İçeriğe Yönlendir

Yanan Araç Hk

Mustafa Çiçek

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Çok geçmiş olsun, üzücü bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Çiçek

Olay yeri raporu ve biilirkişi olarak görevlendirilen elektrik ve motor ustasının ifadelerine göre araç elektrik kontağından yanmış. Şimdi ilk iş olarak sigortaya başvuracağız, sonuç alabileceğimizi pek sanmıyorum ancak yine de şansımızı deneyelim dedik. Savcılıktan belgeleri henüz alamadık. bu hafta içinde almayı ümit ediyorum. Zorlu bir süreç olacak umarım istediğimiz gibi sonuçlanır.

Buradan bilgilendirme yaparım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Elektrik kontağının teknik tabiri, sebebi bilinmeyen ama dış kaynaklı olmayan yangındır. Burada sadece sabotaj ve kötü niyet sebepleri elenmiş ancak aslında hala yangının sebebi bilinmiyor demektir. Bundan sonra herhangi bir mahkeme vs. süreci olmayacak, işlemler rutin yangın üzerinden yürüyecek.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Çiçek

Hayırlı günler herkese. Polis tutanaklarını ve olay yeri inceleme raporunu aldık. Görgü şahidinin yangını ilk gören kişinin ifadesi var ve diğer araçtan çıktığını teyit ediyor. Ancak esas işimize yarayacak olan bilirkişi raporunu savcılık vermemiş henüz dava açılmadığı için. Araçtan alınan 4 adet delile ulaşamıyoruz. Mevcut belgelerle dosya artıracağız. Ama kimse yangınla ilgili dosya açmaya yanaşmıyor. Tanıdık bi ustaya gittik dosyayı açacak yalnız karşı aracın ruhsat yanmış. Polis gerek yok sizin olay adli olduğu için sisteme düşer demiş.

Ruhsatsız dosya açabilir miyiz?

Yorum bağlantısı

Hayırlı günler herkese. Polis tutanaklarını ve olay yeri inceleme raporunu aldık. Görgü şahidinin yangını ilk gören kişinin ifadesi var ve diğer araçtan çıktığını teyit ediyor. Ancak esas işimize yarayacak olan bilirkişi raporunu savcılık vermemiş henüz dava açılmadığı için. Araçtan alınan 4 adet delile ulaşamıyoruz. Mevcut belgelerle dosya artıracağız. Ama kimse yangınla ilgili dosya açmaya yanaşmıyor. Tanıdık bi ustaya gittik dosyayı açacak yalnız karşı aracın ruhsat yanmış. Polis gerek yok sizin olay adli olduğu için sisteme düşer demiş.

Ruhsatsız dosya açabilir miyiz?

Ruhsatın niye eksik olduğu açıklanınca prosedür işleyecektir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Güzel ülkemde neden insanlar işlerini sorumluluk bilinciyle yapmazlar. Anlaşmalı servis biz daha önce yangınla ilgili dosya açmadık nasıl yapılacağını bikmiyoruz zaten çok yoğunuz alamayız diyor.

Ağzımı bozmamak için zor tutuyorum kendimi.

Yorum bağlantısı

Sigorta sirketine şikayet edin. Anlasmali servis sigorta sirketinin standartlarini saglayacagini taahhut eder. Sigortaliya doyurucu hizmet ve aciklama yapmalidir. Dosya acmadiysa sorar ogrenir nasil acilacagini. Bubbahane degil.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Aradım sigortayı aynen dediğiniz gibi kabul etmek zorunda olduğunu söyledi. Ama başka tanıdık usta bulduk ona açtırdık dosyayı. Ruhsatın yandığını söyledim istemediler. Karşı tarafa msj gelmiş sompo japondan dosya işleme alındı diye.

Evren Abi bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sadık Taşyürek

Aradım sigortayı aynen dediğiniz gibi kabul etmek zorunda olduğunu söyledi. Ama başka tanıdık usta bulduk ona açtırdık dosyayı. Ruhsatın yandığını söyledim istemediler. Karşı tarafa msj gelmiş sompo japondan dosya işleme alındı diye.

Evren Abi bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

öncelikle geçmiş olsun Mustafa bey, aracınızın satılık ilanını görünce merak edip bu konunuza baktım.  süreç ne durumda, yangına sebep olan araç sahibine dava açtınız mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)

Çok teşekkür ederim abim.

Sigorta tabir-i caizse "çamura yattı". Yangının diğer araçtan çıktığına dair somut kanıtlar yokmuş. Diğer aracın sahibiyle görüştük mahkemeye gitmeden orta yol bulduk. Bir miktar para aldık + hurda bize kaldı. Karşı taraf da gayet iyi niyetli ve bizim kadar olmasa da mağdur. Uzun vadede sürecin lehimize olacağını düşünüyorum ama o zaman kadar yaşayacağımız strese değmez dedik.

tarihinde Mustafa ÇİÇEK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yangın hasarı trafik sigortası olsam odemem ama kasko odemem diyemez. Sonuçta benim dışında beklenmedik bi hasar. Kasti ben yapmadım

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Karşı tarafın trafik sigortasından bahsediyorum. Bu durumda bizim dışımızda gerçekleşti.diğer aracın elektrik kontağından çıktı. Sigortadan resmi cevap henüz gelmedi ama bana söylenen diğer araçtan çıktığının somut delili yokmuş. Görgü şahitleri olmasına rağmen. O yüzden çamura yattı diyorum.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

maalesef ki bir çoğumuz, bu konu sayesinde doğru bildiğimiz yanlışları öğrenmiş oluyoruz.  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

çok geçmiş olsun tekrardan.

çok garip bir durum gece park halinde komşumun arabası yansa benim arabaya sıçrasa yaksa kasko karşılamayacakmı bu durumu şimdi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Teker dönmediği için hiç ödemez diyen de var. poliçedeki ince noktalara dikkat etmek gerekiyor. Çok ince ayrıntılarda bana göre açık noktalar bırakılmış. Genel merkeze sordum hangi durumlarda zts bu yangın sonucu verilen zararı karşılar diye. Duruma göre değişir diyor. Yuvarlak laflar kaçamak cevaplar. Görgü tanığı var aracın ilk alev alma anını gören ve sonrasında gözümüzün önünde alevler bizim arabayı sardı. Adam hala yeterli kanıt yok diyor. Allahtan karşı taraf gerçekten iyi niyetli insanlar çıktı da mahkemeye düşürmeden zararımızın bir kısmını karşıladılar.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mustafa Çiçek

Forumu karıştırırken konuyu gördüm tekrardan hatırlamak kötü oldu. Daha önce anlattığım gibi karşı tarafla anlaşarak 30 000 TL + hurda aracı aldık. Aracı ilana koydum ertesi gün telefonum susmadı. Meğer bu işlerle uğraşan ne çok kişi var. Trafik sigortası hasarı karşılamamasına rağmen tramerde 36 000 tl hasar çıktı bunu da maalesef alıcıyla anlaştıktan sonra öğrendik. Adam Konyadan geldi ve bu durumu öğrendik. 6 000 TL ye verdik hurdayı. Genel olarak minumum zararla atlattık yerine yenisini de koyduk çok şükür.

kafama takılan bir husus var. İlk ifadede şikayetçi olduğumuzu söyledik. aradan neredeyse 10 ay geçti hala dava açılmadı. biz şimdi davacı değiliz diyerek konuyu açılmadan kapatamayız mı? Karşı tarafla aramızda tutanak tuttuk zararımızın karşılandığına dair.

Son olarak konuda Evren Abinin mesajlarından gördüğüm kadarıyla forumdan gitmiş. Eskiden giden herkes duyurularda yazardı ama artık yok. Naçizane kişisel merakım kim ne zaman niye gittik bilmek istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...