İçeriğe Yönlendir

S Max - Far Yıkama Kapağı

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
13 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Ben sunfix ile kapağı yapıştırmadım ki, jet ile kapak arası 1cm civarı olan boşluğu doldurdum sunfix ile sonra sunfix ile yapılan dolgu ile kapak arasına silikon yaptım ama bir tarafın silikonu az olmuşemoji16.pngemoji16.pngemoji16.pngemoji16.png
Köksal İstanbulda ilanda 27tl idi vardı ama link yok akşam evde bakayım yine ama netten araştır. Mk3 kapak yazıp

mk3 mondi ile s max uyuyor mu?

Şöyle bir ilan var mk4 mondeo için

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-ford-mondeo-07-11-far-yikama-fiskiye-kapagi-l-404783738/detay

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ben bilmiyorum sen dedin olmazsa Mk3 kapağı alırım diye ama Mk4 den daha mantıklı Mk3 kapağı. Mk4 kapağı kıvrımlı ve V benzeri şekle sahip

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Ben bilmiyorum sen dedin olmazsa Mk3 kapağı alırım diye ama Mk4 den daha mantıklı Mk3 kapağı. Mk4 kapağı kıvrımlı ve V benzeri şekle sahip

Mustafa abi sormuş/incelemiş olur mu diye, en güzeli canlı bakmak sanırım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
16 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Elvan Ford da yan sanayi kapak var. Mk3 için. Cumartesi gel bakalım..

Abi ben pazar sabah 5-6 gibi çıkıp günübirlik geleceğim :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Sağ kapak dedik toptancı sol yollamış, ellerinde sağda kalmamış hiç...Başka yerden bakcaz

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

mk3 kapak büyük ihtimalle uydurulur bence olursa bilgi verin mutlaka arkadaşlar.Olmazsa yazın Bulgaristan'a gidersem almaya çalışacağım.Orada pahalı değilse tabii.Kapıdaki tiz hoparlöre 15 leva istemişlerdi.Bu da 10 leva falandır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
mk3 kapak büyük ihtimalle uydurulur bence olursa bilgi verin mutlaka arkadaşlar.Olmazsa yazın Bulgaristan'a gidersem almaya çalışacağım.Orada pahalı değilse tabii.Kapıdaki tiz hoparlöre 15 leva istemişlerdi.Bu da 10 leva falandır.

Mk3 St tampon var mı orada [emoji33]
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bilemiyorum çünkü içeri almıyorlar.Parça resmi veya kodunu veriyorsun bulup getiriyor.Büyük ihtimalle vardır.Unutmazsam sorarım tampon getirmek sorun olur.En iyisi arabayla gidip orada montaj yaptırmak.O da masraflı olur. yurt dışı sigorta işlemleri vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Bilemiyorum çünkü içeri almıyorlar.Parça resmi veya kodunu veriyorsun bulup getiriyor.Büyük ihtimalle vardır.Unutmazsam sorarım tampon getirmek sorun olur.En iyisi arabayla gidip orada montaj yaptırmak.O da masraflı olur. yurt dışı sigorta işlemleri vs.

Kaç km peki İstanbula?
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Köksal Yılmaz

Bugün kartal sanayide bikaç çıkmacı gezdim(reno ve fiatçılara da sordum belki uygun bişey bulurum diye ama pek kulak asmadılar) sağ veya sol bulamadım, focus 3 ün kapağı dıştan benziyor iş yapar ama iç kısmını traşlayıp yapıştırmak gerek. Çıkma çiftine son 70 tl dediler içime sinmedi almadım.

Orjinal sol kapak

7d073e27adb3e854ceeb5e5cf06af5b6.jpg

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Bugün kartal sanayide bikaç çıkmacı gezdim(reno ve fiatçılara da sordum belki uygun bişey bulurum diye ama pek kulak asmadılar) sağ veya sol bulamadım, focus 3 ün kapağı dıştan benziyor iş yapar ama iç kısmını traşlayıp yapıştırmak gerek. Çıkma çiftine son 70 tl dediler içime sinmedi almadım.

Orjinal sol kapak

7d073e27adb3e854ceeb5e5cf06af5b6.jpg

Mondeo ile çok benzer Köksal attığım linkten alabilirsin, yapıştıracaksan hele Audi A4 B5 ile de çok benzer bizimkilerden köşeleri az daha yuvarlak ve Mk3 Mondeoyu kapatıyor denedim.
Aliexpressde 6dolar civarı çifti.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Mondeo ile çok benzer Köksal attığım linkten alabilirsin, yapıştıracaksan hele Audi A4 B5 ile de çok benzer bizimkilerden köşeleri az daha yuvarlak ve Mk3 Mondeoyu kapatıyor denedim.
Aliexpressde 6dolar civarı çifti.

Kolayında link var mı sevgili dostum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Kolayında link var mı sevgili dostum [emoji4]

High Quality 2Pcs Left and Right Car Headlight Washer Cover Caps Avant For AUDI 98-01 A6 C5 Car Cover Caps Black ABS
http://s.aliexpress.com/rUri22eu
(from AliExpress Android)

Lakin ölçülerini bi konrtol eder misin lütfen, detaylı bakamadım ama geçen arkadaşın Audi ile bendeki yeni aldığım kapağı üstüste koyup kıyasladık hemen hemen aynı köşeleri oval sadece...
Benimkiler de boyandı ama gidip alamadım 7e8d1f366146742e5147974820307e9d.jpg
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bu iş tamamdır Ömer Kardeş çok sağol audi parçası bol aliexpreste

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Bu iş tamamdır Ömer Kardeş çok sağol audi parçası bol aliexpreste

Ne demek,inşallah istediğiniz gibi olur da herkes kullanır, faydamız olur dostlara:)
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Yanar

Mondeo mk3 kapak birkaç mm büyük geliyor maalesef.bendeki kapaklardan biri sağ kapak duruyor ama tırnakları kırık.Sol u da orjinal alıp bir şekilde yapıştıracağım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mondeo mk3 kapak birkaç mm büyük geliyor maalesef.bendeki kapaklardan biri sağ kapak duruyor ama tırnakları kırık.Sol u da orjinal alıp bir şekilde yapıştıracağım.

Abi büyük daha iyi kapatır en azından. Mk3 mondi kapağı 20-25 tl ye bulunur, arka tarafı netten incelediğim kadarıyla uyumlu değil biraz işçilik ve silikon istiyor ama olmayacak iş değil gibi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ben aldım çiftini 60tlye.Cabu marka.Dediğin gibi tam kapatıyor aslında.1mm kadar alta kaydırsakda sorun olmaz sanırım.Arkasını tıraşlarsak iyi bir işçilikle yapışabilir.Sendeki orjinal kapak sağ mı sol mu.İşine yaramayacaksa ve sol kapaksa (LF) takas yapabiliriz mondeo mk3 kapağıyla. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ben aldım çiftini 60tlye.Cabu marka.Dediğin gibi tam kapatıyor aslında.1mm kadar alta kaydırsakda sorun olmaz sanırım.Arkasını tıraşlarsak iyi bir işçilikle yapışabilir.Sendeki orjinal kapak sağ mı sol mu.İşine yaramayacaksa ve sol kapaksa (LF) takas yapabiliriz mondeo mk3 kapağıyla. 

Abi bende olan orjinal sol kapak, sağ eksik ama ne yapacağıma tam karar da veremedim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ben de kararsızlık yüzünden gittim mk3 kapağı aldım.Şimdi kararımı değiştirdim.Ah bu kararsızlık:-) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
56 dakika önce, Mustafa Yanar yazdı:

Ben de kararsızlık yüzünden gittim mk3 kapağı aldım.Şimdi kararımı değiştirdim.Ah bu kararsızlık:-) 

Abi sen yazın Bulgaristana gidince alacaktın diye hatırlıyorum  :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Köksal Yılmaz
On 20.04.2017 at 19:28, Mustafa Yanar yazdı:

Yazın gideceğim sana da alırım kendime alırsam

Tarih belli oldu mu abi :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...