İçeriğe Yönlendir

Pedal Commander, Chipsiz Araba Hızlandırıcı Diyorlar

Erhan Karaman

Recommended Posts

Erhan Karaman

Arkadaşlar dün böyle bir üründen haberdar oldum. Arabaya chip takilmis gibi serilik katiyormus ama chip degil. Beygiri arttirmiyor. Sadece bogaz kelebegiyle oynuyormus vs. Aklimda bu sekilde kaldi.Bizden kullanan var mi hiç?işe yarar bir şey midir iyi bir şey midir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sağlam arabayı bozuk yaparak sallantı artırıp aaa hızlı gidiyor dedirtir. gaza basmaya korkanlara çözüm olabilir. bas gaza araç zaten gider.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Elektronik pedallar içinmiş sözde gaz tepkimesini maksimuma çıkarıyormuş. Ne kadar doğru bilinmez.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

burda biri ile tanıştım direk beyine yazılım ile ps yükseltme yapıyor extra yakıt tasarrufu dpf ve agr iptali ortalama 600 euro yaptıran cok gördüm cokta memnunlar ama onu da yaptırmaya degecek araba lazım bi de böyle şey var 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Özellikle insignia kullanıcılarının kullandığı ve baya memnun kaldıkları bir ürün.Kalkışlardaki hantallığı giderdiği ve gaz tepkilerini arttırdığı söyleniyor.Opellerdeki ismi sprint booster gibi bişeydi.Beygir artışı sağlamıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

Bende insigniacilarda gordum. Gaz pedalinin soketini sokup bagliyorlar falan.10 dk.da baglaniyormus. Koltugun yan tarafina mintaj yapmislar. Cok farkettiriyor yazmislar

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bende insigniacilarda gordum. Gaz pedalinin soketini sokup bagliyorlar falan.10 dk.da baglaniyormus. Koltugun yan tarafina mintaj yapmislar. Cok farkettiriyor yazmislar

Gereksiz bir ürün bence. Güç isteniyorsa yazılım ya da Box kullanılmalı. O da çok gerekli mi tartışılır.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

ne kadar gaz tepkisi artışı, o kadar yakıt tüketimi artışı... 

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

burda biri ile tanıştım direk beyine yazılım ile ps yükseltme yapıyor extra yakıt tasarrufu dpf ve agr iptali ortalama 600 euro yaptıran cok gördüm cokta memnunlar ama onu da yaptırmaya degecek araba lazım bi de böyle şey var 

sizin oralarda 600 euroya araba alınmıyor muydu zaten?  :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
(düzenlendi)

sizin oralarda 600 euroya araba alınmıyor muydu zaten?  :rolleyes:

600 euro ya araba alınıyor da  yaptıranlar 600 lük arabalara yaptırmıyor ama 

tarihinde Sinan Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Gittim severim böyle şeyleri denedim satıcıyıda bozdum geldim.şehir efsanesi.Sakın parana yazık arabana yazık

Yorum bağlantısı

Bu tip ürünlerin mantığı, aracınızın euor normlarına göre fabrikasyon olarak ayarlanmış olan gaz tepkimelerini milisaniyeler içinde hızlandırmak. BAzen hepimiz deriz araç gaza basınca hemen tepki vermiyor, 1-2 ms'ye gecikiyor diye. Bu ürünler o milisaniyeleri ortadan kaldırıyor. Çevre boyutunu düşünmezsek gaz pedalı telli araçlardaki daha seri tepkimeleri sürüşe yansıttığı için sürücü üzerinde etkili bir yöntem. Peki ne kadar etkili olur? Bu tarz değişiklikler; alışılmış tepkiler farklılaştığında mutlu eder. 1 ay sonra aracınız hep bu tepkiyi verip sizi alıştırdığında memnuniyet eğrisi düşecek. Aracın güç dağılımında değişiklikler olmadığı için aynı rampada diğer araçlar yine sizi geçecek örneğin. Ya da otoyolda zaten 2ms'lik gaz tepkimesinin farkını görmeyeceksiniz hız sabitleyici ile giderken. Kişisel fikim; özellikle otomatik araçlarda kullanılması bence fabrikasyon değerleri yansıtmadığı için çok doğru değil. Şanzıman tepkimeleri ile gaz pedalı arasındaki doğrusal ilişkiye müdahale belki de uzun vade de başka yerlerden patlak verebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

2011 2,5 Focusumda kullandım

2009 İnsigniada halen kullanıyorum

Evren Bey in dediği gibi gaz tepkimlerini çok hızlandırıyor özellikle düşük viteslerde

Gereklimi diye sorarsanız kişisel bi tercih.Mesela focusumda atmosferik 1,6 motor otomatik 4 vites olduğu ve performans için başka pek bişey yapamayacağım için almıştım.Konusunu açmıştım buraya yanlış hatırlamıyorsam 

İnsigniada ise sprintbooster takılı ve araç yazılımlı 210 beygir.Sprintboosterıda devreye sokarsam araç 3. viteste patinaj atıyor :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İnsigniada ise sprintbooster takılı ve araç yazılımlı 210 beygir.Sprintboosterıda devreye sokarsam araç 3. viteste patinaj atıyor :)

Zamazingo olmadan, dip gazda 3.viteste patinaj varmı?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Abim Captivaya taktırmıştı. Gayet de güzel işe yarıyordu.kalkışlardaki hantallık gidiyor. Gaza az dokunuyorsun araç oldukça atik davranıyor. Zaten söylenmiş, artı bir güç katkısı yok ama sürüş keyfini arttırıyor.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Ben farklı bir versiyonunu kullanıyorum. aracımda hem bu parça hem de yazılım var. yazılım olduğu için çok ihtiyaç hissetmediğimden hep kapalı konumda. opel astra 1.3 dizel gibi kalkışı ağır olan araçlara fayda sağlayacağını düşünüyorum... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben çoğu aracımda kullanmıştım. Özellikle 2.0 ecoboost mondeo da mükemmel bir ürün. Aracın gaz tepkimesi bence diğer araçlara göre daha düşüktü sanırım özellikle öyle ayarlamışlar zira şehir içinde kaza potansiyeli artıyor. Ben de zaten uzun yolda kullanıyordum. Ben çok memnunum. Dediğiniz gibi güç artışı yok ama aracınız zaten güçlüyse verdiği his acayip. Özellikle powershift şanzımanda bence daha iyi işe yarıyor. 0-100 de ben 7 sn leri rahatlıkla görüyordum fabrika verisi 7.5. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Muhammet Kaymaz

Elektronik Gaz Pedalı Tepkime Cihazı

Cihazın genel tanımı gaz tepkime süresini sıfıra indirmek. Bir arkadaşım denemek için takmış. 2010 Passat 1.6 lpg'li. Aracı önce normal sonra cihaz aktifken kullandım aradaki fark inanılmaz kalkışlarda resmen koltuğa yapıştım ve aracı kullanmak aşırı zevk verdi. Bu cihaz her araca uygulanabiliyormuş. Deneyen kullanan avantaj veya dezavantajı hakkında bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı

Elektronik Gaz Pedalı Tepkime Cihazı

Cihazın genel tanımı gaz tepkime süresini sıfıra indirmek. Bir arkadaşım denemek için takmış. 2010 Passat 1.6 lpg'li. Aracı önce normal sonra cihaz aktifken kullandım aradaki fark inanılmaz kalkışlarda resmen koltuğa yapıştım ve aracı kullanmak aşırı zevk verdi. Bu cihaz her araca uygulanabiliyormuş. Deneyen kullanan avantaj veya dezavantajı hakkında bilgisi olan var mı?

Konunuz birleştirilmiştir. Detaylara burada yada aşağıdaki konuda ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/259076-pedal-chip-deneyimlerim/

Yorum bağlantısı
Koray Erden

Sadece gaz tepkisini hızlandırıyo hızlandıktan sonra pek bi işe yaramıyo bi arkadaşım nissanına yaptırdı.Evet kalkışkarda arabanın birden uzaması güzel birşey ama yakıta falan bindiğini söyledi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...