İçeriğe Yönlendir

Far Temizleyemiyorum Diyenler Içeri

Buğra Höngül

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Far iyice gevremiş, çatlamaya ypaılacak bişey yok, kaç para bir far?

1 takım yedeğim var zati, muayene zamanı kutudan çıkıyor  :D   birinin camıyla değişirim olur biter, amaaan düşündüğün şeye bak  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Far içten ısı hariç birşeye maruz kalmıyor çatlama dıştan dır büyük ihtimal zımpara ile gidecektir Buğra nin dediği gibi. Kayinpederin hondaya uyguladım geçen hafta soft99 zımpara ve polisaj kullanmaya ihtiyaç duymadım bile. Farin içindeki ampul görünmüyordu nerdeyse :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Far içten ısı hariç birşeye maruz kalmıyor çatlama dıştan dır büyük ihtimal zımpara ile gidecektir Buğra nin dediği gibi. Kayinpederin hondaya uyguladım geçen hafta soft99 zımpara ve polisaj kullanmaya ihtiyaç duymadım bile. Farin içindeki ampul görünmüyordu nerdeyse :)

deneyeyim o zaman :)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

yapmadım, bak şimdi içime kurt düştü, çok baktım içten gibi, bu durumda ne yapayım, dıştan nasiol bile kapatamadı bu sarılığı, içten çatlak çatlak gibi duruyor, eskidi zavallı farım...

Farlar polikarbon mazelerden üretildiği için zamanla sararıp çatlamalar yaşanıyor farın durumuna göre 400-600-800-1000-1200-1500-2000-2500-3000 zımpara ile kadından inceye doğru sulu zımpara yapılır zımpara kağıtları suda 10-15dakika bekletilir zımpara kağıtlarını 2 ye bölerek ilk uugulama yaptığımız fara 2.ciyi uygulama sırasında kullanmamalıyız bu işlemler bittiğinde farımızı kuruluyoruz zımpara atılırken far kenarına maskeleme bandı çekiyoruz ki panellere zarar vermesin daha sonra tavsiyem hiç uğraşmadan polisaj makinesine sert (cutting pedle) aşındırıcı pasta ile uugulama yapıyoruz daha sonra ise parlaklığı arttırmak için ince polish geçiyoruz meguiars plastx da olur bu aşamada ondan sonra farımızın üstündeki pasta yağlarından arındırıp izopropil alkol vb tarzda temizleyiciler ile temizliyoruz daha sonra kuru yüzeye soft 99 hard clear coat uygulayıp kürleşmesi için bırakıyoruz 24saat sonra farların üstünde vernik tabakası gibi koruyucu bir tabaka oluşacaktır ve uzun süre temiz kullanımı olacaktır...

Bu paylaştığım ürün ise tamamen el ile uygulanan bir üründür koruyucu ürün isd kutu içeriği ile gelmektedir farlar içeriden sararmadan çok tozlu tabakadan dolayı kararma yapmaktadır iç tarafa dışarıdan kostik vs yıkamalar yapılamadığı için sararma çok nadir olmaktadır

Farın sararan kısmı ise üretici firmaların akrilik bir türde attıkları tabakadır...

Yorum bağlantısı
Misafir

deneyeyim o zaman :)

Sağ ile sol arasında fark belli abi ellemeden önce sol farda sağdaki gibi sapsariydi bırak aydınlatmayi farin içi gözükmüyor du zımpara polisaj uğraşmadan bu hale geldi denemekte fayda var6711fb5afd19e3af54a7d127125d0c10.jpg

7cc1a0b2022542cac9090b8bf696899e.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kimyasal biraderlerden aldım bile şu layt vanı, bakalım nasılmış :)

pastayı bas sonra uygula diyorsun öylemi, yüzey düz değil, elime pütürlü geliyor zati.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Ben birçok ürün denedimki bunlar 5-6bim tl yi buldu iyi olanları aktarıyotum tek üzüldüğüm şey o kadar ürün deneyip bu iyidir diyorum bimden asprin tavsiyesi falan geliyor şimdi ben o arkadaşa ph değerinden bahsetmmi etmesemmi diye yazmıyorum

kimyasal biraderlerden aldım bile şu layt vanı, bakalım nasılmış :)

pastayı bas sonra uygula diyorsun öylemi, yüzey düz değil, elime pütürlü geliyor zati.

Keşke bi fotoğraf olsaydı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

1 takım yedeğim var zati, muayene zamanı kutudan çıkıyor  :D   birinin camıyla değişirim olur biter, amaaan düşündüğün şeye bak  :tongue:

En güzeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben birçok ürün denedimki bunlar 5-6bim tl yi buldu iyi olanları aktarıyotum tek üzüldüğüm şey o kadar ürün deneyip bu iyidir diyorum bimden asprin tavsiyesi falan geliyor şimdi ben o arkadaşa ph değerinden bahsetmmi etmesemmi diye yazmıyorum

Keşke bi fotoğraf olsaydı

çekerim yarın, unutmam inşallah :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sabah geçerken fara baktım, harbiden yüzeyde gibi, ıslatıp elimle ovaladım, bozuk yüzey dışarda gibi, paröağımı bastıra bastıra ovaladım sanki düzeliyor gibi, parmağım sürtmeden yandı valla :)

resim çekeyim dur...

işte çektim, kurtulurmu doktor  :D

mEm4Ey.jpg

E3kr39.jpg

jBmXBG.jpg

2jBnj0.jpg

B83v8j.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Efenim size gerek yoktur demeyim vakit nakittir :)

Biz hala bekliyoz. Bu gidişle 2 sene daha bekleriz . :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Düzelir bu abi dıştan müdahale olacak zımpara polisaj ve koruma ile cillop olur.

Yorum bağlantısı
Misafir

Düzelir bu abi dıştan müdahale olacak zımpara polisaj ve koruma ile cillop olur.

Ucuz şampuan kullanılırsa olacağı bu işte :))

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

sabah geçerken fara baktım, harbiden yüzeyde gibi, ıslatıp elimle ovaladım, bozuk yüzey dışarda gibi, paröağımı bastıra bastıra ovaladım sanki düzeliyor gibi, parmağım sürtmeden yandı valla :)

resim çekeyim dur...

işte çektim, kurtulurmu doktor :D

Kurtulur hemde ne güzel olur

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Zimpara ile mi bu urun ile mi duzelir bu farlar :)

Moto G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Zimpara ile mi bu urun ile mi duzelir bu farlar :)

Moto G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Bey Tapatalk imzanızı kapatırmısınız ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kapalı aslında ama başka bir telden yazmıştım o mesajı, her yüklemede varsayılan olarak açık geliyor imza kısmı, tapatalk düzeltmeli bu işi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

evet zımpara+bu ürün mü yoksa sadece bu ürünmü yeterli gelir?

sanırım zımpara+ürün lazım...

Yorum bağlantısı
Misafir

Ürünün amacı parlatma + Koruma zaten abi bu işlemlerden sonra üste Bunu atmak kalicilik sağlayacaktır. Ama Buğra nin ilk yazdığı siralamadaki kür var bir gün bekletiyorsun vernik gibi dışta tabaka oluşuyor makbulu o bence
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Zımpara üstüne polisaj yap abi çünkü zımpara nın verdiği buğu bununla gitmez bu ürün sararma için ama yanında göz damlası gibi çıkan ürünü koruma olarak kullan kafan uzun süre rahat etsin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kardeşim beni bilirsin bu işleri sevmem.

Dediğin ürünü aldım uygulaması basit diye.

5-6 damla ile iki far 5-10 dk da sonuç mükemmel.

94d4eed151a15789c6d14e1a08aa0843.jpg

2b52188e991242768209835fc5cc0731.jpg

Kardeşim Teşekkür Ederim. Çok sağol. Yıkamacılara ne kadar dayanır bilmem. Bir ay dayansa da yine de mükemmel.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Kardeşim beni bilirsin bu işleri sevmem.

Dediğin ürünü aldım uygulaması basit diye.

5-6 damla ile iki far 5-10 dk da sonuç mükemmel.

Kardeşim Teşekkür Ederim. Çok sağol. Yıkamacılara ne kadar dayanır bilmem. Bir ay dayansa da yine de mükemmel.

Bir ay dahi dayasa 2 yıl götürecektir abi iyi günlerde kullan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zımpara üstüne polisaj yap abi çünkü zımpara nın verdiği buğu bununla gitmez bu ürün sararma için ama yanında göz damlası gibi çıkan ürünü koruma olarak kullan kafan uzun süre rahat etsin

zımpara+plastix+bu ürün yani :)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

zımpara+plastix+bu ürün yani :)

Aynen abi çizikleri zımpara ile alırsın yoksa sarartıya bu yeterde bunun ufak göz damlası gibi olan ürününü kullanacaksın pedi ile
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...