İçeriğe Yönlendir

Ford Radyo Teyp Kodu

Mert Can Üzger

Recommended Posts

Mert Can Üzger

Arkadaşlar merhaba. 2007 model Focus Trend TDCI kullanıyorum. Aracımı 2. el aldım. Yanlız kafama takılan birşey var. Bu aracın teyp kodu nerede yazar? Teyp kodu dışında güvenlik, anahtar vs.. gibi kodları var mı? Bu gün aldığım adamla görüştüm. Sadece Teyp kodunun olduğunu söyledi ve onu verdi. Ben pek inanmadım ama sizlerin düşünceleri nedir bu konu hakkında? Eğer kodlar varsa bunları nereden öğreneceğiz? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
(düzenlendi)

Bizde 96 model Opel Vectra vardı. Security, anahtar ve teyp kodu vardı. Acaba buda mı böyle dedim ilk zamanlar. Konuyu bu sebeple açtım...

tarihinde Mert Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Anahtar kodu olmuyormu Mehmet abi yeni araçlarda ...

Onu anahtarın üstünden okuyabiliriz Selo... Olmasa da olur yani.. önemli değil...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Yeni aracımın yedek anahtarı üzerinde plastik bir künye ve 4haneli bir rakam vardı bunu saklayın, anahtarınız çoğaltmak istediğinizde faydası olacak dediler

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Kerim Bilgehan Arbek

Değerli kulüp üyeleri eski arabamız olan 2000 model St'mizi sattığımız adam sıkıştığı için bize geri sattı ama arabanın hali perişan aynaları kırık tampon yamuk v.s ... ve en önemlisi teybi kitli aracın modeli eski olduğundan bize verilen key kode kağıdını kaybettik bu işi teybi sökmeden veya servise götürmeden nasıl yaparız Yardım etseniz bi :biggrin: ?

Şimdiden yardımlarınız için Teşekkür ederim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Teybin Seriali gerekli, biryerlerde yazılı değilse söküp bakmanız gerekiyor. Seri numarasına göre bulunur.

Yorum bağlantısı
Ozan Yıldırım

Torpido gözünü kenarlardaki tırnaklarından kurtarıp, tamamen açarak, küçük bir el feneri yardımıyla, teybin yan tarafına bakılarak okunabiliyor.Sökmeye gerek yok yani...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aracın orijinal teybi ise şase numarasından serviste bir tanıdık bulur.(Varsa.)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

anlaşıldı teybi her yöntemde sökecez neyse ben bir torpido gözünden bakıyım bulunca size haber veririm herşey için çok teşekkürler... :p

Yorum bağlantısı
Ozan Yıldırım

Torpido dan görünür diyorum çünkü; yanlışlıkla, sigortalarla uğraşırken, teyb in sigortasını sökmüştüm ve code istediğinde bi hayli terlemiştim. Gece karanlığında el feneriyle, torpidoya başımı uzatıp ''M'' ile başlayan seri no'yu görmüştüm. Daha sonra da internette yapmış olduğum gezintilerle, key code programını bulmuştum. Evde pc de kayıtlı program. Seri no'sunu verirseniz, akşam bakıp size bildiririm.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Konuyla ilgili olduğu için buraya yazmayı uygun görüyorum. Bu teyp kodları seri numaradan herkes kolaylıkla çözüyor. Hırsızlık durumunda hiç bir önlemi olmuyor. Bu seri numarasını etiketten silsek, başka türlü seri numarası öğrenilebiliyormu? Cihaz içindede yazılımıdır acaba? Benim amacım hırsızlık sonucu çalınan teyp başkasınada yar olmasın.

Yorum bağlantısı
Ozan Yıldırım

Tamam. Akşam no'yu girip bakarım şifrenize. Sabahta yazmış olurum.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

sağolun efendim

abi msniniz var mı? programı bana atsanız ?

Yorum bağlantısı
Ozan Yıldırım

Msn var. Foruma işyerimden giriyorum. Evde internet yok. Akşam download ettiğim linke bakar, program adresini de veririm sabah...

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Arkadaşlar teşekkür ediyorum Hakan abimiz sayesinde olay çözülmüştür ve bence bu konu kapanmıştır :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
İlk harfi 4 son harfi 7 mi? :nazar:

yahu önemli değil zaten 6000 Cd almayı düşünüyorum harçlıklarımı biriktirmeye başladım bile :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Aydoğan

arkadaşlar selam

ben aradım forumda bulamadım belki vardır ama eğer varsa kusuruma bakmayın

herhangi bir şekilde akünüz biter yada teyp sökülür de radyo koduna ihtiyaç duyarsanız radyonun üzerindeki M ile başlayan kodu bana pm atarsanız size kodu gönderebilirim. boşuna servise gitmenize gerek yok. ama bunun için teyp sökülmesi gerekli. sökme aparatınız yoksa kendiniz sökemezsiniz bunu da belirteyim

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

hocam zaten torpidoya güneşliğe flan yapıştırıyorlar. başıma geldide :) az çırpınmadım sitede :) ama 2. el olur flan tabi yırtılmış olur diyeceğim yok. nette proğram buldunuz sanırım.

Yorum bağlantısı
Hakan Aydoğan
(düzenlendi)

benimki ikinci el olduğu için uğraşmıştım biraz. 2004 lerde yok güneşlikde şifre.

yok canım ne ücreti

forumda amaç paylaşım ticaret değil

amme hizmeti yani :kutlama:

tarihinde Hakan Aydo?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...