İçeriğe Yönlendir

Fırtına Focus Detailing

Misafir

Recommended Posts

Merhabalar,

İbrahim'den arabayı aldığımda askerliği vs olunca haliyle biraz bakımsız kalmıştı.

Vakit bulunca giriştik.

Öncelikle yağ sökücü özelliği kuvvetli fairy li su ile iyice yıkadım.

Ardından kil ile yüzey temizliği yaptım.

28b6153725f10a47270ac6398493f795.jpg

Daha sonra Göksel abinin yanına gittim, garajı müsait olduğu için polisajı orada yaptık.

84697f024830542a2656caabd6d25548.jpg

Sert ped ile AutoGlym SRP uyguladık.

4b9351bbdd0d218ef141b1f3b7d8d117.jpg

Koruma için de 3Dnin ürünü HD Poxy uyguladık. Fiesta zamanından almıştım, Köksal abi ve Anıl abiye tavsiyeleri için teşekkür ederim :)

0fefdaf2965f958bd53376573d3c6815.jpg

Boş bir günde de amcamın yanında motor temizlik spreyi ile motora da giriştik.

3199aa45282273478a411de8cc7329a7.jpg

2b46cf8eb664e769f490f8c8bd73d93b.jpg

b099c7d0092688a88e4aac190c621975.jpg

Temizlik sonrası ise Göksel abinin babasının kendisinin çalıştığı şirkette yaptığı özel karışım plastik parlatıcı ile korumaya aldım.

Ve finaller..

Efekt ile değil gerçek parlaklık, spot test, SRP ile kusursuza yakın yüzey :) hare sıfır.

f0490fb17102ecde5ad3aa6b93cd1f70.jpg

da415d1cd2f805824547444dbfdbbe0e.jpg

9fe40b664f72e167c98ac0568a190138.jpg

32bc5c06e551409b872a1cf11e16f27c.jpg

4f674c24c1843b6838c5febac772e145.jpg

:nazar: :nazar:

Uygulamalarda en çok emeği olan Göksel Yaman'a, wax ı atarken yardımcı olan Aykut'a, ve teknik destekleri için Anıl abi ve Köksal abilerime çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Maşallah, Eski Honda'm varken çok uğraşırdım bu işlerle, şimdi yeni aldığım (1,5 yıl oldu :) ) Honda'ya henüz hiçbir şey yapmadım :) Tebrikler, çok güzel görünüyor. 

Yorum bağlantısı

Maşallah, Eski Honda'm varken çok uğraşırdım bu işlerle, şimdi yeni aldığım (1,5 yıl oldu :) ) Honda'ya henüz hiçbir şey yapmadım :) Tebrikler, çok güzel görünüyor.

Teşekkür ederim abi :) bi defa derin girelim dedik uzun zamandır bakmayınca, artık ara sıra hızlı cila wax vs devam :)
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Hep sonucu görünce gıpta ettiğim ama sabah olunca neyse yarın yaparım deyip ötelediğim hareketler bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hep sonucu görünce gıpta ettiğim ama sabah olunca neyse yarın yaparım deyip ötelediğim hareketler bunlar

Ben de bi süre erteledim, yorucu da oluyor ama, sonrasında karşısına geçip izlemek nefis

Maşallah

Sağol abim :)

Çok güzel parlamış iyi günlerde kullanın

Çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Bende de autoglym var 1 set, çok güzel malzeme. Arabanın alt yapı iyi olduğundan sonuç da mükemmel olmuş güzel günlerde kullan Ozan'cım.

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bende de autoglym var 1 set, çok güzel malzeme. Arabanın alt yapı iyi olduğundan sonuç da mükemmel olmuş güzel günlerde kullan Ozan'cım.

AutoGlym gerçekten çok kaliteli ürünleri olan bir marka abi, meguiars ın falan olayı kalmadı artık pek.

Teşekkür ederim abim :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: bi de renk olsaymış boyada tam olacak mış... bu rengi göremyip tekere asfalt döken var :D

Yorum bağlantısı

:nazar: bi de renk olsaymış boyada tam olacak mış... bu rengi göremyip tekere asfalt döken var :D

Renk güzel de hava durumuna göre çok değişiyor, ışığa vs :D

Tango kırmızı fiesta dan sonra çok koyu geliyor [emoji14]

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çok güzel parlamış iyi günlerde kullanın

Özkan Bey; Forum kurallarımız gereği futbol ile ilgili içerikler yasaktır. İletilerinizde futbol içeriği lütfen kullanmayın.

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

valal ne diyim. tek kelimeyle MAAŞALLAH :) bendede focus2 var aynı bu renk. 1 yıl oldu alalı. çok mat duruyor. benimde bu işlere girmem lazım ama hiç anlamıyorum. anlamadığım içinde giremiyorum bu işlere. emeğinize sağlık

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Elinize sağlık Ozi cim, güzel parlamış. Poxy nin su iticiliği de güzeldir :good1:

Yorum bağlantısı

Maşallah çok şık duruyor.

Teşekkür ederim :)

:nazar: Maşallah pırıl pırıl parlıyor.. 

Sağol abim :)

valal ne diyim. tek kelimeyle MAAŞALLAH  bendede focus2 var aynı bu renk. 1 yıl oldu alalı. çok mat duruyor. benimde bu işlere girmem lazım ama hiç anlamıyorum. anlamadığım içinde giremiyorum bu işlere. emeğinize sağlık

Teşekkür ederim. Polisaj işi biraz tecrübe istiyor, ona ben de pek el atmadım :)

Elinize sağlık Ozi cim, güzel parlamış. Poxy nin su iticiliği de güzeldir

Teşekkür ederim abi, cidden sheeting etkisi çok iyi. Boncuklama çok leke bırakıyor.

Vayss güzel olmuş Ozanım ellerinize sağlık 

Teşekkür ederim abim sağol :) Apollo Maviye de seramik ne yakışır :D

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Uygulamalarda en çok emeği olan Göksel Yaman'a, wax ı atarken yardımcı olan Aykut'a, ve teknik destekleri için Anıl abi ve Köksal abilerime çok teşekkür ederim :)

Sıramı gasp ettiğin için bana da bir teşekkür borçlusun dostum  :fiuw:  :hohoho:

Yorum bağlantısı

elinize saglık masallah kazasız belasız

çok teşekkür ederim sağolun amin :)

Sıramı gasp ettiğin için bana da bir teşekkür borçlusun dostum  :fiuw:  :hohoho:

Merabana meraba :p

Kim gaPs etmiş :D

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Merabana meraba :p

Kim gaPs etmiş :D

İlk gördüğüm yerde çizicem arabanı  :crazy:

Yorum bağlantısı

İlk gördüğüm yerde çizicem arabanı  :crazy:

opak oje beyazı araban var napcan cilayı :p

Biraz instagram efekti ile zaten parlak oluyor :D

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Çok güzel olmuş, bende girişeyim şu işlere diyorum ama hep üşeniyorum.  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...