İçeriğe Yönlendir

Netsiparis.com Sorunsalı....

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

cayma hakkın da biraz okudum ama anlamadığım konu var... cayma hakkı ürün tüketiciye teslim edildiği tarihten başlar diyor ama bizdeki durum biraz farklı, ürünü biz teslim aldıktan hemen sonra servise gönderdik bu serviste geçen süre cayma hakkı süresi içinde mi değerlendirilir ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun... Şimdi akıllara şu soru takılıyor? servisten ürün gelmiş olsa ve siz cayma hakkınızı kullanarak (sürenin dolmadığını varsayarak) geri göndermiş olsanız.. adamlar demeyecekler mi siz bunu kırdınız servise yolladınız tüketici hatası denildi tekrar bize gönderiyorsunuz biz neden kabul edelim diyecekler. Bence iş daha çok uzayacak gibi.. Bu sırada da zaten cayma hakkınızda gün olarak dolacak. Başıma gelmişti bir dönem firma kasıtlı olarak kargoyu kabul etmiyor vakit geçiriyor böyle durumlarda.Umarım lehinize çözümlenir..

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Cihazı aynı kolide iade olsaydı(servise göndermeden cayma hakkına istinaden) orada da aynı şekilde imza karşılığı teslim alınacak, kargo firması kutusu deforme olmuş kutuya tutanak yapar,kutusu sağlamsa anca durum tesbit tutanağı düzenleyebilir. Yani kutusu sağlam şekilde teslim edilen kargoyu alıcısının yanında açtık içinden telefon çıktı diye tutanak tutarlar. Sağlam kolinin içinden kırık ya da bozuk çıktı diye yazmazlar.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Cihaz sıfır açılmamış pakette miydi ?

evet...

Geçmiş olsun... Şimdi akıllara şu soru takılıyor? servisten ürün gelmiş olsa ve siz cayma hakkınızı kullanarak (sürenin dolmadığını varsayarak) geri göndermiş olsanız.. adamlar demeyecekler mi siz bunu kırdınız servise yolladınız tüketici hatası denildi tekrar bize gönderiyorsunuz biz neden kabul edelim diyecekler. Bence iş daha çok uzayacak gibi.. Bu sırada da zaten cayma hakkınızda gün olarak dolacak. Başıma gelmişti bir dönem firma kasıtlı olarak kargoyu kabul etmiyor vakit geçiriyor böyle durumlarda.Umarım lehinize çözümlenir..

Tüketici hakem heyetine başvuruda bulunduk, halen de cayma hakkımız geçmiş durumda değil sanırsam 30 unda teslim etmiş kargo... bekliyoruz bakalım... gelişmeleri yazacağım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Firma tamamen sizinle ürünü satın alana kadar ilgileniyor... ürünün satışını yapıp kartı çektikten sonra, ürünü kargoya veriyorlar ve ondan sonra hiç bir şeye karışmıyorlar... ortada güven sorunu var iki taraf içinde... firma sana güvenmiyor ekranı kırmış bana kakalamaya çalışıyor diye düşünüyor müşteri de aynı şekil ellerindeki ekranı kırık telefonu bize kakaladırlar diye düşünüyor... yurt içi internet satışlarındaki satış sözleşmelerinin kanunlarla sıkı denetimlerinin yapılması hatta mümkünse bu tür siteler için bir lisans alımı gibi yönetmeliklerin çıkartılması gerekli...bi yerlerden bayilik alıp, bankadan da sanal pos anlaşmasıyla internetten bu kadar kolay satış yapabilir durumda olmaması gerekmekte... devletin sitelerin altına "güvenlir site" diye bir logo koyup tüketicileri güvence altına alması gerekiyor, burada tüketici hakem heyeti devreye giriyor ama sonuç mahkemeye düşünce şirketin iş bilir avukatları kanundaki bir boşluğu kullanıp şirketi temize çıkartıp anlaşmazlık durumunun faturasını size çeviriyor...

Firmaya sormuştum siz size gelen ürünlerin hepsini kontrol edip öyle mi satıcıya gönderiyorsunuz ? 

Cevap kısmen evet olmuştu yani kısmen tarafı kontrol etmeden gönderdiğimiz ürünlerde var demekti... 

Ben firmaya, firmanın bana yaklaştığı gibi yaklaşmadım yani mümkün olduğu kadar yapıcı davranmaya çalıştım, ürünü iade alabilirminiz dedim hayır dediler, peki dedim o zaman yenisi ile değiştirin, hayır dediler, muadil bir cihaz  veya üstünün farkını ödeyip başka üst model bir cihaz alalım dedim hayır dediler, o zaman servisinin onarım ücretini karşılayın (onarım görmüş cihazada razıyım) dedim onada hayır dediler..

Bu durumda işi yasal yollara taşımaktan başka çare kalmadı...

En güzeli yakınlardaki esnaf dan yüzyüze, ürünü görerek dokunarak, karpuz kavun gibi test ederek alışveriş yapmak...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kargo ve tutanak konusu gündeme gelmişken, foruma daha önceden de yazmış olduğum bir konuyu tekrarlayayım.

Pc Gold'dan almış olduğum navigasyon cihazini evde olmadığım için geri götürdükleri Yurtiçi kargo şubesinden teslim almıştım.

Stokta başka ürün olmadığından acaba bana teşhir ürünü mü gönderdiler diye paketi kargo şubesinde açmıştım. Cihazin garanti etiketi yırtıktı, belli ki içi açılmıştı, zaten tornavida izleri de vardı.

Sonuç olarak, şube çalışanları sağolsunlar, A4 kağıda elle bütün bu detayları yazdılar, kaşelediler ve tutanağı bana verdiler. Sonrasında da PC Gold bu tutanakla cihazı hemen değiştirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu tip eletronik cihazları aslında her zaman gidip mağazadan almakta fayda var bence.geçmiş olsun.

her zaman.. karpuzu bile tıklamadan almam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgay Özçelik

her zaman.. karpuzu bile tıklamadan almam

Amazon.com diye de dünyaya müthiş servis yapan bir site var. El mecbur bizimkiler de öğrenecekler bu işi. Yoksa dükkanı kapatmaya mahkumlar.
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Geçen ay Hepsiburada'dan aldığım bir dolap için 4 pozitif yorum vardı. Evde montajını yaparken kapakların menteşeleri için belirlenmiş kılavuz deliklerin hatalı olduğu ortaya çıktı. Kapakları ortalayıp yeni delik yerleri belirlerken çok zorlandım. Eski delik yerleri de açıkta kaldı.

Ürün sayfasına girip bu durumu yazdım. Olumsuz olduğu için yayınlamadılar. 4 pozitif yorumun yanına 1 negatif yorumu neden eklesinler ?

Bana göre e-ticaret siteleri bir ürünü satmak üzere listeliyorlarsa, sattıktan sonra da alıcının ürün / hizmet hakkındaki yorumlarını yayınlamak zorunda olmalılar. Ancak böyle bir zorunlulukları olursa, negatif yorum almamak adına müşteri memnuniyetini arttırmak için de çalışmalar yaparlar.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hepsiburada maalesef olumsuz yorumalri yayinlamiyor.

+ ürün yorumlari ile yönlendirme yapılıyor. Mesela önceden tecrube ettiğim kampanyalı ürünlerin yorumları süper görünüyor ve bariz olan negatif yönlerinden bahsedilmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hasan Karabekiroglu

Sonunda işlemimiz sonuçlandı... Tüketici hakem heyetine başvuru yaptık... THH gerekli incelemeler için bizim bilmediğimiz bir bilirkişiye ürünü inceletmiş ve bizim lehimizde karar vermiş... konuyu da firmaya teblip etmiş 20 gün sonra para tekrar iade edildi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
(düzenlendi)

Gözünüz aydın..

@Sani Gerşon hepsiburada'nın olumsuz yorumlar yayınlamadığı konusunda benim de  şüphelerim var; ancak mesela şu linkteki üründe benimki de dahil olmak üzere bir sürü olumsuz yorum var yayınlanan.

http://www.hepsiburada.com/case-4u-asus-zenfone-2-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-p-TELKILC4UZENFONE2C-yorumlari?sayfa=2

tarihinde Gökhan Tuna tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hepsini yayınlamıyor olarak düzelteyim. Bir çok üründeki olumsuz yorumlarım yayınlanmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

geçmiş olmuş ve gözünüz aydın

17 saat önce, Gökhan Tuna yazdı:

Gözünüz aydın..

@Sani Gerşon hepsiburada'nın olumsuz yorumlar yayınlamadığı konusunda benim de  şüphelerim var; ancak mesela şu linkteki üründe benimki de dahil olmak üzere bir sürü olumsuz yorum var yayınlanan.

http://www.hepsiburada.com/case-4u-asus-zenfone-2-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-p-TELKILC4UZENFONE2C-yorumlari?sayfa=2

muhtemelen fiyatı ucuz mal olduğu içindir.  hani dostlar alışverişte görsün misali ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
On 10.10.2016 at 19:18, Tuna İşgören yazdı:

Hepsiburada olsaydı eğer kesinlikle iade alırdı, bu tür alışverişlerde hepsiburadayi tercih etmek gerekli diye düşünüyorum

ben daha önce defalarca hepsi burada dan, alışveriş yaptım bir defasında işim gereği 30 adet usb stick sipariş verip karttan ödemiştim, bana 20 adet gelmişti arayıp durumu bildirince kargocunun yanında paketi açıp açmadığımı sordular olumsuz deyince bu durumda bişe yapamayacaklarını söylediler. bende kendime dedim haklı olmama rağmen kendilerince haklı olabilirler sonuçta o kadar kişi alışveriş yapıyor herkes her şey söyleyebilir (gönderen firma kaç adet çıkış yaptığını bilmiyormu? tabiki biliyor isteseler bulabilirlerdi) ;)  bunu geçtim 

geçenlerde basit bi philips hdmi kablo sipariş ettim arc uyumlu olanından yani sinema sistemini bu kablo aracılığı ile bağlantısını kurmak için. olmadı iade veya değişim istedim geri gönderim için kod verdiler  geri gönderdim bana dönüş yaptılar ürünün ambalajının açılmış olduğundan dolayı ürünü iade alamayacaklarını 

buraya dikkat ambalaj dedikleri basit bi naylon parçası kaldıki ürünün azıralı olup olmadığını anlamam  veya kullanmam için haliyle o naylonu yırtmam lazımdı 

inat ettiler değiştirmediler bu konuda bişe yapamayız deyip olayı kapattılar  hepsi burada müşteri hizmetleri nin  müşteriye değil satıcıya hizmet ettiğini söyledim bende olayı kapattım

774pVY.jpg

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
1 saat önce, Şahin Kutun yazdı:

ben daha önce defalarca hepsi burada dan, alışveriş yaptım bir defasında işim gereği 30 adet usb stick sipariş verip karttan ödemiştim, bana 20 adet gelmişti arayıp durumu bildirince kargocunun yanında paketi açıp açmadığımı sordular olumsuz deyince bu durumda bişe yapamayacaklarını söylediler. bende kendime dedim haklı olmama rağmen kendilerince haklı olabilirler sonuçta o kadar kişi alışveriş yapıyor herkes her şey söyleyebilir (gönderen firma kaç adet çıkış yaptığını bilmiyormu? tabiki biliyor isteseler bulabilirlerdi) ;)  bunu geçtim 

geçenlerde basit bi philips hdmi kablo sipariş ettim arc uyumlu olanından yani sinema sistemini bu kablo aracılığı ile bağlantısını kurmak için. olmadı iade veya değişim istedim geri gönderim için kod verdiler  geri gönderdim bana dönüş yaptılar ürünün ambalajının açılmış olduğundan dolayı ürünü iade alamayacaklarını 

buraya dikkat ambalaj dedikleri basit bi naylon parçası kaldıki ürünün azıralı olup olmadığını anlamam  veya kullanmam için haliyle o naylonu yırtmam lazımdı 

inat ettiler değiştirmediler bu konuda bişe yapamayız deyip olayı kapattılar  hepsi burada müşteri hizmetleri nin  müşteriye değil satıcıya hizmet ettiğini söyledim bende olayı kapattım

774pVY.jpg

Satıcı hepsiburada mı ? yoksa başka bir satıcımıydı

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
(düzenlendi)
13 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Satıcı hepsiburada mı ? yoksa başka bir satıcımıydı

evet satıcı hepsiburada idi önceliğim zaten hep satıcısı hepsiburada sonra diğer satıcı olmuştur

zaten satıcı başka olsa bile (değildi) alışverişimi hepsiburada nın sitesinden  yapmışım 

tarihinde Şahin Kutun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
3 saat önce, Şahin Kutun yazdı:

evet satıcı hepsiburada idi önceliğim zaten hep satıcısı hepsiburada sonra diğer satıcı olmuştur

zaten satıcı başka olsa bile (değildi) alışverişimi hepsiburada nın sitesinden  yapmışım 

Bu şekilde bir olay hiç yaşamadım şaşırdım açıkçası, 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Son aldığım ürün olan Avgo multimedia'nın da satıcısı hb gözüküyordu ama ürünün kendi firması yollamıştı bana.

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
2 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

bende defalarca ordan alışveriş yaptım ama ürünleri alıp kullanıyordum onun için sorun olmuyordu :) 1-2 defa değişimde yaptılar sıkıntısız.   

basit bi naylon parçasını yırtmak suretiyle(mecburen) açtığım için ürünü geri almadılar ürünün ambalajı yırtılmış olduğundan ambalajsız göndermişim  komik bi durum (kaldıki ürünü değiştirmek veya iade etmek istememin nedeni  ürünün arızalı olması) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...