İçeriğe Yönlendir

Mondeo 5 - Yedek Parça Silecek

Mustafa Tekin-2

Recommended Posts

Mustafa Tekin-2

Merhaba arkadaşlar,

Araçla ilgili yedek parçaları nerelerden alıyorsunuz? Silecek takımı bakıyorum.

Aracın garantisi bittiğinde de kendim parçaları alıp özel servise gitmeyi düşünüyorum.

Web ya da İstanbul daki dükkan önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Aradiginiz parçanın kodunu Google yazarsanız birçok sitede farklı fiyatlar ila cikiyor, orjinal uygun fiyatlı olanini alirsiniz. Ben geçen sene silecek olarak 70 tl ye bosh marka almıştım 1 senede gitti, bu sene hepsi buradan 17 tl ye rbw marka aldım, şimdilik memnunum sizede tavsiye ederim cokda pahalı bir şeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Sileceksepeti diye bir site var ordan bulabilirsiniz.Bosch marka var.

Yedek parça henüz araştırmak için erken henüz bakmadım açıkcası.

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Bu konuya da bir göz atın isterseniz. 336. mesajda ben de silecek sepetini önermiştim ama diğer arkadaşlar farklı alternatifler sundular ve benim önerdiğimden daha mantıklı seçenekler vardı. Bir de ben Bosch'tan çok memnun kalmadım nedense.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/155044-silecek-ve-silecek-suyu-sorular%C4%B1/page-17

Bir de Kartal tarafına yakınsanız size özel mesajla servis ve parçacı önerebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tekin-2

Bu konuya da bir göz atın isterseniz. 336. mesajda ben de silecek sepetini önermiştim ama diğer arkadaşlar farklı alternatifler sundular ve benim önerdiğimden daha mantıklı seçenekler vardı. Bir de ben Bosch'tan çok memnun kalmadım nedense.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/155044-silecek-ve-silecek-suyu-soruları/page-17Bir de Kartal tarafına yakınsanız size özel mesajla servis ve parçacı önerebilirim.

Merhaba Ersin,

Kartal tarafına yakınım, Tuzla da oturuyorum. Özel mesajını bekliyorum. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba arkadaşlar,

Araçla ilgili yedek parçaları nerelerden alıyorsunuz? Silecek takımı bakıyorum.

Aracın garantisi bittiğinde de kendim parçaları alıp özel servise gitmeyi düşünüyorum.

Web ya da İstanbul daki dükkan önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

Bakım icin kartal oto sanayide bulunan mekanik oto ford özel servisine gidebilirsiniz
Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Merhaba Ersin,

Kartal tarafına yakınım, Tuzla da oturuyorum. Özel mesajını bekliyorum. Teşekkürler

Bakım icin kartal oto sanayide bulunan mekanik oto ford özel servisine gidebilirsiniz

Gerek kalmamış benim mesaj atmama. Barış Bey de aynı yeri önermiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Özlü

Sağ silecek sürtünme sesi çıkarmaya başladı diye Bauhaus yapı marketten Valeo marka silecek alarak taktım. Aradan birkaç gün geçti değiştirdiğim aynı silecek zaman zaman tiz bir sürtünme sesi vermeye devam ediyor. Fişini de attığım için iade edemiyorum. Ses çıkarmadan görevini yapacak bir silecek öneriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Ben Bosh aldım Volkswagen  serviste de bu markayı kullanıyor. internette bir sitede orijinal ve uygun fiyata var. bir bakın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Mustafa Özlü yazdı:

Sağ silecek sürtünme sesi çıkarmaya başladı diye Bauhaus yapı marketten Valeo marka silecek alarak taktım. Aradan birkaç gün geçti değiştirdiğim aynı silecek zaman zaman tiz bir sürtünme sesi vermeye devam ediyor. Fişini de attığım için iade edemiyorum. Ses çıkarmadan görevini yapacak bir silecek öneriniz var mı?

Silecek kolunun açısı bozulmuş olabilir. Bu işten anlayan birini bulup açı kontrolü yaptırmanız gerekiyor bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Soğuk ve kar nedeniyle yapabilir, havalar bi 3-5 derece iken denemek lazım.

Ben sonunda fiesta gore aliexpresten çifti 1,3 dolara fitil/ucundaki lastikten

buldum bi gelsin bakalım nasıl olacak ( 26 inc)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özlü
On 11.01.2017 at 15:40, Sani Gerşon yazdı:

Silecek kolunun açısı bozulmuş olabilir. Bu işten anlayan birini bulup açı kontrolü yaptırmanız gerekiyor bence.

İlk defa duydum, teşekkür ederim. Bakalım silecek kolu açısı kontrol uzmanı bulabilecek miyiz? :)

On 11.01.2017 at 16:47, Çağatay Özsoy yazdı:

Soğuk ve kar nedeniyle yapabilir, havalar bi 3-5 derece iken denemek lazım.

Sileceğin sadece ses yapanını değiştirdim. Orijinal kalan sol silecekte aynı soğukta ses yok, sanırım o Erzurumlu:)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim silecekte kuş gibi ötmeye başlamıştı.Sileceksepeti.com dan bosch silecek aldım.Bugün denedim gayet iyi bakalım ne kadar dayanacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Bir saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Benim silecekte kuş gibi ötmeye başlamıştı.Sileceksepeti.com dan bosch silecek aldım.Bugün denedim gayet iyi bakalım ne kadar dayanacak.

:) Marka vermeyeyim demiştim (aynı yerden aldım) piyasadan daha uygun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

kanca tipi hybrid silecek

internette bu şekilde arattığınızda karşınıza çıkan silecekten aldım ama henüz takmadım. Özelliği hem muz tipi hem de eski fırça tipi 2 özelliği birleştirmişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
3 dakika önce, Tuncay Arslan yazdı:

kanca tipi hybrid silecek

internette bu şekilde arattığınızda karşınıza çıkan silecekten aldım ama henüz takmadım. Özelliği hem muz tipi hem de eski fırça tipi 2 özelliği birleştirmişler.

İyi günlerde kullanın. Testini seyrettim oldukça iyi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan
1 dakika önce, Cemil Çınar yazdı:

İyi günlerde kullanın. Testini seyrettim oldukça iyi gözüküyor.

Teşekkür ederim, fiyatı da uygundu 24 liraydı bir de würth cam sabunu hediyesi vardı :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Özlü

Benim araçta üçüncü silecekte de ses kesilmediği için güvendiğim bir ustaya gittim. Silecekleri havaya kaldırarak çalıştırdı, ses yine devam etti. Ses sileceğin cama sürtünmesinden değil, kaportaya bağlantı yerinin çevresindeki siyah muhafaza yakınlığı ve temas etmesinden, bağlantı yerine yağ benzeri bir sprey sıkıldı ve temizlik yapıldı geçici çözüm oldu, şimdilik ses yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...