İçeriğe Yönlendir

1998 Astra F 1.6 16V Lpg Tavsiyesi

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar

Merhaba arkadaşlar,babamın aracını bir süre 2. Araç ihtiyacı nedeniyle ben kullanacağım. Araç 1998 model 113.000 km de sanayi ağzıyla yumurta kasa sedan

9068290f987341f399239fe82b104248.jpg

Tavsiye üzerine AKL taktırmayi düşünüyoruz .powerfast modeli 4 silindir,4 silindir süper ve 4 silindir obd II olmak uzere 3 farklı seçenek var. Sizce hangisi uyumludur?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Arkadaşlar islerimden dolayı yarın boş kaldım. Yarın taktırmam lazım. Yok mu bir önerisi,fikri olan?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumdan okuduklarımla yola çıkıyorum:

1- OBD kesinlikle öneriliyor. Böylelikle enjeksiyon zamanlaması benzinli gibi anında yapılabiliyor.

2- BRC ya da Prins öneriliyor. Öncelikle BRC diyor herkes.

3- Kaç km yol yapılıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

2002 yılında 45 binde alındı. 2017 sayarsak 15 yılda 68 bin yapmış. Lpg ye ne gerek var sorusunun cevabını şöyle vereyim:

Eşimle dönüşümlü nöbet tutuyoruz ve büyük kızımın kreşe bırakılması için ve akşam alınması için servis çok uyumsuz oldu ve aynı zamanda çok kısa mesafe için yıllık 1000 tl gibi bir rakama tekabül ediyor. Bu da bana ortalama bir lpg montajı parasına denk geliyor. Çok km yapmayacağı için prins yada brc gereksiz olacak. Yarın satacak olsan bu araçta prins var 1000 tl fazla veriyim diyen çıkmaz.

Bu ve bunun gibi sebeplerden ötürü Atiker ile Akl arasında montaj elemanları ıtalyan olduğu için AKL tercih ettik. Fakat kitler arasında kararsız kaldık.

Bu arada araç obd 1 protokolünü destekliyormus. Obd 2 bir sonraki kasada varmış. Onu eledik o yüzden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Abi atiker iyidir. Aracı Satmayı düşünüyormusunuz acil olarak bu araçtan arıyoruz.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Abi atiker iyidir. Aracı Satmayı düşünüyormusunuz acil olarak bu araçtan arıyoruz.

Teşekkürler tavsiye için. AKL 4 silindir takıldı. İlerleyen günlerde deneyimlerimi aktaririm. Aracı satmayı düşünmüyoruz kısa vadede. Çünkü az kullanılan bir araç. 2 katı para verip de sadece yaşını küçültmüş olacağız. Babam lpg konusunda bile çok direndi. Yine ben sebep oldum. Ona kalsa taktirmayacakti.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...