İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Elektrikli Bagaj Açma

Tunahan Küçük

Recommended Posts

Tunahan Küçük

Merhabalar,

Orjinal anahtar üzerinde bagaj işareti mevcut ancak aracıma önceki sahibi alarm taktırdığı için şu anda orjinal anahtar işlevini yitirmiş durumda. Acaba bizim arabalarda bagaj açmak için bir tesisat mevcut mu? Sürekli kontak kapatmak eziyet oluyor.Ben arka kilit mekanizmasını incelediğimde konuyla ilgili herhangi bir mekanizmaya rastlamadım.Daha önce böyle bir modifikasyon deneyimi olan var mı?

https://www.aliexpress.com/item/2015-Newest-Universal-car-trunk-release-kit-Auto-tail-box-trunk-opener-motor-electric-motor-instructions/32506598788.html?spm=2114.01020208.3.50.nege3n&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_4_10057_10065_10056_10068_10037_10055_10054_10069_301_10059_10033_10058_10032_418_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_2&btsid=7f76eec3-861d-43ed-a025-0cbac22b7ce0 

Böyle bir ürün buldum.Denesem mi tereddütteyim.Daha önce tecrübe edenlerden veya bu soruna başka bir çözüm bulabilenlerden yardım rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ben şahsen denemedim ama böle revizyon yapanları gördüm ve kullanıyorlar ama zarı olurmu bilemedim.üstadlar bilgi verir.

Yorum bağlantısı

Kuş serisi araçlara bile yapıyorlar merkezi kilit ile açılır kapanır bagaj.. Fiestaya da yapılabilir bence.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
(düzenlendi)

Ghia'da içeride buton ve tesisat olmalı, sizde yoksa da yapılabiliyor, bunun için aşağıdaki gibi bir motor, tesisat ve buton lazım.

http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-FIESTA-MK4-MK5-REAR-TAIL-GATE-RELEASE-MOTOR-MECHANISM-/351826586514?hash=item51ea7fab92:g:ROIAAOSwqfNXoRcE

tarihinde V.Ceyhun Emir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tunahan Küçük

Bir adet 2 kablolu 12 V merkezi kilit actuator ü + Lada Vega Bagaj switchi + Bisiklet Fren kablosu sipariş ettim gelsin yapınca buradan paylaşırım.Vakit ayırıp cevap yazanlara teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Tunahan Küçük

Fiesta için sipariş verdiğim 2 kablolu 12v merkezi kilit pompası satıcının dediği gibi orjinal fiesta pompası çıktı , soketi dahi üstünde geldi.Montajı tamamladıktan sonra oto elektrik malzemesi satan bir yerden dişi soket ayarlayıp sigorta panelinden elektrik çekip faal hale getirdim.Birebir orjinal oldu.Bölge çok dar olduğu için elleri biraz yaraladık.

za6qp4.png

41EOVq.jpg

0lYApL.jpg

Jq0Bzn.jpg

Bölge çok dar olduğu için fotoğraflarda pek açıklayıcı değil ama mantık belli. Ayrıca tesisat körlenmiş şekilde hazır.Yapmak isteyenler kapı altı döşemelerinde aramasınlar kablo sürücü tarafı kapı üstünden gidiyor.Ben ön camın solundaki döşemenin altından yakaladım.Rengi Turuncu Çift siyah çizgili.

İlgilenenlere tekrar teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tunahan Küçük

İngilterede akrabası olan bir arkadaşım aracılığıyla ebay.co.uk den temin ettim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Fatih Karakeçi

Arkadaşlar şu elektirkli bagaj işinde kafam iyice karıştı.Gördüğüm Birkaç fiesta ghia sahibi arabasında elektrikli bagaj kullanıyor ayrıca orjinal kendi kumandasından açabiliyor.Benim aracımda da orjinal bagaj açma düğmesi olan anahtar var ancak alarm yaptırmış eski sahibi o yüzden anahtar devre dışı ben söktürüp aç kapaya çevirdim. Forumda fiesta ghia sı olup elektrikli bagaj kullanan var mı bu işi nasıl yapıcaz ? 

Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı

Ben de isterdim bagajım elektrikli olarak açılsın fakat gerek parça temini gerek üşenmemden dolayı bagaj ve benzin deposunu kontağı çıkartmadan açmak için bulduğum en basit çözüm; yedek anahtarın immobilizer'ını söküp boş anahtarı sigorta kutusunun ordaki cebe koymak oldu.

Bu şekilde hem AVM lerde bagaj kontrolü için hem de benzinlikte kontak anahtarını çıkartmama gerek kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...