İçeriğe Yönlendir

Tup Takarken Ince Detaylar Nelerdir?

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

yarin 2005/fiestama prins marka lpg taktiracagim.. montajda ve kurulumda ince puf noktalari nelerdir? sonradan keske dememek icin neleri tavsiye edersiniz?? konu arastirdim fakat detaylara pek ulasamadim...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

vardir ama hatirlatilacak veya keske takmadan once bilsem soylerdim tarzinda bilgiler?

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

sizlik bişey yok sadece ustanıza güveneceksiniz birçok püf noktası var ama montaj esnasında kontrol etmeniz imkansız örnek vermek gerekirse manifold delinecek 4 yerden delinen yerlerin aralarındaki mesafe enjektörden motora giden hortumun uzunluğu ayar yapılırken bilgisayardaki programın güncel olması hatta montajda kullanılan en ufak kelepçenin bile kaliteli olması herşeyi etkiliyor iyi araştırmak işinde uzman kişilere aracınızı teslim ederseniz sorun olmaz

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

uzmanligi konusunda duyumlarim oldu... kime sorduysam o ustayi soyledi.. insallah guvenimizi sarsmaz.. evet teknik anlamda guvenmekten baska carem yok... yagli bir sistem varmis prinste fakat gerek olmadigini, prinsin fiesta icin daha uygun odugunu soyledi...aracin basinda olamayacagim icin kefilim usta olacak...

aracim 2. el baskalarina gorede cok siradan ama ilk aracim olunca birazda aracimi sevince herseyi bilmek kontrolum altinda olmasini istiyorum ;(

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

uzmanligi konusunda duyumlarim oldu... kime sorduysam o ustayi soyledi.. insallah guvenimizi sarsmaz.. evet teknik anlamda guvenmekten baska carem yok... yagli bir sistem varmis prinste fakat gerek olmadigini, prinsin fiesta icin daha uygun odugunu soyledi...aracin basinda olamayacagim icin kefilim usta olacak...

aracim 2. el baskalarina gorede cok siradan ama ilk aracim olunca birazda aracimi sevince herseyi bilmek kontrolum altinda olmasini istiyorum ;(

ustaya güveniyorsanız sıkıntı yok ben geçen hafta 2015  model 9000 km de focus aracıma taktırdım ustama güvendiğim için gözüm arkada kalmadı

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

yorumlar icin tesekkurler... yine akliniza gelen birseyler olursa paylasin lutfen.. bilgilendirme olur bizlere...

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Neden prins ? Bende de 2006 var atiker gold taktırdım 10.000 km oldu bi kere tüpçüye gitmedim. Boş yere fazla para vermeyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

BRC  Atiker gibi markalar bence işinizi görür.  BRC nin enjektörleri çok başarılı. Kirli yakıttan etkilenmiyor tıkanmıyorlar. 

Ayrıca BRC de Pipo denen bir aparat var (diğer markalarda da belki vardır bilmiyorum) 

Pipo sayesinde emme manifoltu delinmeden bu aparat sayesinde LPG direkt olarak yanma odasına enjekte oluyor. Verim artıyor tüketim azalıyor.

BRC yi tavsiye ederim.

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

pipo denen parca takilacakmis zaten prinste kampanya varmis sitesindede kontrol ettim..

Neden prins ? Bende de 2006 var atiker gold taktırdım 10.000 km oldu bi kere tüpçüye gitmedim. Boş yere fazla para vermeyin derim.

fatih bey prinste kampanya varmis diger markalarin fiyatina gelecek nerdeyse o nedenle.. ayrica usta fiestaya daha uyumlu dedi o nedenle prinsi tercih ettim.. arastirdim biraz prins en iyisi dendi aracima biraz duskunum insallah umdugumuzu buluruz ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

T borunun metal olması !

necati bey araci ozellikle arayip sordum metal takiliyormus

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

valla izin alamadigim icin aracimi baskasiyla gonderdim ilk etapta konustugumuzda 1600 tl civarinda gorustuk fakat ufak ikramimiz olur demisti.. sonradan benim haricen eklettirdigim ricalar oldu o nedenle aksama anlasilacak ;) bilgi gelince paylasacagim.. bende heyecanla neoldugunu merak ediyorum ;(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

daha uygun marka takardım..

kani bey daha uygun markadan kastiniz nedir fiyat olarakmi ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

1600 lira ise iyi fiyat. BRC yi 1900 e taktırmıştım Prins 3000 e varıyordu.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İyi bir usta, tesisatı ta ve düzgün yapacak işçiliği olacak yalnız.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kablo eklerine lehim olsun. lpg enjektör hortumları kısa olsun. mümkün olduğunca lpg ile ilgili parçalar saklanmasın arabanın orijinal parçalarının erişimine engel olmasın. su hortumlarını kesip biçerken dikkat edilsin hava yaptırılmasın. lpg tuşu  elinizin kolay ulaşabileceği ve görünür olsun

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

prins kampanyasi var dedi.. sitesinede girip baktim hakikaten varmis ;) atiker fiyatina gelecek...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

aracim daha gelmedi gelince fotograf paylasacagim.. ama birsey dikkatimi cekti sanirim enjektorler icin delik aciliyor bu delikler acilirken ic kisima parcalar dusmuyormu acaba ? arac 2 gundur donusumcude izin alamadikki tam bi gorelim ;(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ters matkapla deliniyor. plastik manifoltta bir şey olmaz zaten

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

aracim geldi;) test etme imkanim az km oldu fakat bariz bir cekis farki hissettim ;) ama olumlu yonde..bayagi atik geldi psikolojik te olabilir ama bayagi fark var...kablolamalari gorunur yapmamislar hepsi sakli gizli geldi bana.. sadece sanirim beyin ve pipo denen sey kismen gorunuyor..kablolamalari hortum benzeri birseylerden gecirmisler.. fazla delme islemi yapmamislar..usta 30 dereceye ayarlamis sicaklik degerini..35 litrelik simit depo kullanilmis fakat bir iki yerde atiker logosu gordum oda o aparatlarin prins tarafindan uretilmedigini mecburen bu ekipmanlarla destekledigini belirtti..

daha sonra araci kalibrasyon yapilmasi icin gonderilecekmi diye sordugumda sadece filtre degisimine gidecegimi kalibrasyonun uzaktan yardimla muhendislerce yapildigini herseyin mukemmel oldugunu size sadece binmesi gezmesi kaldi diye belirtti ;) ilk firsatta fotografta paylasacagim...

Yorum bağlantısı
Emre Eti

Merhaba Alpay Bey son durum nedir :) merakla bekliyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...