İçeriğe Yönlendir

Kombi Önerisi

Mert Can Üzger

Recommended Posts

Muhammet Ergün

ariston premıum kullandık 2 yıl hicbir sorun yaşamadık.

şimdi yeni evde buderus var gb12 :2200 tl , gb42:2800 tl   idi.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Şu kombiyi aldım.. 

VAİLLANT turboTEC pro VUW TR 242/5-3 Hermetik Konvansiyonel Kombi (20640kcal/h) 24kw

https://www.vaillant.gen.tr/vaillant-turbotec-pro-vuw-tr-2425-3-hermetik-konvansiyonel-kombi-(20640kcalh)-24kw-nasil-fiyatlari-satin-al.html

Sebebine gelince..

Önce markayı seçtim.. Tüketici yorumlarını dikkate aldım. Marka ile bir kaç kez görüştüğümde çok samimi ve dürüst cevaplar ile karşılaştım. En önemlisi ise servis oldu..  Bazı modelleri yerli üretim olsa da çoğu model Alman malı bir kombi.. 

İlk bakışta Yoğuşmalı modeller, Vaillant Ecofit Vuw246 işimizi görür diyoruz ama.. kalorisi düşük geliyor.. Sonra, tamam bu olmaz ise Ecofit Vuw286 olanını alalım diyoruz. 

Ancak.. Bu iki ürün yerli üretim ve özellikle yerden ısıtmalı sistemlerde eşanjör delinmeleri ile karşılaşılabiliyormuş. 

Alman üretimi olan 286/5-3 modeline yöneldim.. ciddi bir para olmasına rağmen gücünün yetersiz geleceğine karar verdik.. 

Sağlam eşanjör ise konvansiyonel kombilerde varmış..

TurboTEC pro VUW TR 242/5-3 Hermetik Konvansiyonel Kombiyi alıp lafı bitirdim. 

Bir de oda termostatı aldım.. 

https://www.hepsiburada.com/vaillant-vrt-35-kombi-oda-termostati-on-off-dijital-gostergeli-p-HRVAILVRT35?magaza=safir ısı&wt_gl=cpc.nelk.6822.yapi-market-pla&gclid=CjwKCAjwt7PcBRBbEiwAfwfVGElQt5kN4Q6KGMJNgb8vj5jLqczOU65aeRFuRrkqdCEx4QGmOrnKIBoCuAoQAvD_BwE

3850 lira kombi, 300 lira termostat, 750 tesisat, 300 lira proje ücreti.. 

Evdeki şofbeni de 500 liraya alacak.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
29 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

300 lira termostat

linkte 237TL diyor? KAzıklandık mı yoksa :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

linkte 237TL diyor? KAzıklandık mı yoksa :shok:

Linklerle buralar pek tutmuyor be Sani :)

Kombiyi de linkin dışında bir rakama aldım.. Evdeki şofbeni de bir şekilde geri veriyorum.. 

Yani linklerle olmuyor her zaman.. 

Bazen.. Peki öyle olsun deniyor..  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

E internetten niye almadın, onu anlamadım?

Kim takacaktı :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Termostatı hangi odaya takacaksın peki abi ? 

Sadece o taktığın odanın sıcaklığını baz alarak mı açıp kapatacak sistemi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kim takacaktı :)

Montaj dahil desene şuna :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Termostatı hangi odaya takacaksın peki abi ? 

Sadece o taktığın odanın sıcaklığını baz alarak mı açıp kapatacak sistemi ?

Salona takacağım Sami

Mutfağın balkonunda olacak kombi.. Balkon yan duvarı da salonun duvarı aynı zamanda.. oradan giriverecek içeri.. 

Evin ısı dağılımı iyi.. 

Salondan evin tüm ısısını ayarlarım ben... 

Evet. salona göre ayarlayacak evi.. 

34 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Montaj dahil desene şuna :)

Evet.. 

Montaj ve diğer işler de onlarda zaten.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

180 metrekare brüt ara kat izolasyonlu dairem var kiracı oturuyor. Viesmann mefta oldu ve servis 600 den kapıyı açıyor. Yeni bir tane hermetik yoğuşmasız alayım diyorum arıza yapmayan. Yapsa da yolmayan. Baymak olur mu? Öneriler?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
180 metrekare brüt ara kat izolasyonlu dairem var kiracı oturuyor. Viesmann mefta oldu ve servis 600 den kapıyı açıyor. Yeni bir tane hermetik yoğuşmasız alayım diyorum arıza yapmayan. Yapsa da yolmayan. Baymak olur mu? Öneriler?

Çok araştırdım. Çok yorumladım. Vaillant vuw 242/5-3 turbo tec pro yoğuşmasız aldım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Macit Aliyev

Merhaba arkadaşlar. Evde bacalı kombi vardı bunu hermetik kombiyle değiştirmem lazım. Bütcem 2000-2500 arası. Evi de inşallah yazın satmayı planlıyorum. Önerebileceğiniz bir kombi var mı? Kullanan memnun kalanlardan yorumlarını bekliyorum. Evin metrekaresi 90 civarı.5 petek  1 havlupan var. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
On 3.09.2018 at 15:39, Mehmet Ozyurek yazdı:

Balkon yan duvarı da salonun duvarı aynı zamanda.. oradan giriverecek içeri.. 

Hep aklıma elektrik direği geliyor balkondan giriverecek içeri dediğinde abim😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hep aklıma elektrik direği geliyor balkondan giriverecek içeri dediğinde abim[emoji28]

Girivermişti içeri :)
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Girivermişti içeri :)

Gördük gördük😂😂😂

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bende eca var . hangi modeli bilmiyorum evde zaten küçük ayrı konuda. dışarıda kar yağarken en düşüğünde atletle otursam üşütmez ateş ediyor resmen.

saminin önceki evinde kalorifer kapalıyken cam açmassan oturamıyordun sıcaktan. @Sami Demirpaz sahi ordaki kombi ne markaydı senin be alev gibiydi sıcaklık

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
19 saat önce, Ali Gök yazdı:

bende eca var . hangi modeli bilmiyorum evde zaten küçük ayrı konuda. dışarıda kar yağarken en düşüğünde atletle otursam üşütmez ateş ediyor resmen.

saminin önceki evinde kalorifer kapalıyken cam açmassan oturamıyordun sıcaktan. @Sami Demirpaz sahi ordaki kombi ne markaydı senin be alev gibiydi sıcaklık

Kombi yoktu orada, merkezi sistem. 29. kattaydım merkezi sistem 31. kattaydı. Üst katlar alev alıyordu.  Deneme dışında ısınmak için 1 kere bile petekleri açmadım orada.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Maşallah. Düşünsene hiç yakmadan ısınabiliyorsun😆

Bu arada Baymak ecoyu çok önerdiler. Makul fiyatı olduğu için bunu aldım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kiracımın viessman bozuldu geçen hafta. Baymak fi diye 3 bin liralık güya yoğuşmalı modeli aldım hepsiburadadan. Neyse takıldı felan servis açmaya geldi bu olmaz baca uygun değil dedi. Meğer yarım yoğuşmalı geçiyormuş. Sonra onu iAde ettim neyse ki zamanı geçmemişti yerel baymak bayisinden tam yoğuşmalıyı aldım bugün takıldı.

Baymak hollandalılarınmış.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
6 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kiracımın viessman bozuldu geçen hafta. Baymak fi diye 3 bin liralık güya yoğuşmalı modeli aldım hepsiburadadan. Neyse takıldı felan servis açmaya geldi bu olmaz baca uygun değil dedi. Meğer yarım yoğuşmalı geçiyormuş. Sonra onu iAde ettim neyse ki zamanı geçmemişti yerel baymak bayisinden tam yoğuşmalıyı aldım bugün takıldı.

Baymak hollandalılarınmış.

Bizim ev küçük olduğu için ben yoğuşma işine girmedim hiç. Bu olur dediler aldım direkt. Daha önce bende Demirdöküm vardı bacalı ama aldığımın ertesi yıl ana kartı bozuldu. O yüzden demirdöküme bulaşmak istemedim.

Bu arada yanlışım yoksa Demirdökümde fransız menşeli

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Bu arada yanlışım yoksa Demirdökümde fransız menşeli

Demirdöküm satılmış.. 

Vaillant almış

Yani artık Alman 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...