İçeriğe Yönlendir

Pedal Commander, Chipsiz Araba Hızlandırıcı Diyorlar

Erhan Karaman

Recommended Posts

Ayhan Sırtıkara

Superchip+sprintbooster kullanıyorum. Bazen tepkimeyi kapatıyorum gaza basmak efor istiyor. Kullanımı kolaylaştıyor lakin bu pahaya değer mi, tamamen bütçeye ve keyfe bağlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ücret yüksek dendi, aldım kabul ettim ve kesinlikle katılıyorum. Denemek serbest dendi ki Servet abi deneyip paylaşayım dedi, bu da tamam. İlgili arkadaş güzelce anlatmış, aynı dili konuşanlar cevaplamış, bu da güzel. Fakat anlamadığım, linç etme girişimi niye? Arkadaş ya da ürün sahtekar da benim mi haberin yok?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Linç nerde İsa? Piyasada tak kullan ekipmanlar ile ilgili net veri yok. 100.bin TL verilen arabaya ilave yapılırken neyin ne yaptığını ilmen bilmek gerek. Şüpheci olmak iyidir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Linç nerde İsa? Piyasada tak kullan ekipmanlar ile ilgili net veri yok. 100.bin TL verilen arabaya ilave yapılırken neyin ne yaptığını ilmen bilmek gerek. Şüpheci olmak iyidir

Tamam Servet abi haklısın, lafım yok. Fakat konuyu en baştan okudum ve biraz orantısız tepki gösterildiği hissine kapıldım, hepsi bu kadar.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
14 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Ücret yüksek dendi, aldım kabul ettim ve kesinlikle katılıyorum. Denemek serbest dendi ki Servet abi deneyip paylaşayım dedi, bu da tamam. İlgili arkadaş güzelce anlatmış, aynı dili konuşanlar cevaplamış, bu da güzel. Fakat anlamadığım, linç etme girişimi niye? Arkadaş ya da ürün sahtekar da benim mi haberin yok?

iki kere iki beş

düzgün yazdım bakın güzel güzel anlatıyorum. İki kere iki beştir arkadaşlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar

iki kere iki beş
düzgün yazdım bakın güzel güzel anlatıyorum. İki kere iki beştir arkadaşlar.

Siz öyle diyorsanız doğrudur hocam.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yani pedala tam bastığımızı düşünelim, böyle yapınca harbiden atak oluyor araç, bu durumda işime yaramaz, pedala basarken ayağımı oynatacağıma bu onun yerine iş görüyor, ben ayağımı kullanırım param cebimde kalır :)

Ali yanlış düşünüyorsun. Sen her kalkışta dip gaz mı kalkıyorsun- kalkabilir misin? Ben senin yerine cevaplayayım, tabi ki hayır. Mümkün değil, olamaz,gerek yok. Kalkarken dip gaz da yapsan, ya ayak debriyajda kökleyeceksin patiyle toz duman kalkacaksın, ya tam kavrama anında kökleyeceksin gene çekmeyecek, 2 sn bekleyeceksin.

Abim Captivasına taktırmıştı. Gayet naif şekilde kalkışını kavramanı yaparken, araç duraksamadan, gaz verdiğin oranda yürüyüp gidiyor.Şahinim varken gaza dokunduğum an aldığım tepkiyi bu cihaz sayesinde alıyorsun. Mesela dizel aracında vites değiştirirken ara gaz yapılabiliyor mu? Ancak ayağını debriyajda gereğinden fazla tutarsan yapabilirsin. Çünkü ara gazı için gazı basıp çeksen araç onu algılamıyor, ayağını gazda bekletmen gerekiyor. Cihaz bunu ortadan kaldırıyor. Torka beygire etkisi yok ama kullanımı keyifli bir hale getiriyor. Gaza dokunduğun an yürüyen araç. Kullanmadan, kullananı dinlemeden yaftalamamak lazım. ÜRÜN PAHALI bu gerçek. Ama gaza fazla basarım aynı etkiyi yapar söylemi doğru değil.

Bende yok bu cihazdan, Cenk beyi de ilk defa görüyorum, yani ne cihaz, ne satan, servis veren beni enterese etmez, ama ürüne "gaza fazla bas aynı şey" dersek biraz ayıp olur. Söylemiş miydim, fiyatı çok pahalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, İsa Acar yazdı:

Siz öyle diyorsanız doğrudur hocam.

öyle olmaz. argümanınızı ortaya koyun. sadakat değil liyakat istiyoruz.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kpss puanı geçerli mi?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ali yanlış düşünüyorsun. Sen her kalkışta dip gaz mı kalkıyorsun- kalkabilir misin? Ben senin yerine cevaplayayım, tabi ki hayır. Mümkün değil, olamaz,gerek yok. Kalkarken dip gaz da yapsan, ya ayak debriyajda kökleyeceksin patiyle toz duman kalkacaksın, ya tam kavrama anında kökleyeceksin gene çekmeyecek, 2 sn bekleyeceksin.

Mesela dizel aracında vites değiştirirken ara gaz yapılabiliyor mu? Ancak ayağını debriyajda gereğinden fazla tutarsan yapabilirsin. Çünkü ara gazı için gazı basıp çeksen araç onu algılamıyor, ayağını gazda bekletmen gerekiyor.  ÜRÜN PAHALI bu gerçek. 

ayağımı debriyajdan çektiğim an pedala sonuna dek basıyorum, bunu altta yazdıklarımla birleştir, bende arabanın hızlanmasında kesinti olmaz, neredeyse hiç hissetmezsin bile(herzaman değil, tepem atarsa), atak oluyor araç, önce gaz verip sonra debriyajı ani bırakmayı benim araba kaldırmaz, imprezada yapardım onu, deli gaz ver, pedalı yavaşça değil ayağını yana çekerek bırak, pedal taak diye yukarı vursun, bak nasıl gidiyor :)

keyifli hale elbette getirir, ben aksini demiyorumki, kötüde demiyorum, sadeca haddinden fazla pahalı ve neredeyse gaza fazla basma ile aynı sonuca yaklaşıyorsun,sen gaza dokununca ben sonuna dek basınca oluyor yani...

vites değişirken ara gaz yapabilirim ama ben yapmam, gerek duymam motorda duymaz,  benim taktik şöyle, zaten bana gerekmez dememin sebebide bu yazacaklarım;

vitesmi büyüteceğim, mesela 4 ten 5 e, 4 te 3000 devre geldim diyelim, debriyaja basarken gazı azıcık keserim, debriyaja bastığımda devir gelir 2100 e,rolantiye düşürmem, 5 e attığımda (klasik kullanan sürücülerde, gazdan ayağı tam çek, debriyaja bas vites değiş, debriyajı bırakırken gaza bas tekniği) debriyajı bırakınca kendisi rolantiden fırlayıp zaten bu devre gelir, ben gazı zaten orada tutmuş olurum, öyle bir alıştımki her aracı böyle kullanırım, debriyajı bıraktığımda o vitesete olması gereken  devirde motor zaten bekliyor olur, bu sayede  sıfır balata aşınması-sıfır turbo lag-sıfır güç kaybı, anında tokaaat, bu teknikle hem güç kaybetmem hem vites değiştiğimi yolcu hissedemez bile , çoğu zaman ototmatikmi diye sorarlar birde:) o yüzden bana gereksiz...

kısaca vites değişimde yükseltirken yada düşürürken gazı atacağım viteste hangi devre gelecekse o devirde tutarım motoru, debriyaja bastığımda ayağımı gazdan tamamen çekmem, zaten o yüzden hızlanırken her vites değiştiğimde araba neredeyse kesintisiz hızlanır, neredeyse diyorum oda vites yolunun uzunluğundan oluyor, yoksa dsg gibiyim valla :D

bu taktik süperdir, baskı balata 250 binde yarı ömrüne belki gelir, vites değiştiğinde hızlanmada neredeyse kesinti olmaz, turbo lag olmaz vs.  tavsiye ederim... vites değiştiğinde o viteste hangi devirde olması gerekiyorsa motoru o devirde tutma tekniği kısaca...rolantiye düşmeyi unutacaksın, ara gaza gerek olmaz :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar

2 kere 2 nin 5 olduğunu ileri süren sizsiniz, doğruluğunu açıklamak size düşer.
Yok ben onu demedim, ilk yaptığınız yoruma takıldım, onu açıklayın diyorsanız da, açıklanacak bir şey görmüyorum. Adı üzerinde "yorum", ağzı olan herkes yapar, bilimsel ispat istemez.
Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci
10 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yani pedala tam bastığımızı düşünelim, böyle yapınca harbiden atak oluyor araç, bu durumda işime yaramaz, pedala basarken ayağımı oynatacağıma bu onun yerine iş görüyor, ben ayağımı kullanırım param cebimde kalır :)

Yok paran cebinde kalmaz.çok basarsan pompacıya verirsin ?

Yorum bağlantısı
Cenk Önsoy

Uzun yazıları pek okumayı sevmeyiz ancak okuyarak bilgi sahibi olmak isteyen potansiyel kullanıcılarımızın soru işaretlerine maddeler halinde yanıt vermek isterim.

1. Pedal Commander aracınıza zarar vermez, garantiyi bozmaz, muayenede sorun yaratmaz, yetkili servis bakımında güçlük çıkartmaz ve trafik kontrol çevirmelerinde dahi engel teşkil etmez.

2. Pedal Commander gaz pedalındaki sokete 1dk içinde takılır, elektronik bir cihazdır ve kendi yazılımını barındırır. Aracınıza yükleme yapmaz, aracınızda kalıntı bırakmaz, veri transfer etmez.

3. Çıkartıldığında veya kapalı konuma alındığında hiç yokmuş gibi aracın orjinalinde sürüşe devam edersiniz, bypass bir cihazdır, tek tuşla aktif eder veya tek tuşla kapatabilirsiniz.

4. Aracınızın elektriğinden beslenir, aracı çalıştırdığınızda çalışır, kapattığınızda o da kapanır. Her seferinde tekrar çalıştırmak veya mod ayarlamak zorunda kalmazsınız, bıraktığınız moddan çalışmaya devam eder, isterseniz senelerce cihaza dokunmayın..

5. "Peki bu aracı üretenler bunu akıl edememişler mi?" diye soran arkadaşlarımız için belirtelim, aksine akıl ettikleri için kalkışlarda, rampada ve aracınız yükteyken özellikle hissettiğiniz bir hantallık sorunu yaşıyorsunuz.

6. Pedal Commander elektronik gaz pedal sistemine sahip araçlarda fabrikasyon sırasında üretimde uygulanan gecikme süreleri ve aracın tepki verme hantallığını ortadan kaldırıp, gaz potansını daha da yükseltiyor, yani var olan fiziksel gücünüzü limitlerden ve gecikme sürelerinden kurtarıp size asıl gücü verimli bir şekilde kullanmanız için olanak sağlıyor.

7. Mühendislik harikası olan araçlarınızda güvenliğiniz de düşünülerek kademeli hızlanma ve gaz pedal tepkiniz gecikme süreleriyle size yanıt verir. Çünkü bu aracı 16 yaşındaki bir genç (ABD) kullanabilir, veya 85 yaşındaki bir yaşlı bayan da kullanabilir. Risk faktörlerinin optimizasyonu ile ilgili uygulanan bu mühendislik uygulamasıyla size 1.5-2.0 saniye ortalama ile gecikme süresi olarak geri döner ve Pedal Commander ile birlikte ortadan kaldırıp aracınızı eski telli sistemlerde olduğu gibi direk sizin gücünüze sunuyoruz.

8. Pedal Commander aracı bulunduğunuz ortam koşulları (yokuş, offroad, şehir içi vs.) ve ruh halinize göre düzenlemenizi sağlayan 4 ana mod ile birlikte 8 ara mod mevcut, toplam 32 farklı modda sürüş gerçekleştirebilirsiniz.

9. Pedal Commander kullanımı fiziksel gücünüzü değiştirmez, aracınıza beygir ve tork artışı sağlamaz, müşterilerimiz ne kadar aksini iddia etse de var olan fiziksel güçlerini kullanırlar ve fiziksel hiçbir aksamda risk oluşturmaz. Fabrikasyon sırasında üretimde uygulanmış olan referans aralıkları içerisinde işlevsellik gösterir, bu sayede ne motorun, ne beynin sınırları üzerinde bir işlem sağlamaz, bu da risk oluşumunu önler.

10. Pedal Commander iddia edilenin aksine yakıtınızı değiştirmez. Ne olumlu, ne de olumsuz aracınızın yakıtına etki etmez. Araç fiziksel olarak aynıdır, hiçbir mekanik değer değişmez, elektronik olarak yazılım boyutunda gecikme süresi ortadan kaldırılır ve aracın serileşmesi sağlanır. Yani araç daha hızlı tepki verir. Aynı yakıt kullanılır, aynı sistem işler, yakıtı kullanıcı değiştirir. Farklı modlarda aracın çok farklı serilikte tepki vermesi amacıyla gaz potans değerlerine cevap vermesi sağlanır, bu sayede aracınızı 32 farklı kombinasyonda bulunduğunuz ortam koşulları ve sürüş keyfinize göre düzenleyebilirsiniz.

11. Pedal Commander hakkında detaylı bilgi için bizlere sosyal hesaplarımızdan, websitemiz üzerinden, mail hesaplarımızdan canlı destek hattımızdan, sabit hatlarımızdan, teknik uzmanlarımızın cep telefonları üzerinden olmak üzere birçok farklı kanaldan ulaşabilirsiniz.

12. Merkezimizde Yazılım, Chip Tuning ve Pedal Commander hizmetlerinin hepsini sunabiliyoruz, 3 farklı uygulama için de bize ulaşabilirsiniz.

13. Atmosferik motora sahip araçlarda tek yegane alternatif olarak Pedal Commander tavsiye ettiğimiz doğrudur, sektörel olarak binlerce alternatif bulunurken, alınan verim düzeyi ve fiyat/performans açısından muadili olan bir uygulama mevcut değildir.

14. Muadil demişken, Pedal Commander alternatifi olduğu öne sürülen birden fazla cihaz piyasada mevcuttur. Dileyen arkadaşlarımız eski sürüm bu cihazların hepsi için iletişime geçebilirler, bilgi alabilir ve farklarını net olarak öğrenebilirler.

15. Fonksiyonel ve görsel açıdan hem teorikte hem de pratikte şu anda Pedal Commander ürününün bir alternatifi yoktur, gereksiz sözlere aldanmayın, taklitlerimizden sakınmayı ihmal etmeyin.

Eğer konuyla ilgili teknik olarak tatminiyetsizlik hisseden arkadaşlarımız var ise genel merkezimize Ar-Ge birimindeki teknik personellerimizle konuyu görüşmek üzere kendi araçlarıyla davet edelim, hem ürünü değerlendirsin, hem deneme şansı bulsun, hem de teknik olarak üretim ve uygulama süreciyle ilgili olarak detaylı bilgi edinebilirler.

Ürün temini ile ilgili bir sıkıntı yok, kişisel bir uygulama da mevcut değil; dilediğiniz zaman merkezimize ulaşarak 12 taksit imkanıyla ürün satın alabilir, 7 gün koşulsuz iade kapsamında değerlendirerek dilerseniz 1. gün dilerseniz 6. gün iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

Fiyat konusundaki yorumlara istinaden; Cem Yılmaz geyiğine dönmüş yorumlar gördüğüm kadarıyla, "bu inşaata kaç ton demir gitmiştir" mantığı maalesef sadece bizde mevcut evet, fikirlerinize saygı duyuyorum, alım gücü, bütçe hesabı veya konuya keyfi bakış açısı özerktir, müdahale edilemez, ancak neye göre pahalı sorusunun kıyaslama ölçütü "yazılım" ise bu konuda 100-200 TL fiyatlar ile laptopla seyyar gezip yazılım yapan arkadaşların da mevcut olduğunu biliyoruz, doğru kıstaslar ile değerlendirilmelidir.

Dilediğiniz zaman merkezimize ulaşarak teknik uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz 0 312 378 06 47 / 0542 325 25 03.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çıkış noktası olan hantallığı anlamadım? Ben gaza basınca motorum gecikmeden tepki veriyor zaten?

Hatta patinaj çekmesin diye az basıyorum?

Yorum bağlantısı
Cenk Önsoy
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Teklifimi yaptım, geri dönüş olmadı. Bu konu benim için kapanmıştır.

Size özel bir teklifimiz olmasına gerek yok Servet bey, herkes için geçerli olan 7 gün koşulsuz iade kapsamında değerlendirme imkanı sizin için de geçerli elbette, herhangi bir müşteri olarak ürün siparişinizi gerçekleştirip satın alarak işlem sağlayabilirsiniz. Beklentinizi anlayamadım?

Yorum bağlantısı
Cenk Önsoy
50 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Çıkış noktası olan hantallığı anlamadım? Ben gaza basınca motorum gecikmeden tepki veriyor zaten?

Hatta patinaj çekmesin diye az basıyorum?

Aracınızın gaz pedal sistemi elektronik ise mutlaka bu durumu tecrübe etmiş olmalısınız, eğer profil bilgilerinizdeki araç olan "96 Mondeo 2.0 Glx" kullanıcısıysanız hissetmiyor olmanız normal, gaz pedal sisteminiz telli, yani gaz kelebeğiniz manuel olarak sizin gaz pedalınıza basmanız ile birlikte eş zamanlı olarak açılıyor. Ancak elektronik gaz pedal sistemlerinde potansiyometre kontrolünde olan gaz pedal sistemi, sizin basma kuvvetinizle eş zamanlı olarak kelebeği açmaz, kademeli ivmelenme sağlar.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
(düzenlendi)

:))) Bir tebessüm koyayım dedim.

tarihinde Cavit Çırakoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Gecikme kalkınca, yani birden bire devirlenince balatada aşınma bilye dağıtma gibi bir durum oluşmayacak mı?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
10 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ayağımı debriyajdan çektiğim an pedala sonuna dek basıyorum, bunu altta yazdıklarımla birleştir, bende arabanın hızlanmasında kesinti olmaz, neredeyse hiç hissetmezsin bile(herzaman değil, tepem atarsa), atak oluyor araç, önce gaz verip sonra debriyajı ani bırakmayı benim araba kaldırmaz, imprezada yapardım onu, deli gaz ver, pedalı yavaşça değil ayağını yana çekerek bırak, pedal taak diye yukarı vursun, bak nasıl gidiyor :)

keyifli hale elbette getirir, ben aksini demiyorumki, kötüde demiyorum, sadeca haddinden fazla pahalı ve neredeyse gaza fazla basma ile aynı sonuca yaklaşıyorsun,sen gaza dokununca ben sonuna dek basınca oluyor yani...

vites değişirken ara gaz yapabilirim ama ben yapmam, gerek duymam motorda duymaz,  benim taktik şöyle, zaten bana gerekmez dememin sebebide bu yazacaklarım;

vitesmi büyüteceğim, mesela 4 ten 5 e, 4 te 3000 devre geldim diyelim, debriyaja basarken gazı azıcık keserim, debriyaja bastığımda devir gelir 2100 e,rolantiye düşürmem, 5 e attığımda (klasik kullanan sürücülerde, gazdan ayağı tam çek, debriyaja bas vites değiş, debriyajı bırakırken gaza bas tekniği) debriyajı bırakınca kendisi rolantiden fırlayıp zaten bu devre gelir, ben gazı zaten orada tutmuş olurum, öyle bir alıştımki her aracı böyle kullanırım, debriyajı bıraktığımda o vitesete olması gereken  devirde motor zaten bekliyor olur, bu sayede  sıfır balata aşınması-sıfır turbo lag-sıfır güç kaybı, anında tokaaat, bu teknikle hem güç kaybetmem hem vites değiştiğimi yolcu hissedemez bile , çoğu zaman ototmatikmi diye sorarlar birde:) o yüzden bana gereksiz...

kısaca vites değişimde yükseltirken yada düşürürken gazı atacağım viteste hangi devre gelecekse o devirde tutarım motoru, debriyaja bastığımda ayağımı gazdan tamamen çekmem, zaten o yüzden hızlanırken her vites değiştiğimde araba neredeyse kesintisiz hızlanır, neredeyse diyorum oda vites yolunun uzunluğundan oluyor, yoksa dsg gibiyim valla :D

bu taktik süperdir, baskı balata 250 binde yarı ömrüne belki gelir, vites değiştiğinde hızlanmada neredeyse kesinti olmaz, turbo lag olmaz vs.  tavsiye ederim... vites değiştiğinde o viteste hangi devirde olması gerekiyorsa motoru o devirde tutma tekniği kısaca...rolantiye düşmeyi unutacaksın, ara gaza gerek olmaz :)

Sen neymişsin be abi :shok::shok::bravo:

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

yaptığı iş sadece gaz pedalı ile gaz kelebeği arasındaki sinyali hızlandırıyor sattığım araçta sprint booster olanını kullandım bir hayli sorunsuz yaklaşık 30 salise kadar araba erken tepki veriyor beygir artışı sağlamaz ...

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 saat önce, İsa Acar yazdı:

2 kere 2 nin 5 olduğunu ileri süren sizsiniz, doğruluğunu açıklamak size düşer.
Yok ben onu demedim, ilk yaptığınız yoruma takıldım, onu açıklayın diyorsanız da, açıklanacak bir şey görmüyorum. Adı üzerinde "yorum", ağzı olan herkes yapar, bilimsel ispat istemez.

mesajım anlaşılmamış. neyse selamlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Gecikmeye sebep Ecu (yazılım) ise pedala takılan bir aparat gecikmeyi nasıl yok ediyor?

Mehmet hocam güzel açıklamış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...