İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - P0335 Hata Kodu Yardım

Fatih Aldemir

Recommended Posts

Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Bir kaç gün önce totalden mazot aldım. Arıza yapacağı mi vardı, mazottan mı oldu emin olamıyorum ama P0335 hatası vermeye başladı.

Bilgi ekranında uyarı olmuyor. Elm327 ile baktığımda görüyorum.

Hata kodu görüntüsü :

7c924e0a9596939b4cf09495c78bbefb.jpg

Sanki frenler birden tutup bırakıyormuş gibi oluyor anlık.

Şimdi aklıma geldi ; biz sabitleme ile giderken yanlışlıkla arka arkaya reset tuşuna bastım. Araç birden yavaşlayıp hızlanır gibi oldu, Tekleme gibi bişey oldu.

Sizce sorunum nedir? Mazottan mı olur. birisi akü söküp 5-10 saat sonra geri taktım düzeldi yazmış.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Arıza kodu krank mili sensör devre arızası. Bu yakıtla alakalı bir arıza olmaması lazım. Aracı çalıştırırken geç çalışmaya neden olur. Bir süre sonra da çalışmasını engeller. Değişmesi gerekli. Bence zamanla alakalı bir arıza.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Öncelikle kızdırma bujilerinden biri yada tamamı arızalı..P138B... Ölçtürüp kontrol ettirin.

p0335 bence malum tutup- bırakma  şeklinde meydana gelen durum sonucu krank pozisyon sensörünün aldığı koddur.Sensör krakın hareketini okuduğundan bu kaydı almıştır. Kodları silip biraz kullanım sonucu tekrar okutun bakalım p0335 kodu çıkacak mı. muhtemelen çıkmayacak..P138b kodu tekrar çıkarsa doğruca bujileri kırmadan sökebilecek bir ustaya gidip yenilerini taktırın.Benim eski aracım  cmax tdci yaşadığım durumdur,forumda konu da açmıştım alınan kodla ilgili

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Öncelikle kızdırma bujilerinden biri yada tamamı arızalı..P138B... Ölçtürüp kontrol ettirin.

p0335 bence malum tutup- bırakma  şeklinde meydana gelen durum sonucu krank pozisyon sensörünün aldığı koddur.Sensör krakın hareketini okuduğundan bu kaydı almıştır. Kodları silip biraz kullanım sonucu tekrar okutun bakalım p0335 kodu çıkacak mı. muhtemelen çıkmayacak..P138b kodu tekrar çıkarsa doğruca bujileri kırmadan sökebilecek bir ustaya gidip yenilerini taktırın.Benim eski aracım  cmax tdci yaşadığım durumdur,forumda konu da açmıştım alınan kodla ilgili

Teşekkür ediyorum. Bu krank sensörünün yeri ulaşabileceğim bi yerde midir? En azından bi gözle kontrol ederim.. Isıtma bujisi en korktuğum iş,kırılması resmen kabus...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Araç nedir bilmiyorum. C max ta krank kasnağı üzerindeydi aracın altında karterin yanındaydı yanlış hatırlamıyosam.Arızalı olsa araç çalışmaz bile dediğim gibi anlık bir koddur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Araç nedir bilmiyorum. C max ta krank kasnağı üzerindeydi aracın altında karterin yanındaydı yanlış hatırlamıyosam.Arızalı olsa araç çalışmaz bile dediğim gibi anlık bir koddur.

C max 2004 dizel...O zaman ben yarın ilk fırsatta ısıtma bujilerini kırmadan çıkarabilecek usta bulmaya çalışayım. Batman'dayım. Hani olur da usta tavsiye eden çıkarsa diye belirttim :D 

Yorum bağlantısı

Hız sabitleyici ile giderken reset tuşuna basarsanız hız sabitleyici devreden çıkar ve araç yavaşlar, hemen resete basarsanız ilk kurduğunuz hıza geri çıkmaya başlar. Siz o aradaki sürede geçen yavaşlayıp hızlanmayı yaşamışsınız. Sıkıntı yok yani.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Çok hızlı bi şekilde arka arkaya o reset tuşuna bastım yanlışlıkla. Acaba ondan sonra aracın kafası mı karıştı dediydim kendi kendime.

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

C max 2004 dizel...O zaman ben yarın ilk fırsatta ısıtma bujilerini kırmadan çıkarabilecek usta bulmaya çalışayım. Batman'dayım. Hani olur da usta tavsiye eden çıkarsa diye belirttim :D

Araçta geç çalışma problemi yoksa orijinal IDS ile kodları sildirip kullanın. Hemen kızdırma Bujilerine girmeyin. Sensör arıza yaptığı zaman geç çalışma yani iki üç marşta çalışır.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Araçta geç çalışma problemi yoksa orijinal IDS ile kodları sildirip kullanın. Hemen kızdırma Bujilerine girmeyin. Sensör arıza yaptığı zaman geç çalışma yani iki üç marşta çalışır.

Araç anında çalışıyor abi. Ama o ısıtma bujisi P138B arızası ne zaman baksam orada duruyor ama. Bluetooth elm ile siliyorum ara ara yine çıkıyor. Bujilerde bi sorun var kesin.Dediğiniz gibi aceleci olmayayım yine de. 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Bugün sabah okula gelirken birkaç kere daha Tekleme yaptı. Hatta birinde az da sanki motor stop edecek gibi oldu.

OBD2 ile baktım yine p0335 hatası çıktı. Diğer p138b zaten her kontrol ettiğimde çıkıyor.

Bugün öğleden sonra inşallah sanayiye gideceğim.

Isıtma bujisi bozulunca böyle tekleme yapar mı?

Yorum bağlantısı

Benzinli olsa pistonun biri çalışmadığı için patırdama sarsılma çekiş düşmesi olur ama dizel de kızdıma bujisi ilk çalışma anında işliyor diye biliyorum. Ama daha net bilgi gelir birazdan. Çekişte düşme vs  yaratabilir.

Yorum bağlantısı

Araç anında çalışıyor abi. Ama o ısıtma bujisi P138B arızası ne zaman baksam orada duruyor ama. Bluetooth elm ile siliyorum ara ara yine çıkıyor. Bujilerde bi sorun var kesin.Dediğiniz gibi aceleci olmayayım yine de. 

2004 C-max'ı 3 yıl kullandım. Aldığımda P138B arızası vardı, birkaç kez ELM 327 ile sildim, tekrar çıktı. Servis; kızdırma bujilerini tek tek kontrol etti arızalı buji bulamadı, sonuçta  kızdırma bujilerinin tesisatının, kablolarının değişmesi gerekiyor dedi. Bu arıza kodu nedeniyle aracımda hiç bir dönemde tekleme, çekiş kaybı, geç çalışma vb. olmadı. Satarken de o şekilde gitti. Bence P0335'e odaklanın.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Sanayiden çıktım biraz önce. Eğer mazot pis ise o sebep olabilir bu arızaya dedi. Mazot bitsin, mazot pompası mı filtresi mi bişey dedi, gel onu kontrol edip değişelim dedi usta. Bugün okul çıkışı ise hiç tekleme yapmadı. Sabah giderken 4-5 kere tekleme yapan araç aynı yoldan geri dönüşte hiç tekleme yapmadı.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

3 gündür hiç bir tekleme olmadı.. Sanırım aldığım mazot kötüydü..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Fatih Aldemir

Uzun bi aradan sonra aracım yine yakıt kesiyor gibi yaptı. Anlık oluyor. Arıza kodu çıkmadı. Benzer bir kaç konuya baktım ama kesin çözüm bulamadım.
Neden arıza kodu çıkmıyor ki?
Mekanik bi arıza olduğu için mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Arkadaşlar dün sorun biraz attı. Bende sanayiye gittim. Mazot filtresinden olabilir dedi usta ve mazot filtre değiştirdik. Yine aynı sorun olursa (adını yanlış anlamış olabilirim) rail müşiri değiştireceğiz dedi.
Bu rail müşir denen parça böyle bi soruna sebep olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Bi elektirikciye git krank sensörünun soketini yağsız contact spreyi ile temizleyip sıkıca yerine taksin. Ayni problem başıma gelmisti. Malum krank sensörü yere yakin konumda oldugu icin camur pislik olması muhtemel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Bu mesajınızın ekran görüntüsünü alayım da tekrar yaparsa ne sensörüydü o diye düşünmeyeyim. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Aldemir

Bugün sanayi gittim. Soketi kontrol ettik. Temiz görünüyordu ama yine de temizleyip yerine geri taktık. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...