İçeriğe Yönlendir

Scorpio - Rolanti Valfi Iptali

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Enjeksiyonlu araçlarda rolanti valfi iptali yapılabiliyormu.Yeni rolanti valfi aldım taktım ama araç soğuk iken rolanti dalgalaması oluyor.Bu sorunu bir türlü aşamadım.Bağzıları gaz kelebeğindeki yıpranmadanda hava alıp rolanti düzensizliği yapabilir dediler.Eğer bu rolanti valfi iptal edilemiyorsa gaz kelebeği bize şartmı oldu?

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Rolanti valfi iptal olmaz 

dalgalanmayı gaz kelebeği haricinde oksijen sensörünü kontrol etmekte fayda var,  benim ford ka da başıma gelmişti küçük küçük dalgalanmalar yapıyordu buji ve kablolar bobine ragmen devam etti son olarak oksijen sensörünü değiştirttim usta oksijen sensörü yapmaz dedi fakat düzeldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Hakan Keten

Bence de oksijen sensörü. Forumda tekleme sorunu başlığı altında yazdıklarımı okuyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bence de oksijen sensörü. Forumda tekleme sorunu başlığı altında yazdıklarımı okuyabilirsiniz.

Onu okudum ama sizinki maf sensöründen kaynaklanıyormuş,çözümü yenisini değiştirerek bulmuşsunuz.Amma velakin başka bir konu daha varsa bunla alakalı ling verirseniz incelerim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Hakan Keten

Onu okudum ama sizinki maf sensöründen kaynaklanıyormuş,çözümü yenisi ile değiştirerek bulmuşsunuz.Amma velakin başka bir konu daha varsa bunla alakalı link verirseniz incelerim.

Üzgünüm, ben ikisini aynı şey sanıyordum :p
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...