İçeriğe Yönlendir

Kondansator'lu Kamera Problemi

Servet Aydın

Recommended Posts

Önder Özcan

Hayırdır King, o minicik alet'e , tüm Gebze ilçesine güç kompanzasyonu yapmaya  yetecek kondansatör mü koymuşlar? :)

Bende de bir sorun var.1 aydır kullanıyorum. Şuana kadar bir sorun yok idi. A118c kamera kontağa bağlı. Yani sürekli enerjili değil. Kontağı açıyorum, kamera başlıyor, kısa bir melodi sesi geliyor, ardından kapanıyor, yine açılıyor, yine kapanıyor, yine açılıyor, kapanıyor......bu böyle kısır döngü devam ediyor. Halbuki sürekli 5vdc geliyor. Neden kapanıyor bu kamera?

..

hadi cevapla bakalım!

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir ilave; kamera çalışır halde iken 350mA çekiyor. Araç 1 hafta yatarsa aküsü bitebilir

Oo, yanlış hesaplamadıysam bir haftada 58a yapıyor. O kadar bile dayanmayabilir bu durumda :s

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hayırdır King, o minicik alet'e , tüm Gebze ilçesine güç kompanzasyonu yapmaya yetecek kondansatör mü koymuşlar? :)

Abi teknoloji fenailerledi. Mazda start stopta kondansatör kullanıyor

Bende de bir sorun var.1 aydır kullanıyorum. Şuana kadar bir sorun yok idi. A118c kamera kontağa bağlı. Yani sürekli enerjili değil. Kontağı açıyorum, kamera başlıyor, kısa bir melodi sesi geliyor, ardından kapanıyor, yine açılıyor, yine kapanıyor, yine açılıyor, kapanıyor......bu böyle kısır döngü devam ediyor. Halbuki sürekli 5vdc geliyor. Neden kapanıyor bu kamera?

Yakında bozulacak sizin cihazda. Aynı arızayı yapmadan müdahale gerekiyor

Oo, yanlış hesaplamadıysam bir haftada 58a yapıyor. O kadar bile dayanmayabilir bu durumda :s

Aynen Sani. Aracın uyku akımı ilavesi ile daha erken bitebilir

hadi cevapla bakalım!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Servet abi Hakikaten Bravo boşuna KİNG demiyoruz sana ellerine sağlık. A118c modelinde foruma girdi gireli herkeste sorun çıktı. Umarım üretici de bunu görür ve müdehale eder.  Olan milletin parasına oldu  :angry:

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Murat yazılım yükle kameraya

Selam, Benim G1W-CB de kayıt yapmıyor, kartı değiştirdim, defalarca format attım ama olmuyor. Çekim yapmıyor. Nasıl yazılım yükleyebiliriz?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Markanın internet sitesinde olmalı yazılım güncelleme. Orada yönergeler vardır

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bende de bir sorun var.1 aydır kullanıyorum. Şuana kadar bir sorun yok idi. A118c kamera kontağa bağlı. Yani sürekli enerjili değil. Kontağı açıyorum, kamera başlıyor, kısa bir melodi sesi geliyor, ardından kapanıyor, yine açılıyor, yine kapanıyor, yine açılıyor, kapanıyor......bu böyle kısır döngü devam ediyor. Halbuki sürekli 5vdc geliyor. Neden kapanıyor bu kamera?

Ayni sorun bndede vardi 2 amperlik bagladim duzeldi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim alet hala faal, yazılımda güncelledim, acaba düzgün versiyondanmı almışım?

Bu arada kontağa bağlı, sigorta panelinden bağladım, kontak açılınca akım gelen bir sigortaya bağlı.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ali, sağlam bir kamera denk gelirse kondansatör ne kadar sürede tam deşarj oluyor bakacağım. Eğer 24 saatte boşalmaz ise sorun olmayabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

G1WC dediginiz galiba bendeki ama ben bunun tarihini ayarlayamiyorum.. Yıl değişiyor ay ve gün değişmiyor.. Kondansatörü sağlam, soran olabilir diye yazayım.. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

G1WC dediginiz galiba bendeki ama ben bunun tarihini ayarlayamiyorum.. Yıl değişiyor ay ve gün değişmiyor.. Kondansatörü sağlam, soran olabilir diye yazayım.. :)

Gönder yok gönderme getir yapalım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benimki de 4 gün kullanmaz isem tarih saat sifirliyor 2000 yılına dönüyor abi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu problemi oluşmadan çözmek için 5V girişine 100OHM 0.5W bir direnç konabilir. Bendeki de arada gel git yapıyordu.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu problemi oluşmadan çözmek için 5V girişine 100OHM 0.5W bir direnç konabilir. Bendeki de arada gel git yapıyordu.

Hocam var, 001 ohm. Yinede yeterli olmuyor. Şarj cihazı soft kalkış yapan olsa belki..
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

001 ohm soft moft yapmaz. ruhu duymaz kimsenin onu ya.

akım ne bu şerefsizde? normal çalışmada?

bilir misin regülatör iyi regüle etsin diye bazı salaklar yüksek mikrofarad kapasitör kullanırlar diyodu yakarlar. (artı demir çekirdeği doyururlar)

Aşağıdaki şekilde diyot ne kadar iletimde kalır? Ve bu nasıl değişir?

Full-wave-Rectifier-with-Capacitor-Filte

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İlk kalkış 1.7 amper sonrası 350mA. Araya 2.2 ohm ntc koydum ama watt ı düşük olduğundan anma akımında bozuldu. En az 5 watt lazım oda epey büyük oluyor

001 ohm soft moft yapmaz. ruhu duymaz kimsenin onu ya.

akım ne bu şerefsizde? normal çalışmada?

bilir misin regülatör iyi regüle etsin diye bazı salaklar yüksek mikrofarad kapasitör kullanırlar diyodu yakarlar. (artı demir çekirdeği doyururlar)

Bilhassa telsiz güç kaynakları ve uhf ve fm vericiler. Onlara ne bulsa doldururlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

350mA 100 ohm koysan 0.35 volt düşürür normal şartlarda. Burnu tıkalı tıkalı çalışır bence hapşırmayı da keser. düşük koyunca watt fazla olması gerekir haklısın bence yüksek ohm koy. Çinli çaylaklar....

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Saat tarih modunu değiştir önce Abi, yani G/A/Y değilde A/G/Y gibi, değişikliği yaptıktan sonra eski haline getirebilirsin.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

350mA 100 ohm koysan 0.35 volt düşürür normal şartlarda. Burnu tıkalı tıkalı çalışır bence hapşırmayı da keser. düşük koyunca watt fazla olması gerekir haklısın bence yüksek ohm koy. Çinli çaylaklar....

Olmuyor hocam. Besleme 4.8 volt olunca low voltage hatası veriyor. Çok dar voltaj aralığı. Tasarım hatası nerden tutarsan tut
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bilhassa telsiz güç kaynakları ve uhf ve fm vericiler. Onlara ne bulsa doldururlar

Oysa performans bozulur daha da. 

Olmuyor hocam. Besleme 4.8 volt olunca low voltage hatası veriyor. Çok dar voltaj aralığı. Tasarım hatası nerden tutarsan tut

Veremli bu..

Haaa dur. akım limitörü koyarız

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oysa performans bozulur daha da.

Veremli bu..

Haaa dur. akım limitörü koyarız

Şarj cihazı sınırlı zaten. Çıkışta olan kondasatoru veriyor pik akımı.

Ben kurşun asit akü koyuyordum fm verici yaptığım yıllarda. 17 volt yerine 28 volt ile güç katını bekliyordum. Az akım az ısı. Elektrik gitse bile devam çalışmaya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kötü kalite 5V adaptör de çözüm olabilir. Çinliler ondan bunu atlamış olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...