İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Sony Klavye Ve Ekran Uygulamasi

Akin Ozdeniz

Recommended Posts

Akin Ozdeniz

ARKADAŞLAR 2012 FİESTA ARACIMA SONY KLAVYE VE EKRAN UYGULAMASI YAPTIM. TARKAN MUTCALI BEYE TEŞEKKÜR EDERİM  FORUMDAKİ DİĞER BİR KONUDA (2011 FİESTA DEĞİŞİM BAŞLADI)  OTO NUR EYÜP ERENLERİN NUMARASINI PAYLAŞMIŞTI ORDAN NUMARASINI ALIP ARADIM SAYESİNDE KLAVYE VE EKRANI BULUP İSTANBULDAN GETİTTİRDİM.

https://youtu.be/wbmQoNiGe-w

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun Akın bey. Tamamı büyük harf kullanmak bağırmak manasına gelir sanal alemde. Bu sebeple imlaya biraz daha özen rica ederiz.

Yorum bağlantısı
Akin Ozdeniz

Hayırlı olsun Akın bey. Tamamı büyük harf kullanmak bağırmak manasına gelir sanal alemde. Bu sebeple imlaya biraz daha özen rica ederiz.

kusura bakmayın o manâ'da

olduğunu bilmiyorudum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Hayırlı olsun güle güle kullanın, cok yakismis, bende yapmak istiyorum bunu size maliyeti ne oldu?? İçerdeki teyp ünitesini degostirdiniz mı?  daha önce bana dediklerine gore her teyip Sony ekran ile çalışmıyor muş siz nasıl yaptınız? Tüm tuşlar çalışıyor mu? Benim ekrandan lastik basınç sıfırlama vs ayar yapmam gerekiyor acaba eski menüye gidiliyor mu??

Epey birşey sordum, benimde yapmak istediğim ama yapamadığım bi olay olduğundan sizi yakalamışken soru işaretlerini gidereyim, benim özellikle Bluetooth ihtiyacım var, onuda ekyeleyebilirsem  kesin yapicam

Çok maliyetli olmadığı sürece :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben de videoda yapım aşamaları var sanmıştım. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Akin Ozdeniz

Hayırlı olsun güle güle kullanın, cok yakismis, bende yapmak istiyorum bunu size maliyeti ne oldu?? İçerdeki teyp ünitesini degostirdiniz mı?  daha önce bana dediklerine gore her teyip Sony ekran ile çalışmıyor muş siz nasıl yaptınız? Tüm tuşlar çalışıyor mu? Benim ekrandan lastik basınç sıfırlama vs ayar yapmam gerekiyor acaba eski menüye gidiliyor mu??

Epey birşey sordum, benimde yapmak istediğim ama yapamadığım bi olay olduğundan sizi yakalamışken soru işaretlerini gidereyim, benim özellikle Bluetooth ihtiyacım var, onuda ekyeleyebilirsem  kesin yapicam

Çok maliyetli olmadığı sürece :)

teşekkürler öncelikle maliyeti 850 tl oldu - teyp ünitesi değişmedi aracım 2012 olduğu için çıkışlar farklı zaten klavyeden anlaşılacağı gibi 2013 veya üzerinden çıkma belki sizin aracınız ünite değişimi olabilir sizin ki sanırım 2014 - sony ekran ve klavye tamamen birbiriyle uyumlu üniteden gelen iki tane kablo var birtane klavye için birtanede ekran için yani uyumsuz diye bişey yok 2016 2017 fiestaya hatta 2009 fiestaya kadar bile çalışır - tüm tuşlar çalışıyor hiçbir sıkıntı yok bluetooth olmadığı için phone tuşu ses kapatıyor. - eski menü derken orayı anlayamadım biraz ayrıntılı söylerseniz yardımcı olabilirim - öncelikle sony klavye gerçekten rahat mesela mp3 dinlediğim zaman karıştır modu eski klavyeye göre rahat hemen flaşörün yanındakii siyah tuşlardan ayarlayabiliyorum şarkı bilgilerini görebiliyorum mesela display tuşu var müzik falan dinlediğiniz zaman display tuşuna basınca ekran saat ve tarih olarak kalabiliyor. klavyenin üzerindeki 1 den 9 kadar olan tuşlarda mp3 dinlediğiniz zaman  mesela x şarkısı 6 sırada 6 ya basınca x şarkısını açıyor önceki klavyede böyle bir özellik yoktu. Araca çok ayrı bir hava kattı

Çok yerinde bir uygulama olmuş,güzel günlerde kullanın.

teşekkürler

hayurlı olsun çok yakışıyor bunlar

teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

teşekkürler öncelikle maliyeti 850 tl oldu - teyp ünitesi değişmedi aracım 2012 olduğu için çıkışlar farklı zaten klavyeden anlaşılacağı gibi 2013 veya üzerinden çıkma belki sizin aracınız ünite değişimi olabilir sizin ki sanırım 2014 - sony ekran ve klavye tamamen birbiriyle uyumlu üniteden gelen iki tane kablo var birtane klavye için birtanede ekran için yani uyumsuz diye bişey yok 2016 2017 fiestaya hatta 2009 fiestaya kadar bile çalışır - tüm tuşlar çalışıyor hiçbir sıkıntı yok bluetooth olmadığı için phone tuşu ses kapatıyor. - eski menü derken orayı anlayamadım biraz ayrıntılı söylerseniz yardımcı olabilirim - öncelikle sony klavye gerçekten rahat mesela mp3 dinlediğim zaman karıştır modu eski klavyeye göre rahat hemen flaşörün yanındakii siyah tuşlardan ayarlayabiliyorum şarkı bilgilerini görebiliyorum mesela display tuşu var müzik falan dinlediğiniz zaman display tuşuna basınca ekran saat ve tarih olarak kalabiliyor. klavyenin üzerindeki 1 den 9 kadar olan tuşlarda mp3 dinlediğiniz zaman  mesela x şarkısı 6 sırada 6 ya basınca x şarkısını açıyor önceki klavyede böyle bir özellik yoktu. Araca çok ayrı bir hava kattı

teşekkürler

teşekkürler

Sikilmadan uzun uzun anlattığım için tskler, menuden kastim arac ayar menusu var bende, anladım tskler, su sizin yerle bi goruseyim ben

Yorum bağlantısı
Akin Ozdeniz

Ben de videoda yapım aşamaları var sanmıştım. :unsure2:

heyecandan aklıma gelmedi o sırada :)  youtube'da benzer videolar var

Yorum bağlantısı
Akin Ozdeniz

Sikilmadan uzun uzun anlattığım için tskler, menuden kastim arac ayar menusu var bende, anladım tskler, su sizin yerle bi goruseyim ben

araç ayar menüsü var aracın sisteminde lastik basınç sensörü var ise zaten orda çıkar mesela bende katlanır ayna var oradan aktif yada deaktif edebiliyorum bana 1000 tl demişti son fiyat 900 tl olur dedi bende 850 tl olur mu dedim tamam dedi. ben teşekkür ederim iyi günler

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Çağatay Özsoy

araç ayar menüsü var aracın sisteminde lastik basınç sensörü var ise zaten orda çıkar mesela bende katlanır ayna var oradan aktif yada deaktif edebiliyorum bana 1000 tl demişti son fiyat 900 tl olur dedi bende 850 tl olur mu dedim tamam dedi. ben teşekkür ederim iyi günler

iki gün önce aradım bana 1250 tl diyorlar :)

Yorum bağlantısı
Akin Ozdeniz

iki gün önce aradım bana 1250 tl diyorlar :)

acaba iç mekanızmasıda olabilir mi ondan öyle fiyat vermiş olabilirler
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)

sizdeki  iç teyp değişmeyecek zaten sony ile aynı dedi, neyse bi ara tekrar başka bi ağızdan arayacağım bakalım o zaman kaç çekecek :p

ama asıl mesele şuanda 1000 tl civarı harcarsam ek hesap nasıl olur   :elveda:  orası biraz meçhul 

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mehmet yusuf şahan

Merhaba konuyu dagıtmadan ben 2013 model trend fiesta aracımın iki satır ekranından sıkılıp renkli ekran taktırdım soketler uyuyor simdi sırada cd unt degistirip sonra da sony klevye taktirmak kaldi cunki bunlarin degismesi lazım araç ayarları gözükmüyor ve araç bildirimleri göstermiyor ünt şart oldu [emoji85]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Fatih Duru
57 dakika önce, Mehmet yusuf şahan yazdı:

Merhaba konuyu dagıtmadan ben 2013 model trend fiesta aracımın iki satır ekranından sıkılıp renkli ekran taktırdım soketler uyuyor simdi sırada cd unt degistirip sonra da sony klevye taktirmak kaldi cunki bunlarin degismesi lazım araç ayarları gözükmüyor ve araç bildirimleri göstermiyor ünt şart oldu emoji85.png

Bildirimlerden kastınız kapı açık motor arıza vs. mi? ve ekranı nereden temin ettiniz? bayılıyorum bu ekranlara :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet yusuf şahan

Evet kapı bildirimi araçla ilgili bildirim ve menüde araç ayarı yok onun çözüme de unt degişmesi gerek onu en kısa süre de degıştirecegim

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Metin Emer
(düzenlendi)

Yukarıda görünen renkli ekran ve sony klavye aldım köln fiesta fabrikasında çalışan bir arkadasım sayesinde  yurt dışından sıfır temin ettim klavye sorunsuz oldu çalışıyor ama ekran iç ünite ile uyumsuzluk yaptı sonuçta benim araba 2009 titanyum ekran 2013 de çıktı soketler uyuyor fakat ekranı takınca çalışmıyor açma tuşuna basına çok az bir ses ile uyarı veriyor sorunu nasıl çözebiliriz bilgisi olan varmı?

tarihinde Metin Emer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Emer

Fiesta için Sony klavye arayan arkadaş olursa yardımcı olurum 

Yorum bağlantısı
Fatih Duru
On 05.11.2017 at 22:48, Metin Emer yazdı:

Fiesta için Sony klavye arayan arkadaş olursa yardımcı olurum 

Metin bey merhaba ben aracıma böyle bir uygulama düşünüyorum. Detaylı bilgi verebilirmisiniz nasıl temin edebilecegimiz ile ilgili. 

Yorum bağlantısı
Metin Emer
(düzenlendi)

fatih bey Almanyadan ben 2 tane daha sıfır sony klavye getirttim buradan satışa koyacaktım ama 200 msj sayım veya 3 yılı doldurmadığım için ayın 15 ini beklemem gerekiyor sahibinden com dan 700 lira olarak satışa koydum forma özel 650 liraya bırakırım almanyadan ford fabrikasından 135 euroya alındı zaten sıfırı hiç bir yerde yok pert arabadan cıkmayıda en düşük bu fiyatlara satıyorlar düşünen arkadaş olursa yardımcı olurum ekran maalesef yok 1 tane renkli ekran geldi onuda kendi aracıma takacağım renkli ekran için ayarlardan açtıramam gerekli ama ekran piyasada bol tek renk olanları takınca direk çalışıyor 200 lira civarı satılıyor

Not: Kazanç amaçlı bir satış değildir ulaşılması zor bir ürün olduğu için imkanım vardı getirttim yardımcı olmaya çalışıyorum form kurallarına aykırı ise bu yazım yönetim tarafından silinebilir

tarihinde Metin Emer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Canberk Eken
fatih bey Almanyadan ben 2 tane daha sıfır sony klavye getirttim buradan satışa koyacaktım ama 200 msj sayım veya 3 yılı doldurmadığım için ayın 15 ini beklemem gerekiyor sahibinden com dan 700 lira olarak satışa koydum forma özel 650 liraya bırakırım almanyadan ford fabrikasından 135 euroya alındı zaten sıfırı hiç bir yerde yok pert arabadan cıkmayıda en düşük bu fiyatlara satıyorlar düşünen arkadaş olursa yardımcı olurum ekran maalesef yok 1 tane renkli ekran geldi onuda kendi aracıma takacağım renkli ekran için ayarlardan açtıramam gerekli ama ekran piyasada bol tek renk olanları takınca direk çalışıyor 200 lira civarı satılıyor

Not: Kazanç amaçlı bir satış değildir ulaşılması zor bir ürün olduğu için imkanım vardı getirttim yardımcı olmaya çalışıyorum form kurallarına aykırı ise bu yazım yönetim tarafından silinebilir

Çıkma olanları hurdacılarda 200-300 arasına satıyorlar ki sırf plastik bir parça için o rakam bile absürt gelmişti ben araştırırken.

Yorum bağlantısı
Fatih Duru
23 saat önce, Canberk Eken yazdı:

Çıkma olanları hurdacılarda 200-300 arasına satıyorlar ki sırf plastik bir parça için o rakam bile absürt gelmişti ben araştırırken.

Canberk bey imkansız o fiyata bulmanız. O fiyata değil, ürünü bulmanız çok zor. Yabancı ülke sitelerinde (sahibinden.com benzer) aşağı yukarı Metin beyin verdiği fiyat. Bahsettiğiniz fiyata bulma şansınız varsa bence bu konuda çok yardım isteyecek arkadaşlar olacaktır.

Yorum bağlantısı
Canberk Eken
18 saat önce, Fatih Duru yazdı:

Canberk bey imkansız o fiyata bulmanız. O fiyata değil, ürünü bulmanız çok zor. Yabancı ülke sitelerinde (sahibinden.com benzer) aşağı yukarı Metin beyin verdiği fiyat. Bahsettiğiniz fiyata bulma şansınız varsa bence bu konuda çok yardım isteyecek arkadaşlar olacaktır.

Ankara yıldız sanayiide sanırım mayıs ayı gibiydi, belki 20 kadar hurdacıya sormuştum. 3 tanesinin elinde vardı. en makul olanla 200 klavye 200 geniş ekran olarak konuşmuştum. klavye makyajlı kasalardaki ve bu ilandaki tamamı parlak siyah olan olduğu için ertelemiştim. Bana makyaj öncekilerdeki havalandırma kanalları kısmı gri olan lazımdı çünkü. Vaktim olduğunda tekrar araştırmaya çıkarım.

Yorum bağlantısı
Fatih Duru
On 15.11.2017 at 16:31, Canberk Eken yazdı:

Ankara yıldız sanayiide sanırım mayıs ayı gibiydi, belki 20 kadar hurdacıya sormuştum. 3 tanesinin elinde vardı. en makul olanla 200 klavye 200 geniş ekran olarak konuşmuştum. klavye makyajlı kasalardaki ve bu ilandaki tamamı parlak siyah olan olduğu için ertelemiştim. Bana makyaj öncekilerdeki havalandırma kanalları kısmı gri olan lazımdı çünkü. Vaktim olduğunda tekrar araştırmaya çıkarım.

Siz siyah olanlardan bahsediyorsunuz. Tamam onlar için normal o fiyat tabiki :) Benim ve arkadaşların bahsettiği PLUS paketlerle gelen üzerinde SONY yazan bluetooth destekyleyen gayet şık bir klavye :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...