İçeriğe Yönlendir

Pedal Commander, Chipsiz Araba Hızlandırıcı Diyorlar

Erhan Karaman

Recommended Posts

Ali Gök
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sonuç: gaza fazla bas aynı şey kardeş, dip gaza gerek yok, biraz fazla bas tamam,  bu aletlede aynı yakar aletsiz gaza basarakta, o arkadaşın bu aleti takıp denesin, dahada fazla bile yakabilir bu mantıkla, pedala sonuna dek bastım %100, bu alet varken basarsam %150 mi oluyor yani :)

ha şunu yapsa tamam, gaza bastım %20 bu alet %50 gibi basıldığını gösterdi ve ECU yada etki edip başka şeyleri değiştirdi (yazılım yada daha kolay box ın yaptığını yaptı) bunu yapıyormu hayır, bu durumda debriyajdan ayağını çektikten sonra gaza biraz bas, bunun dışında bilmediğim ne yapıyor, açıklamalardan brşey yapmadığını anladım ben.

ali abi bende aynısını dedim  aslında. yani karmaşık bir sürü konuşmaların sonucu arabanın  gaza daha fazla basıldığını sanması ve bu sebeple gitmesi ise eğer onuda bizde yaparız çok sıkıntı değil. ama bu direk yakıtı etkiler bu ürün eğer gerçekten işe yarıyorsa daha fazla yaktırması lazım  ( ben hayatta inanmam bu işlere eğer böyle bişeyin mantığı olsaydı milyarlarca dolar yatırım yapan otomotiv şirketleri zaten yapardı ) 

oldu ki gerçekten işe yarıyor ise bu alet o zaman yakıtı artırması lazım ama yakıt değişmiyorsa sonuç ya pisikolojik yada bilim üstü bişey

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Pedalda baska bir sinyal yok ki... Alet Ecu ya da bagli degil. tek yapabilecegi numara voltaji yukseltmek. Yakit da yukseliyordur.

He zevklimidir. Zevklidir. O paraya deger mi? Bence degmez. Onun yaptigini biz yapabilirmiyiz. Bence evet. Örnek olarak ben normalde yavas kalkis yaparim. Cok nadir gerektiginde hizli kalkis yaparim. o hizli kalkistaki "vay bee" olayini her hizli kalkista yasarim. Alet bunu her kalkista yasatiyor. En buyuk avantaji ise bu orani ayarlayabilmek bence. Bunun icin degebilir veya aracta baska degisiklikler yapilmissa bu da zevk icin ekstra bir katki saglayabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
simdi gaza yuzde 20 basinca bu alet ecu ya yuzde 50 basiyormus gibi sinyal gonderiyor mu gondermiyor mu? (Degerler kafadan atilmistir)

Pedala yapılan baskı az tepki daha fazla. Doğal olarak sürüş daha agresif ve keyifli ''hissediliyor''
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

net yazalım king, ayağım ağrımasın diye 600 kaat vereceğime gaza basarım, üstelik pedala yay taktım ben, ayağımın ağırlığı ile pedal baskısı aynı, bastığım gibi sabit duruyor, hiç yorulmuyorum 700 km. durmaksızın giderken :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En hızlı faza basma süresi yarım saniye. Pedal box bunu daha seri hale getiriyor. Ayağın mekanik hızı elektroniğin hızına yetişemez. Bundan sonrası sadece tercih olarak kalacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Anca bıdı bıdı

fiesta torpidosunun kimyasal buharındandır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

fiesta torpidosunun kimyasal buharındandır

buhar geçeli 10 sene oldu :)  video çekeceğiz de eve gidemiyoruzki, ranger a takacağım bu gidişle, onunla çekerim artık, fiesta garajda uyuyor şuan :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu alet ile ilgili şöyle şikayetlerde var; "düşük devir sabit gazda araç sapıtıyor."

Sabit gazda devirde dalgalanmalar oluyormuş. Kullanıcı yorumları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu alet ile ilgili şöyle şikayetlerde var; "düşük devir sabit gazda araç sapıtıyor."
Sabit gazda devirde dalgalanmalar oluyormuş. Kullanıcı yorumları

Aslında dalgalanma ayakta oluyor, gaz çok hassas olunca milimetrik oynama araç tarafından hissediliyor, sürücü ayağını sabit tutamıyor sallantı ile.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Gaz pedalının yayını sökersek aynı etkiyi oluşturur muyuz ? [emoji3]

Nooldu, F16 pedalı ağır mı geldi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
9 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Gaz pedalının yayını sökersek aynı etkiyi oluşturur muyuz ? :D

bu ağır oldu bak :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

gaza biraz daha hızlı bas olay bitsin gitsin reklamlar söylenenler bence çok fazla büyütülüyor bu cihaz. spor hava filtresi takıp makine uçuyor diyenler gibi buda psikolojik olmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
On 27.05.2017 at 03:15, Serkan Toker yazdı:

Gaz pedalının yayını sökersek aynı etkiyi oluşturur muyuz ? :D

Pedal boyunu kısaltarak olabilir :)

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Cenk Önsoy
On 26.05.2017 at 14:36, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Egzoz muayenesinde dip gaz yap çek dediler, bastım çektim devir 3 bini bile görmedi. Eleman basılı tut sonra bırak dedi, bastım yavaşça 5 bin falan oldu bıraktım. Hatta değerler yüksek çıktı son ikide ama ilk yanlış basış beni kurtardı ortalama düşük olduğundan :)
Bu alet gaza bastığınız gibi ECU ya iletiyor eski telli gazlar gibi benim anladığım.

1 sene sonra denk geldim, ancak yorumu görünce dedim ki bu cihazı doğru anlayan birileri varmış demek ki; elinize sağlık :)

On 26.05.2017 at 13:43, Ayhan Onaran yazdı:

Böyle olsa o zaman ''gaza biraz daha fazla basarım aynı şey'' demekle aynı kapıya çıkmış olmuyor mu? Ben %20 bastığımda ecu ya %50 basıldı diye haber gönderiyorsa ve bu sonuçtan kullanıcı memnunsa kendisi gaza zaten %50 basar.. 

Anladığım kadarıyla iş sadece burada bitmiyor. Yani başka bir şeyler var işin içinde..

Elbette ki daha fazlası var. Yoksa bir Türk'e bu cihazı satabilir misin :) :)

On 26.05.2017 at 13:46, Ali Gök yazdı:

eğer gaza fazla basılıyormuş gibi gösterse tek mantık bu olsa araba daha fazla yakar hatta çok fazla yakar. kendi arabanızı sürekli dip gaz kalkışla deneyin bi mesela. iş yerinde dizel golfü olan bi arkadaşım var vtec apaçi hondası vardı aynı mantık kullanıoyor ortalaması 10.5 litre dizel arabayla :D

tersmi anladım sistemi ?

Çok daha fazlasını yakar aynen öyle; zaten bu koşullarda millet Pedal Commander'larıyla firmanın camlarını taşlıyor olurdu her gün akaryakıta zam varken.. Firma batacağına bir de Bluetooth versiyonunu çıkardı, işin rengi baya değişmiş :) 1 sene sonra yazmadan edemedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
38 dakika önce, Cenk Önsoy yazdı:

1 sene sonra denk geldim, ancak yorumu görünce dedim ki bu cihazı doğru anlayan birileri varmış demek ki; elinize sağlık :)

Elbette ki daha fazlası var. Yoksa bir Türk'e bu cihazı satabilir misin :) :)

Çok daha fazlasını yakar aynen öyle; zaten bu koşullarda millet Pedal Commander'larıyla firmanın camlarını taşlıyor olurdu her gün akaryakıta zam varken.. Firma batacağına bir de Bluetooth versiyonunu çıkardı, işin rengi baya değişmiş :) 1 sene sonra yazmadan edemedim.

kardeş yaptığı, yani kısaca olayı gaz pedalı tepkime hızını artırmak, ek güç alamazsın,  aracın 70 hp ise yine 70 hp,  sandığın gibi başka şeyler yok yani....

mesela diyelim, 2 aynı araç al birine tak, yarıştır takılı olan geçer diyelim, öyle aman aman fark atamaz ama, takılı olmayana race chip tak, pedal commander olanı en düşük ayarda direk geçer ufukta kaybolur...

aracın birine hem race chip hemde pedal commander tak, diğerine sadece commander tak, 2 cihaz takılı olan geçer gider ama attığı fark yine fazla olmaz,  bu aletin olayı bu...

pedal commander iyi güzel, ama değmesi için fiyatı çok ucuz olmalı, sonuçta gaza tam basmakla aynı şey gibi, esprisinin olması için ucuz olması lazım...

800 tl. fiyatı var, şaka gibi, olmaz bu para, az daha ucuza Race Chip alır bunu her ama her türlü yere vurursun, ayrıca aracın gücüde tepkiside gerçekten artar, öyle pedala basmak gibi olmaz....

bu arada yakıtın artar, pedala eskisinden çok daha az ve yavaş basabilirsen aynı kalır, ayarı ne kadar açarsan bu ayarı tutturmanda zorlaşır, hatta tutturamazsın bile.....

ne kadar seri o kadar yakıt, net ve kesin, tasarruf hiçbirinde olmaz ne bunda ne racechipte nede yazılımda.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cenk Önsoy

Hocam galiba ifadelere çok haiz değiliz; biri firma ismi, biri marka (ürün) ismi. İfadelerinizde terimsel ve bilgisel olarak eksikler var, uzun bir zamanımızda detaylı bilgilendirme sağlayacağım. :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
36 dakika önce, Cenk Önsoy yazdı:

Hocam galiba ifadelere çok haiz değiliz; biri firma ismi, biri marka (ürün) ismi. İfadelerinizde terimsel ve bilgisel olarak eksikler var, uzun bir zamanımızda detaylı bilgilendirme sağlayacağım. :) 

kardeş, olayı anladın sen,  marka falan gerek yok detaya inmeye...  adama Carbon Clean diyoruz herşeyi bu sanıyor, Carbon Clean ürünün adı halbuki, Firma ise Motorvac,  ama genel olarak bu tarz envayi  çeşit ürünün hepsine carbon clean derler, tıpkı pedal commander gibi....

şunlar var bu güç işinde, genel olarak yazayım...

1- pedal tepkime hızlandırıcı (pedal commander yada adı sanı neyse)

2- enjektör voltajını düşük gösterip Ecu ya yanlış voltaj bildirip yakıt basıncını arttırmasını sağlayan cihaz (bunda en yaygın olan yada bilinen marka model her neyse diyelim oda RaceChip) BOX bununda kalitesi işlemcili deli versiyon olanı var birde beş para etmez dandik içinde sadece 3 kuruşluk direnç olan hiper tırt olanıda var

3- bildiğimiz yazılım (bunda tonla marka ve yazılım yapan firma-amatörler vs. ne ararsan var)

içlerinde işe en az yarayını senin dediğin pedal commander yada adı neyse, bu ucuz olacakki almaya değsin, yoksa ne yazılımın yada BOX ın karşısında en ufak şansı olamaz, ne güç ne tepkime ne yakıt, bunların yanında esamesi bile okunmaz, ha ne zaman işe yarar,  yazılım yada box varsa bunuda takarsın aldığın haz daha iyi olur,  yada aracın zaten fena güçlüdür sadece bunu takmak bile yeter...

şimdi benim 1.4 tdci fiestama bunu taksam bana en ufak faydası dahi olmaz, güç vermiyor çünki, anlık olarak saniyenin milyarda biri sürede tam gaz sinyali verse ne olur vermese ne olur, motor buna tepki veremedikten sonra..... bu durumda boş iş, işe yaraması için motor güçlü olacakki gelen sinyale tepki versin,  ha fiestam 120 hp. olsa idi o zaman tamam derdim alayım, zaten güçlü daha güce ihtiyacım yok uçacak araç, tabii fiyatı şuanki fiyatının 4 te 1 i falan olacak :)

bunu alsam şuan işime birazcık yarar aslında, zaten RaceChip var, ama dediğim gibi çok ucuz olacak, yoksa chipin kademesini 1 kademe arttırmam (tamamen beleş) bu aleti direk tokatlamam anlamına gelirki dediğim gibi çok ucuz olacakki bana ek keyif versin, gaza dokunmamla  fırlasın araç, pedala basacağız diye ayağımız ağrımasın uzun yolda :)

neyse sen yinede zamanın olunca detayları yaz, bilmediğimiz şeyler varsa öğrenelim, yanlışımız varsa düzeltelim ....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bence fazla konuşmaya gerek yok. 1 yıl sonra cevap yazma gereği duymuşunuz ama o kadar mesajdan cımbızla 3 tane çekip cevaplamışınız. Teknik bilgi içeren mesajlara hiç cevap yok. Veya verilecek cevap yok. 

Konu sayesinde herkes bu aletin ne olduğunu ne yaptığını çok iyi anladı diye düşünüyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...