İçeriğe Yönlendir

Android Tv Box Tavsiyesi

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler dostlar,

Havalar soğuyunca evde tv den dizi/film vs izleyelim diyoruz hanımla, tv smart olsa da yeterince değil (belleği düşük), o yüzden android boxlar ilgimi çekmeye başladı. Kullanan/bilenlerden önerileri bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

Köksal android kullanmadım ama evde ligtv için digitürk aldım IQ cihaz. 18 liraya film üyeliği alıyorsun. kendi arşivinden bi dünya film var. istersen oradan seç istediğin zaman izle. istersen kendi film kanallarından izle. indirme vs derdi yok. izlerken yarıda durdurup daha sonra kaldığın yerdende izliyorsun. çok başarılı bir olay. tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal android kullanmadım ama evde ligtv için digitürk aldım IQ cihaz. 18 liraya film üyeliği alıyorsun. kendi arşivinden bi dünya film var. istersen oradan seç istediğin zaman izle. istersen kendi film kanallarından izle. indirme vs derdi yok. izlerken yarıda durdurup daha sonra kaldığın yerdende izliyorsun. çok başarılı bir olay. tavsiye ederim.

Aslında digitürk kullanıyorum, belgesel paketi+kutu kirası+çizgi film filan derken 39 tl fatura ödüyorum. Kendi arşivindeki muhakkak daha kalitelidir ama onun yerine 1 kez kutu alıp(gearbestte 20 usdlerden başlıyor) netten kafama göre izleyeyim diyorum.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Egreat vardı bir ara, codecleri çok iyi, ben eski versiyonunu kullanıyorum, 3D İSO dosyaları bile açabiliyor. Şu an X265 hvec codec yaygınlaşıyor. Eğer X265 hvec çözebilen bir cihaz bulursanız alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben bir dönem DARK Android Box kullanmıştım hatta halen evde duruyor. Oldukça memnundum ama şimdi çocuklardan dolayı pek kullanamıyorum. Bence işinizi fazlası ile görür. Şu an satışı var mı bilmiyorum ama bir inceleyin derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

köksal abi lap topu tv ye bağlama şansı yokmu ?

Vga dan bağlayabiliyorum onda da hoparlör laptoptan çalışıyor, uğraştırıyor ve tat vermiyor

televizyonda miracast tarzi bir baglanti yok mu?

Tv ye bi haller oldu wi fi görmüyor, servisi çağırıp 50 tl vermektense(sorunu halledecekleri bile meçhul) 20 usdlik boxtan kullanmak daha mantıklı geliyor.

Bikaç yerde 2 gb ram ve 16 gb hafızadan aşağı olmasın deniyor, codecleri de dikkate alayım :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

kullanilabilir tabiki. bir ara ben de düsünmüstüm. sonra televizyon aldim

Laptopta da hdmi yok sanirim

eger bu kutular telefon gibiyse, uygulama falan yükleniyorsa codeclerin cok sorun olacagini zannetmiyorum. mx player ve gerekirse codecleriyle birlikte neredeyse her türlü format izlenebiliyor.

ben olsam eger varsa en az 2gb ram, hafiza karti destegi olan bir model alirdim

ama yine ben olsam ilk önce telefizyonun altindan girer üstünden cikar wlan problemini halledip, miracast baglantisi ile kullanirdim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Vga dan bağlayabiliyorum onda da hoparlör laptoptan çalışıyor, uğraştırıyor ve tat vermiyor

Tv ye bi haller oldu wi fi görmüyor, servisi çağırıp 50 tl vermektense(sorunu halledecekleri bile meçhul) 20 usdlik boxtan kullanmak daha mantıklı geliyor.

Bikaç yerde 2 gb ram ve 16 gb hafızadan aşağı olmasın deniyor, codecleri de dikkate alayım :)

aynı sorun bendede var . laptopta hdmi çıkışı yok.

bir çözümü varmıdırki acaba ara aparat vs

ama dediğin box olayı iyi diyen çok kişi var

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Selamlar abiler dostlar,

Havalar soğuyunca evde tv den dizi/film vs izleyelim diyoruz hanımla, tv smart olsa da yeterince değil (belleği düşük), o yüzden android boxlar ilgimi çekmeye başladı. Kullanan/bilenlerden önerileri bekliyorum.

Köksal abi   64 bit intel işlemcisi ile en güçlü android tvlerden birisi bu. Fiyatlar biraz yüksek ama QHD gibi videoları oynatmak istiyorsan mecbur iyi birşey almalısın.

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_142904.html?wid=21     Kankamız Gearbest kargoyu halleder 20 30 usd gösterip.

Decoder Format: H.264/AVC 

Video Format: MPEG, DIVX, HDMOV, WMV, VOB, TP, MKV, M4V, FLV, MP4, MOV, 1080P, PMP, DAT, PMP, RM, AVC, MPEG4, MPG, RMVB, MPEG1, AVI

Audio Format: APE, WMA, OGG, AAC, AC3, FLAC, MP3 

Photo Format: mpo(3D), JPEG, BMP, GIF, PNG, jps(3D)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bende var denemek için takmıştım wifi li harika birşey.köksalım hımmmmm aklıma bişi geliyor ama reise sorayım  :fiuw:  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bende var denemek için takmıştım wifi li harika birşey.köksalım hımmmmm aklıma bişi geliyor ama reise sorayım  :fiuw:  :fiuw:

Benim de deneyesim geldi şimdi abi, haberini bekliyorum :)

Reise saygılar hörmetler

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Markasını alalım kardeş :)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Beelink marka kullanıyorum, gayet iyi, tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca
(düzenlendi)

Beelink Mini MX kullanıyorum bende; Amlogic S905 Soc, 1 Gb Ram, 8 Gb Rom var; başka bir forumdan 2. el olarak 110 Tl'ye almıştım, Aliexpress'den gelmesini beklememek için. Eski oynatıcım Philips HMP 3000'i emekliye ayırdım x265 Hevc formatlı filmleri açmadığı için. Kendi Harddiskteki arşivimi izlediğim için çok memnunum.

Fakat siz netten izleyecekseniz, Beelink'in yeni ürünü var Beelink GT1; en yeni Amlogic S912 Soc, 2 Gb ram, 16 Gb Rom'lu.

Bu arada Ses sisteminiz varsa; pass through yapacaksanız S905 Soc'ların bu konuda bir sorunu var. Baştan uyarayım sizi. Kodi'den pass through sorunlu. S912 Soc'da durum nedir net olarak bilgim yok.

Eğer biraz daha mebla verebilirim diyorsanız, aliexpress'de 150 dolara Zidoo X9S var, bu da en yeni Realtek RTD 1295 Soc kullanıyor, 2 Gb ram 16 Gb Rom'lu.

Bu arada bu işlerde olmazsa olmaz olan Kodi meselesi var. Her cihazda sorunsuz çalışmıyor. Örneğin Himedia Q3, Q5, Q10 cihazlarda. Bu cihazlarda çok güzel fakat Kodi oynatımı sorunlu. Kodi'ye harici oynatıcı atandıktan sonra, kendi media player'ı ile rahatça izlenebiliyor, Kodi'yi ise sadece Afişleme için kullanıyorsunuz.

Birde bu cihazlar için güzel bir air mouse - keyboard karışımı kumanda olarak 20-25 Dolara Mele F10 Deluxe'u alırsanız çok rahat edersiniz. Ben ucuz olsun diye başlangıçta Rii i7'yi aldım (10 dolara geldi), şuanlık işimi de görüyor.

Ufaktan bir tavsiye rehberi hazırlamış gibi hissettim kendimi :biggrin:

tarihinde Burak Koca tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Beelink Mini MX kullanıyorum bende; Amlogic S905 Soc, 1 Gb Ram, 8 Gb Rom var; başka bir forumdan 2. el olarak 110 Tl'ye almıştım, Aliexpress'den gelmesini beklememek için. Eski oynatıcım Philips HMP 3000'i emekliye ayırdım x265 Hevc formatlı filmleri açmadığı için. Kendi Harddiskteki arşivimi izlediğim için çok memnunum.

Fakat siz netten izleyecekseniz, Beelink'in yeni ürünü var Beelink GT1; en yeni Amlogic S912 Soc, 2 Gb ram, 16 Gb Rom'lu.

Bu arada Ses sisteminiz varsa; pass through yapacaksanız S905 Soc'ların bu konuda bir sorunu var. Baştan uyarayım sizi. Kodi'den pass through sorunlu. S912 Soc'da durum nedir net olarak bilgim yok.

Eğer biraz daha mebla verebilirim diyorsanız, aliexpress'de 150 dolara Zidoo X9S var, bu da en yeni Realtek RTD 1295 Soc kullanıyor, 2 Gb ram 16 Gb Rom'lu.

Bu arada bu işlerde olmazsa olmaz olan Kodi meselesi var. Her cihazda sorunsuz çalışmıyor. Örneğin Himedia Q3, Q5, Q10 cihazlarda. Bu cihazlarda çok güzel fakat Kodi oynatımı sorunlu. Kodi'ye harici oynatıcı atandıktan sonra, kendi media player'ı ile rahatça izlenebiliyor, Kodi'yi ise sadece Afişleme için kullanıyorsunuz.

Birde bu cihazlar için güzel bir air mouse - keyboard karışımı kumanda olarak 20-25 Dolara Mele F10 Deluxe'u alırsanız çok rahat edersiniz. Ben ucuz olsun diye başlangıçta Rii i7'yi aldım (10 dolara geldi), şuanlık işimi de görüyor.

Ufaktan bir tavsiye rehberi hazırlamış gibi hissettim kendimi [emoji3]

Çok değerli bilgiler oldu benim için teşekkür ederim. Ses sistemi kullanmıyorum max 50 usd civarı fiyat/performans ürünlerine bakarım sanırım. Üst seviye ürünlere yönelecek kadar film/dizi tutkunu değilim açıkçası. Klavye tavsiyesi de iyi oldu [emoji106]
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Çok değerli bilgiler oldu benim için teşekkür ederim. Ses sistemi kullanmıyorum max 50 usd civarı fiyat/performans ürünlerine bakarım sanırım. Üst seviye ürünlere yönelecek kadar film/dizi tutkunu değilim açıkçası. Klavye tavsiyesi de iyi oldu [emoji106]

Rica ederim hocam, sizi bilgilendirebildiysem ne mutlu. Hocam o zaman Amlogic S912 Soc'lu bir modele bakmanızı tavsiye ederim. Beelink GT1'in fiyatı Aliexpress'de 60 dolar civarında geziyor. 50 doların üzerine biraz daha koyduğunuzda ilerisi içinde rahat bir cihaz almış olursunuz. Fakat şuanda da Amlogic S905 Soc'lu cihaz alsanızda işinizi görecektir, fakat 2 Gb Ram, 16 Gb Rom'lu Amlogic S905 Soc'lu cihazların fiyatıda; Amlogic S912 Soc'lu cihazlara oldukça yaklaşıyor.

O yüzden her türlü Amlogic S912 Soclu cihazlar avantajlı oluyor.

Söylediğim cihazların incelemelerine baktığınızda daha rahat karar veribilirsiniz, marka farklı da olacak da olsa, önemli olan Chipset olduğu için; genel olarak hangi Chipset'li cihazın nasıl performans gösterdiğini görürsünüz.

Bu arada bu uygun fiyatlı Amlogic S9xx serisi cihazlarda güncelleme konusu sorunlu, pek güncelleme vermiyorlar; güncelleme desteğini almak için yukarıda söylediğim 150 dolarlık Zidoo X9S gibi cihazlara çıkmak zorundasınız. Fakat sorun olmadıktan sonra cihazı güncellemelerine gerek yok diyorsanız sizde benim gibi, önemli olan fiyat diyorsanız hiçbir problem yok.

Benimde düşüncem bu şekilde oldu; 150 dolar Zidoo X9S'e vermektense, 50-60 Dolarlık cihaz'dan bozuldukça veya yeni sistemler çıktıkça tekrar alırım diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pc ye indirip usb den tv de seyrediyorum arşiv de oluyor aynı zamnda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

aynı sorun bendede var . laptopta hdmi çıkışı yok.

bir çözümü varmıdırki acaba ara aparat vs

ama dediğin box olayı iyi diyen çok kişi var

Var vga dan hdmi donusturuculer
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Var vga dan hdmi donusturuculer

aaa ciddimi ?

sesi de tv ye atabilirmiyiz bu aparatla 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gerekli açıklamalar yapılmış, ben s812 soc lu bir cihaz kullanıyorum 4k dahil oynatıyor, pc yi açmıyorum birşey İndirip izleyecegimde. 10bit desteği yok sadece.

905 işinizi görür x265 10 bit desteği var, 912 kafanız rahat her türlü video ve oyun oynatır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

aaa ciddimi ?

sesi de tv ye atabilirmiyiz bu aparatla

Ses görüntü aynı anda aktarıyor yani ses pc den değil tv den geliyor f7 idi sanırım ayarı
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Markasını alalım kardeş :)

Mehmetim bakayım markasına öle duruyordu biyerde

Benim de deneyesim geldi şimdi abi, haberini bekliyorum :)

Reise saygılar hörmetler

Unuttum yala sormayı huhaaaaaaaaa  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...