İçeriğe Yönlendir

Marea 1.6 Sorun

Sinan Kozan

Recommended Posts

Sinan Kozan

herkese iyi günler öncelikle;

aracımda dün yağ akıtma vardı sanayiye gittim ve yağ müşüründen olduğunu söylediler.

yağ müşürü değişti hazır usta eline almışken 10 bin bakımını yaptırayım dedim.yağ,yağ filitresi hava filtresi değişti.epeydir değiştirmediğim bujileri de orjinalleri ile değiştirdim.bugun çalıştığım kuruma giderken aracta tekleme olduğunu ve 3 bin devire kadar aracın zorla gittiğini 3 bin  devirden sonra normale döndüğünü ve yine 3 bin devir üstünde de aracın çok hissedilmeyecek şekilde tittrediğini gördüm.

bunun sebebi neden olabilir ? ustayı aradım bizim yaptığımız işle alakası yok başka bir sorun dedi.yarın yine sanayiye gideceğim.sizce neresini göstertmeliyim.

Yorum bağlantısı

Yaptığı iş ile alakalı. Sorun ateşleme kaynaklı. Yani buji ve kablolar ile ilgili. Ya bujiler arızalı, ya yerine doğru oturtamadı, ya kablolar arızalı yada doğru takamadı..

Yorum bağlantısı
Harun Özden

Buji kabloları büyük ihtimalle. Sıcaktan dolayı sertleşip kırılganlaşıyorlar. Buji değişiminde düzgün çıkarılmazsa içten kopuyor veya kırılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bujiler yerlerinde yeteri kadar sıkılmadığında ya da çok sıkarak buji seramiği kırıldığında araçta tekleme yapıyor. Tecrübe ettim.

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yüksek ihtimalle ateşleme ancak usta müşürlerle oynaşırken iki kabloyu birbirine değdirip şase de yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. hava akım ölçer soketi takılı mı veya parçada arıza olabilir

2. gaz kelebeği bu motorda sabıkalı

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :)

yarın bi uğrayacam ustaya bakalım neresinden kaynaklıymış sorun

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Derviş Dursun

Marea da tekleme sorunu yaşayanlar ve bobin 1 arızası alanlar ateşleme sistemi yeni ve sorunsuzsa arıza genelde beyinden kaynaklanır. Beyin içinde bobinlere giden devrede lehimlerin kopması yada çatlamasından dolayı sorun yaşanır. Beyin sökülüp kopan devrelerin lehimle güçlendirilmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Erman Uzun
On 09/23/2016 at 21:55, Sinan Kozan yazdı:

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :)

yarın bi uğrayacam ustaya bakalım neresinden kaynaklıymış sorun

Geçmiş olsun kardeşim de marea almayı düşünüyor araçtan memnun musunuz artı eksileri nelerdir tavsiye eder misiniz 2.0 motorları mı 1.6 mı alınmalı amaç sorunsuzluk

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Erman Uzun yazdı:

amaç sorunsuzluk

başka modele bakın derim

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

başka modele bakın derim

Kardeşime düşünüyorz ne gibi sorunları var abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorunsuz kategorisine girmez, parçası pahalıdır motorda işçilik zordur yapısı gereği radyatör alt tan hasar riski altındadır, elektronik modüller zaman içinde arızalanır

ancak motor sesi iyidir italyan karizması vardır...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
19 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sorunsuz kategorisine girmez, parçası pahalıdır motorda işçilik zordur yapısı gereği radyatör alt tan hasar riski altındadır, elektronik modüller zaman içinde arızalanır

ancak motor sesi iyidir italyan karizması vardır...

1.6 stilo vardı bı ara yavru Ferrari efekti vardı. 

Fiat'ın 1.6 motoru az modelde var. Parça bulunabilirligi cuzdandaki para ile doğru orantılı. 

2.0 ise İtalya'da yasamadigimiza göre biraz daha lüks

Multijet motorlu olsa bu arabalar piyasası daha fazla olurdu. 

JTD motorsa ayrı bir konu. Doblo motorlu Saab JTD var alfa da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

Tek kelime ile sattım kurtuldum gerçekten derdi bitmeyen bir araba 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rıza Burak

Bence güzel ve performanslı, konforlu bir araba. 

O değil de 20 yaşındaki araçta bile hala orasından burasından gelen trim sesleri yok ! Herifler nasıl yapmışsa harbiden sağlam. Parçaları pahalı evet, ustalar da yüzüne bakmıyor o da doğru. Ama af edersin mal benim basar geçerim. Ustaların kaprisini çekeceğime kendim yaparım. Onlar da taş yesin banane. Kapısına kadar gidip de şunu yap deyince burun kıvırıp bunun işi uzun demeler, aslında şöyle yapılması lazım o da uzun ve pahalı diyenler... 

Araç güzel de ustası yok, seveni çok seviyor, piyasası da pek yok.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Sorunsuz değildir. Kronik arızaları vardır. İnceleme bölümündeki konumda detaylı bilgi mevcut.

http:// http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/292764-fiat-marea-16-exclusive/

Bakımlısını almaya çalışın. 1.6 tavsiyedir.

Motor parçaları bulunur kolaylıkla. Kaporta ve iç trim parçalarını bulmak sıkıntılıdır. Elektrik aksam zayıftır.

Ancak konfor çok iyidir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...