İçeriğe Yönlendir

S Max - 2.0 Tdci Motor Yağı Hangisidir?

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Mustafa Yanar

Araç 2008 tdci otomatik motor yağı ve şanzıman yağı ne olmalı.Araç Euro 4 DPF li. Bu konuda internette çelişkili bilgi var.Marka olarak castrol tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Egzosun dilini tarif edersen ona da bakarız :)

Castrol motor yağı seçiminden baktım az önce a5 start-stop yazıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Bülent BEKTAŞ

Merhaba,

Hafta sonu aracın bakımını Spdeey de yaptırdım.  Castrol katoloğunda 5-30 a5  uyumlu diyor zaten yoktu birde DBF olunca bende   CASTROL EDGE 5W-30 C3  kullandırttım.

Çağlar beyin dediği egzoz'un dilinden anladığım doğru tercihi yapmışım.  Gaza yüklendiğimdeki siyah dumanda azalma olduğunu fark ettim. 

5Lt yağ koydular.  Az önce incelediğimde S-Max 2.0 TDCI için teknik verilerde 5,5Lt  yazıyor.

8Pn92r.jpg

Mustafa Bey sizin araca kaç litre yağ koydular?

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

6lt castrol start stop a5 bidonundan doldurdular yağ filtresi de değişti.Yağ seviyesi olması gereken düzeydeydi bakınca

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Köksal Yılmaz
Motul xclean al abi:) 5-30 yoksa 5-40 al farkı gör mis [emoji4]

Filtre dahil 5.5 lt yağ lazım, ne biçim ayar bu 5 değil 6 değil. 1 lt lik bidona 2 katı mı ödeyecez?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mobil esp alsana.
Sanayide parçacılar bidonu açıp. Yarım satıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mobil esp alsana.
Sanayide parçacılar bidonu açıp. Yarım satıyorlar.

Abi nette uygun oluyor genelde fiyatları o bakımdan, yarın alacağım da sen o şekilde mi alıyordun?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim hayvan 7,5 litre aldığı için ben 2 bidon alıyorum.
Hb.com normalde uygun satıyor. 95 liraya almıştım 4 litresini.
Ancak benim parcacı bu durunda 4 litrelik bidonu açıyor ve ne kadar kullandıysan ona göre para alıyor. Sor bence.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2 bidon alıp forumda sorarım benim gibi olan çıkar illa ki.
Kangoo da 4.5 lt alıyor, ilk sene 5 lt sonraki yıl 4 alıp yarım lt yi kullanmıştım.

Yorum bağlantısı
Misafir

http://www.yagcarsisi.com/index.php?route=product/product&path=333_363_251&product_id=1581

Bundan başkası yalan artık gözümde. Çevremde kaç kişi alıp denedi herkeste aşırı bir sessizleşme var, basit bi fark değil, şiddetle tavsiye ediyorum abi. Mobilden fiyat farkı ancak 10-20 vardır.
Almanyanın ülke girişinde tam sentetik olarak onayladığı nadir yağlardan. Mobil esp ye vermiyor mesela onay, her ne kadar marka tam sentetik dese de

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
http://www.yagcarsisi.com/index.php?route=product/product&path=333_363_251&product_id=1581

Bundan başkası yalan artık gözümde. Çevremde kaç kişi alıp denedi herkeste aşırı bir sessizleşme var, basit bi fark değil, şiddetle tavsiye ediyorum abi. Mobilden fiyat farkı ancak 10-20 vardır.
Almanyanın ülke girişinde tam sentetik olarak onayladığı nadir yağlardan. Mobil esp ye vermiyor mesela onay, her ne kadar marka tam sentetik dese de

5/30 olanına bakayım. Bu arada fe ile efe arasında ne fark var acaba?
Yorum bağlantısı
Misafir
9 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

5/30 olanına bakayım. Bu arada fe ile efe arasında ne fark var acaba?

5/40 ı alabilirsin abi. YMN da öyle kullanıyor başka arkadaşlar da aynı şekilde. Zaten 5 viskoziteyi gösteriyor. Bunda da dpf için olan ve olmayan farkı var

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

5/40 ı alabilirsin abi. YMN da öyle kullanıyor başka arkadaşlar da aynı şekilde. Zaten 5 viskoziteyi gösteriyor. Bunda da dpf için olan ve olmayan farkı var

Fe biraz daha ucuz ama dpf ye uygundur diyor, ayrıca efe nin 1 lt si yok. Fe ye biraz daha yakından bakayım.
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Benimkinde DPF yok galiba. Köksal Bey convers yazılımı güncellemeyi de düşünüyor musunuz? Bu konuda da bir ilerlemeniz olursa bize de haber verirseniz seviniriz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...