İçeriğe Yönlendir

Ön Kaputa Çocuklar Bisiklet Çarpmış.boya Zara Görmüş.ne Yapmalıyım?

Erol YILDIRIM

Recommended Posts

Erol YILDIRIM

Geçenlerde aracı park ettiğim yerde çocuklar bisikletle kaputun sağ ön alt kısmına çarpmışlar.O bölgede gözle görülen boya kalkması oldu.Bu kısmı araç renginde oje ile kapatmaya çalıştım yine çok sırıttı.Sakınan göze çöp batarmış misali  epey bi sinir oldum ama ne çare...Olan olmuş bikere.Ne yapmamı önerirsiniz.İster istemez o bölge insanın gözüne takılıyor.Lokal boya olur mu?Lokal boya olamaz deniyor.Peki ilanlarda rastlıyoruz şu parçanın şu kısmı lokal boyalıdır diye.Onlar nasıl lokal boya yaptırıyor.

t0t280.jpg

35k4lyo.jpg

2zdrdj4.jpg

157iy53.jpg

hvpg0h.jpg

2znpk6e.jpg

2gtx4s1.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, renk zor, lokal rötüş hertürlü belli olur, içine sinmesi için komple kaput boyanmalı, tabii çok titizsin diye düşünüyorum, fotosunu çekersen satarken değer kaybı olmaz, ayrıca renk tonu tutmama ihtimali çok fazla, boyadaki simler işi bozuyor, komple boyatsanda aracın diğer taraflarıyla renk tutması için çok iyi boyacı lazım ki tam yine olmaz, boyacın iyi çıkarsa iyi iş çıkarabiliyor ama...

Bence ojeyi çıkar sadece rötüş boyası yap, böyle kullan, ben çok takardım böyle şeyleri ama zaman geçtikçe umursayıp kendini üzmek yıpratıyor insanı, boşver, rötüşü bas geç bence...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Geçmiş olsun, ah şu çocuklar işte arada sırada herkesin başına gelicek durumlar bunlar komple boyatmanı tavsiye etmem diğer parçalarla kesinlikle ayırt edebilir kolay bi renk değil en azından kaputta biraz ayırt etse sıkıntı olmaz o yüzden iyi sağlam bi ustaya lokal yaptırabilirsin 

Yorum bağlantısı
Erol YILDIRIM
(düzenlendi)

Sorun şu ki ön kaputa daha önceki sahibi filim yaptırmış Aradan 3-4 yıl geçince filimde çatlamalar oldu.Bende ustaeller servisine götürdüm.Filmi sökerken boyaya zarar verdiler.Daha üzücü yanı sol ön çamurluğun uç tarafındaki bi karış yere tiner değmesinden dolayı o kısımda keperme başladı şimdi.(filim yıllar itibarıyla boyaya iyice yapışmış)Daha haziran ayında bu yüzden komple kaputu boyatmıştım.2 ay gitmedi boyalı hali.Zaten aracı aldığımda ön kaput boyalıydı.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/278631-kaput-filmi-telef-oldu/

tarihinde Erol YILDIRIM tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

ileride satacağınız zaman sıkıntı olur. bu yüzden kaputu boyatmanızı tavsiye etmem. gri zor renk, rötuş her halükarda belli olur, ki rötuş yapmışsınız. pasta çekin ve bırakın öyle kalsın.

Benim iletimden 1 dk. önce yaazdığınız mesajı yeni gördüm. O zaman yapacak bir şey yok Tekrar boyatın gitsin.

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Sorun şu ki ön kaputa daha önceki sahibi filim yaptırmış Aradan 3-4 yıl geçince filimde çatlamalar oldu.Bende ustaeller servisine götürdüm.Filmi sökerken boyaya zarar verdiler.Daha üzücü yanı sol ön çamurluğun uç tarafındaki bi karış yere tiner değmesinden dolayı o kısımda keperme başladı şimdi.(filim yıllar itibarıyla boyaya iyice yapışmış)Daha haziran ayında bu yüzden komple kaputu boyatmıştım.2 ay gitmedi boyalı hali.Zaten aracı aldığımda ön kaput boyalıydı.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/278631-kaput-filmi-telef-oldu/

o zaman cok fazla dert etme kaputu güzel bi boya ustasında boyat temiz olur hem

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Madem bi kere boyanmış, bir daha boyanabilir gönül rahatlığı ile.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Boyalıymış, ya Boyattır yada 1 ay bekle. sonra "ne gerek var" diyeceksin zaten ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kaput daha önce boyanmışsa üzülecek dert edecek bir durum zaten yok.. Boyatın gitsin.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Aynı renk araçtan bende de var. Daha boya tonunu tutturanı görmedim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilandaki lokal boyalar kahvehane sohbetinden ileri gidemez. çamurluk ağzı vb. aşağıdaki yerlerde anca yapılır.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Zaten kaput boyanmış tekrar boyanabilir fakat siz biraz daha bekleyin başka derin çizikler olduğunda boyatabilirsiniz yada kullanın gitsin 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...