focus dizellerdeki ve Opel'lerdeki elektrik destekli direksiyonlar gayet hissiyatlı. Ancak Renodaki ve VW'deki direksiyonlar bildiğin helva. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum.

Ibiza bence kesinlikle bir Fiesta olamaz. Ha motoru evet, atmosferik motorlarla karşı karşıya koyduğunda kesinlikle anlayışla karşılarım seni, daha düne kadar bir atmosferik araç kullanıcısı olarak çok iyi anlarım demek istediğini. Motor olmayınca araçtan keyif alınmıyor. Ancak 1.0 EcoBoost motorlu bir Fiesta'yı da egsozundan değil hiçbiryerinden çıkaramaz Ibıza.

Söyleyebileceğim başka bir husus ta, inanın bu araçlar bize göre değil. Hele Audi gibi premium araçlar, Ford gibi sürüş ruhu olan araçlar kullanmış kişiler için hiç değil bu tarz eko-sınıf B sınıfı araçlar. Bu yüzden 25 yaşımda D sınıfı araca binmeyi tercih ediyorum, birkaç yıl genç B sınıfı araç parasına.

Tüm bunların haricinde Mehmet bey'in de senin de yazdıklarını okurken aklımdan geçen tek şey şu idi. Volkswagen Group'un daha alt malzeme kalitesi kullanarak ürettiği yani pazarda rekabetçi olarak bulundurduğu bir markanın B sınıfı arabası. Daha ötesi değil. Belki sen değerlendirirken biraz abartırsın, belki Mehmet bey abartır ama durum bu malesef.

Sen hiç konuşma :D Ford kullanırken Vag Grubuna söven adam hayatta almam diye büyük konuşan adam Vw grubu araba almış ( Çok iyi hatırlıyorum Opette demiştin ) [emoji1]

Madem kötüydü niye aldın bakayım ?

Arkası dar, Uzun yolda yorucu, yakıt olarak ekonomik gelmiyor 7-8 litre. İstanbul şehir için güzel tercih.

Ankara şehir içi. Az önce çektim..

1449a1ea4f86364ee4086748a29e251c.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Sen hiç konuşma :D Ford kullanırken Vag Grubuna söven adam hayatta almam diye büyük konuşan adam Vw grubu araba almış ( Çok iyi hatırlıyorum Opette demiştin ) [emoji1]

Madem kötüydü niye aldın bakayım ?

Ankara şehir içi. Az önce çektim..

Nereye VW grubu almışım? General Motors grubu aldım abi, Opel Insignia 1.6 Turbo yazıyor orda kocaman. :) Hala da sövüyorum :)))

Yorum bağlantısı

Nereye VW grubu almışım? General Motors grubu aldım abi, Opel Insignia 1.6 Turbo yazıyor orda kocaman. :) Hala da sövüyorum :)))

Sıfır Golf'e yazılmışsın... Ben öyle duydum...
Yorum bağlantısı

Golf alma arefesindeydin ya, onu da deyive bakem [emoji23]
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Sıfır Golf'e yazılmışsın... Ben öyle duydum...

Beni sıfır araba alabilecek klasmanda görmene sevindim, gurur duydum. Umarım ileride beraber Passat'a yazılırız da tam olur... :)

Golf alma arefesindeydin ya, onu da deyive bakem [emoji23]

Arefesine geldim de, bayramına girmedim. Olmaz bu iş dedim. VW bana gelmez.... :)
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fiesta da elektrik destekli . Porsche de elektrik desteğine geçti.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

icinde vw motoru var. hatta audi motoru...

kapilari da tok kapaniyor  :tongue:

bunlarda mi arti degil

Saka bir yana b sinifi bir aractan cok bir sey beklememek lazim ama gercekten fordlar yol tutusu, direksiyon (elektrik destekli) ve pedal hissiyati olarak bir baska.  buna ford KA bile dahil. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

D sınıfı bir araç kullandım geçenlerde, marka vermeyelim ,tamam geniş rahat ama bir şeyler eksik, sürüş pozisyonu vites direksiyon vs yani sürüş keyfi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Beni sıfır araba alabilecek klasmanda görmene sevindim, gurur duydum. Umarım ileride beraber Passat'a yazılırız da tam olur... :)

Arefesine geldim de, bayramına girmedim. Olmaz bu iş dedim. VW bana gelmez.... :)

Arefesine gelecek kadar etkilemiş seni demek ki. Bunu duydum yeter bana ;)
Yorum bağlantısı

Zaten alsaydın sağdaş abinin dilinden kurtulamazdın :)
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Arefesine gelecek kadar etkilemiş seni demek ki. Bunu duydum yeter bana ;)

Araç değil fiyatı etkilemişti. Zorluyorsun ama boşuna abi :D
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)

Fiestanın berbat bir yol tutuşu var İbiza ondan dahada kötüyse düşünemiyorum ne halde ben kışın 80 le girdiğim viraja fiestayla 50 ile girmiştim araba kıç atmaya başladı lastiklerinde kötü olmamasına rağmen .....

Kaldıki ibizanın her anlamda fiestadan iyi olduğunu düşünüyorum çünkü F/P olarak İbiza rakipsiz

tarihinde emre öğüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Fiestanın berbat bir yol tutuşu var İbiza ondan dahada kötüyse düşünemiyorum ne halde ben kışın 80 le girdiğim viraja fiestayla 50 ile girmiştim araba kıç atmaya başladı lastiklerinde kötü olmamasına rağmen .....

Kaldıki ibizanın her anlamda fiestadan iyi olduğunu düşünüyorum çünkü F/P olarak İbiza rakipsiz

Fiesta ve berbat yol tutuşu?

Herhalde bu fikir şu zamana kadar atılmış tektir :) standart versiyonda, esp olmadan sınıfında hepsinin içinden geçer virajda, lastikler neydi kötü değil ama?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Fiesta ve berbat yol tutuşu?

Herhalde bu fikir şu zamana kadar atılmış tektir :) standart versiyonda, esp olmadan sınıfında hepsinin içinden geçer virajda, lastikler neydi kötü değil ama?

lastikler kışlık petlastı araçta şuanki güncel kasa firstanın makyajsız haliydi dediğim yer ise Ankara aktaş-bentderesi arasındaki virajlardı ve dediğim gibi çok kötü bir yol tutuşa sahipti (ben böyle kötü bir yol tutuşuna sahip olacağını düşünmezdim kullanana kadar)bu sebeplerinden ötürü araç satıldı civic alındı
Yorum bağlantısı

lastikler kışlık petlastı araçta şuanki güncel kasa firstanın makyajsız haliydi dediğim yer ise Ankara aktaş-bentderesi arasındaki virajlardı ve dediğim gibi çok kötü bir yol tutuşa sahipti (ben böyle kötü bir yol tutuşuna sahip olacağını düşünmezdim kullanana kadar)bu sebeplerinden ötürü araç satıldı civic alındı

Hava kaç dereceydi o sırada?

Sıcak havada kışlık lastik helva gibi olur çünkü

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Hava kaç dereceydi o sırada?

Sıcak havada kışlık lastik helva gibi olur çünkü

mevsim kıştı

Dereceyi tam olarak hatırlamıyorum ocak-şubat ayıydı

Yorum bağlantısı

mevsim kıştı

Dereceyi tam olarak hatırlamıyorum ocak-şubat ayıydı

Çok kuru asfaltta, ve asfalt kalitesi de önemli.

Civic de iyidir ama o C sınıfı.

B sınıfında rakipsiz, bunu binlerce test programı da teyit ediyor :) St, RS vs gibi durumlarda da en güçlü rakibi clio RS. O daha iyi

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Civic şimdi fiestadan iyi yol tutuyor mu peki ?

civic her anlamda özelliklede yol tutulu olarak daha iyiydi tabikide ama övdükleri kadar yazıp çizdikleri kadar iyi değildi FD6 yı öyle övüyorlarki duyan W140 zannedecek Onuda sattık golf6 1.6TDİ aldık civicden falan çok çok iyiymiş.
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bi arkadaş leona çamur atmış , 58700 tl fiyat etiketine sahip bu donanımda bi arac varmi baska alinabilecek? Turbo benzinli olarak, 2016 model 1.2 75hp icon clio4 57bin tl , leon kullandigim için aracı övmüyorum sadece fiyat performans olarak övüyorum, malzeme kaliteside gayet yeterli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

civic her anlamda özelliklede yol tutulu olarak daha iyiydi tabikide ama övdükleri kadar yazıp çizdikleri kadar iyi değildi FD6 yı öyle övüyorlarki duyan W140 zannedecek Onuda sattık golf6 1.6TDİ aldık civicden falan çok çok iyiymiş.

Çok defa fd6 civic kullandım Bence yol tutuşu özellikle sert virajlarda çok kötü. Kayınpeder de 2005 vtec2 var fd6 dan hem seri hem yol tutuşu daha iyi ama c sınıfında bi astra hele focus asla olamaz. B sınıfında ki fiesta civic in çok gerisinde kalmaz. Hele abarttigin kadar arac kazali Vs değilse Yada Ozanın dediği Hava yol lastik etkenleri hariç
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...