İçeriğe Yönlendir

Garmin Nuvicam - Hem Kamera Hem Navigasyon

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Konularda arattım göremedim ya da sanki kimse değinmemiş. Nette navigasyon cihazı bakarken gördüm. Öncelikle kesinlikle çok pahalı ama, benim gibi teknoloji meraklıları için ilgi çekebilir bir cihaz. Tabi dolar artınca fiyat iyice artmış. Alışveriş sitelerinde 1800-1900 TL civarı iken 2100 TL kendi sitesinde....Evet çok uçuk fiyat, bunun yerine doğrudan bu özelliklerde araç sistemi alınabilir.

Cihazın linki:

http://shop.baytekin.com.tr/GARMIN-NUVICAM,PR-4154.html

Örnek alışveriş sitesi

http://www.hepsiburada.com/garmin-nuvicam-kamerali-navigasyon-cihazi-p-OTGARNUVICAM?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.oto.pla&gclid=CLvKr_3D2s8CFcUy0wodyv0Hpw

Ürün Video Linki:

İnceleme videosu (İngilizce)

Benim çok hoşuma gitti. Neden beğendim?Cihaz hem navigasyonu, hem de araç kamerasını aynı anda sunuyor, üstelik çekim yaparken GPS modülüne ihtiyacınız yok.  Varış hedefine yaklaştığınızda kamera görüntüsünü alıp üzerine haritayı bindirerek tam gideceğiniz yeri tarif ediyor.  

Android ve İOS işletim sistemli telefonla eşleşip handsfree görüşme sağlıyor, şeritten ayrılma ve öndeki cihaza çok yaklaştığınızda çarpışma uyarı sistemi  ve sesli aktivasyon var. Opsiyonel olarak da kablosuz geri görüş kamerası (park için) takılabiliyormuş.Foursquare'le entegre oluyormuş Ha alır mıyım, kampanya , indirim falan gelirse belki...

Amacım reklam vs. değil. İlginç bir ürün,  konu olarak burada dursun, kullanan inceleyen varsa görüşlerini yazsın.

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Güzelmiş ama araçta navigasyon konumuna göre kamera altta kalmaz mı veya üstte taksak biraz navigasyon takip edilebilir mi ? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güzelmiş ama araçta navigasyon konumuna göre kamera altta kalmaz mı veya üstte taksak biraz navigasyon takip edilebilir mi ? 

Haklısın Tahir Şöyle bir video var, sen karar ver...

Yorum bağlantısı
Ali Gök

navigasyonun artık cep telefonundan çok rahat kullanılabildiğini düşünerek sadece araç kamerası olarak çok pahalı değilmi bu cihaz

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İlk başta belirttim zaten çok uçuk fiyatlı olduğunu...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

İlk başta belirttim zaten çok uçuk fiyatlı olduğunu...

Biraz pahali sanki

[emoji125] [emoji125] [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rakaam ciddi garip.. toptanda filo ya falan satış anlaşması olabilir. sanal liste fiyatı gibi..

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Garmin markasını iyi bilir Mercedes firmasının şuan araclarında orjinal olarak kullandığı navigasyon ürünleri bulunuyor zamanında benim mercedesimde de vardı cok kullanışlı ve sağlam tavsiye ederim 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Daha bugün düşündüm böyle bir aleti. Gayet mantıklı bence. Ancak kamera ile navigasyonu beraber alsak bundan ucuza geliyor. Rakam düşerse gayet düşünülebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Şeritte kalma ve çarpışma uyarı sistemi var ayrıca. Bu özelliklere bin tl nin çok üzerinde rakamlar ödüyoruz araç üzerinde gelince. Yani kamera ve navigasyondan ibaret değil tabi sağlıklı çalışıyorsa... o Yüzden fiyat çok abartı değil...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Ya bunun yurt dışı fiyatı 400 dolar civarında... Ama burada uçmuş fiyat...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Güçlü bir işlemcisi ve yüksek rami var muhtemelen yoksa hem navi hem kamera kaldırmaz.Fiyatı 1000 liraya kadar olsa alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Abi gerbest ten yeni bir kamerara siparişi verdim.ön siparişli 65 $ geliyor şerit takip ve çarpışma uyarı sistemi içinde ve araç kamerarası .ee navigasyon için zaten telefonlar var .birde böle bir kombinasyon düşün bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Bu paralara çıkılacaksa araca özel multimedya tercih edilmesi daha iyi olur, android olursa belki ilerde bahsettiğiniz özellikler bi program yükleme ile edinilebilir. Ayrıca şerit takip çin sitelerinde satılan navigasonlarda da geçiyor ama ne kadar başarlıdır acaba? Ford un sattığı aracın orjinal şerit takibine benziyeceğini hiç sanmıyorum, kamerarın yol ve üzerindekileri tanıması programın kara vermesi filan düşünüldüğünde ciddi bir iş bu.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Çarpışma önleyici uyarı Videosu

Şerit takibi

En yukarıdaki mesajımda belirttim ünite şeklinde bir cihaz daha mantıklı geliyor, ama kompakt bir ürün olarak buna benzer bir şey düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Murat Ersel abinin hem andro hem kamera hem navigasyon olan dikiz aynası 115 dolar mı ne. Ayrıca arka kamerada bağlanabiliyor.

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

videlara özeliklere baktım şu noktayı çözemdim: navigasyon açıkken de çarpışma uyarısı yapıyor mu yoksa ya o ya o mu açılıyor

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

videlara özeliklere baktım şu noktayı çözemdim: navigasyon açıkken de çarpışma uyarısı yapıyor mu yoksa ya o ya o mu açılıyor

Bildim kadarıyla her türlü devreye alınıyor abi.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
M.Cenk Taşcı

heves edip çek al sat sitesinde görüp almıştım. hedef bu cihazla eşleşen kablosuz geri görüş kamerasını da almaktı. lakin bc-30 denen kablosuz kamerasının neredeyse cihaz kadar ücreti vardı, y.dışı bakarız vs derken kaldı. nüvicamı da çalmasınlar diye hergün sök tak sonra yol kayıt kamerasını ayarla.. şarj anten kabloları ortalıkta vs uğraşamadım sattım.

acaba şöyle bir cihaz var mıdır:  yol kayıt kameralı, cama vantuzlu, ekranlı,  ekranına araç arka kablosuz kamera görüntüsü atılabilen bir cihaz. geri vitesle birlikte kamera enerjilendiğinde ekranına görüntüyü oto. atabilecek :)   belki bilen arkadaşlar vardır. teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
M.Cenk Taşcı yazdı:

heves edip çek al sat sitesinde görüp almıştım. hedef bu cihazla eşleşen kablosuz geri görüş kamerasını da almaktı. lakin bc-30 denen kablosuz kamerasının neredeyse cihaz kadar ücreti vardı, y.dışı bakarız vs derken kaldı. nüvicamı da çalmasınlar diye hergün sök tak sonra yol kayıt kamerasını ayarla.. şarj anten kabloları ortalıkta vs uğraşamadım sattım.

acaba şöyle bir cihaz var mıdır:  yol kayıt kameralı, cama vantuzlu, ekranlı,  ekranına araç arka kablosuz kamera görüntüsü atılabilen bir cihaz. geri vitesle birlikte kamera enerjilendiğinde ekranına görüntüyü oto. atabilecek :)   belki bilen arkadaşlar vardır. teşekkürler.

Kablosuz görüntü aktarıcı varda onu araç kamerasına bağlamak zor. Geri vites kamerasına oluyor her türlü. Ön multimedya soketine ve geri görüş kamera soketine eklenen antenli görüntü aktarıcılar var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı
Metin Akbal yazdı:

Kablosuz görüntü aktarıcı varda onu araç kamerasına bağlamak zor. Geri vites kamerasına oluyor her türlü. Ön multimedya soketine ve geri görüş kamera soketine eklenen antenli görüntü aktarıcılar var.

matah birşey sanıp çalmayacaklarını bilsem, eski bir cep tlf nuna sabit bir düzenek kuracağım. videolarda gördüm wireless ile kablosuz araç arkası görüntü tlf.na atılıyor.  yol kayıt cihazını da haricen alıp takarım. ama bir telefon tutucuda duran telefon hırsızlığa davet olur kanımca.  navigasyon görünümlü bir monitör bulmak lazım, navileri çalmaya uğraşmıyorlar. şu takım çok güzel mesela https://www.hepsiburada.com/auto-vox-cs-2-kablosuz-kamera-4-3-ekran-seti-yurt-disindan-pm-HB00000WGDQV  TR içi muadili veya muhatabı olsa süper. 

Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı

daha önce aliexpress'ten hiç alışveriş yapmadım. şu linkteki cihazı alırsam, aliexpress'e ödeyeceğim rakamdan hariç bir vergi, gümrük herhangi bir masraf çıkar mı acaba? teşekkürler. 

https://www.aliexpress.com/item/4000869562351.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.57e95c88fNbYut&algo_pvid=90cf9147-c3a7-4f52-8074-346d9c9c7192&algo_exp_id=90cf9147-c3a7-4f52-8074-346d9c9c7192-8&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000009802569796"}

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
M.Cenk Taşcı yazdı:

daha önce aliexpress'ten hiç alışveriş yapmadım. şu linkteki cihazı alırsam, aliexpress'e ödeyeceğim rakamdan hariç bir vergi, gümrük herhangi bir masraf çıkar mı acaba? teşekkürler. 

https://www.aliexpress.com/item/4000869562351.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.57e95c88fNbYut&algo_pvid=90cf9147-c3a7-4f52-8074-346d9c9c7192&algo_exp_id=90cf9147-c3a7-4f52-8074-346d9c9c7192-8&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000009802569796"}

Pc'den açamadım linki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...