İçeriğe Yönlendir

Aracımıza Iç Ortam Kokusunu Nasıl Kalıcı Ve Kesin Hale Getirebiliriz

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

evet ford club üyeleri sorum şu bidiğiniz en etkili ve kalıcı kesin çözüm olarak araç içi kkusunu nasıl sağlarız her türlü yolu denedim şişe içinde esans olan bildiğimiz meşhur kavun kokusu olarak içinde bulundurdum aslında en etkili o ancak araç içinde bir yerlerde koca şişeyi gezdirmek pek hoş olmuyor her zaman her araçta koyacak yer de yok bunun dışında ip ile asılan esanstan taktım pek koku brakma dı kalörifer ızgaralarına takılanları da denedim pek bir şey ondada yok sizin bildiğiniz etkili araç içi koku olarak tavsiyeleriniz neler En son yumuşatıcı su ile karıştırıp fıs fıs haline getirip sıkmıştım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bagaja süngerimsi veya jel koku koyuyorum . ilk anda değil ancak sonraki zamanda tüm araçta kalıcı oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Mersinde bir dolmuşa binmiştim, mis gibi birşey kokuyordu, usta bu nedir ne güzel kokuyor dedim, koltuğunun yanından Yumoş Comfort Spring sprey çıkardı, günde bikaç kere yere sıkıyorum dedi, deneyin bence.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aktarlardan vanilya alın. Yemeklik değil. Kristalize birşey. Sonra eyüp sabri tuncer'in küçük fısfıslı kolonyasının içine deneyerek en az 3-4 çay kaşığı koyun ve kolonya ile güzelce karıştırın. Daha sonra paspasları kaldırarak hali altların, koltuk altlarına, arka koltukların alt mindrlerini hareket ettirerek zemine ve bagaja sıkın. Mümkünse araç bir kaç saat kapalı kalsın. Sonrasında vanilyalı bir aracınız olacak. Ayda birkez daha az dozajlarda tekrarlarsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bizim iş yerinde bir abimize Kilisten saf banyo sabunu gelmiş, bir kutu. Bagaja koymuş eve götüreyim diye eve her gittiğinde de unutuyormuş, aradan 1 hafta kadar zaman geçince koku vermeye başlamış sonra kutuyu eve bırakmış ama nafile kokusu kalmış, ama görmelisiniz mis gibi defne kokuyor araba, geçen cuma namazına giderken bindim resmen ciğerlerim açıldı, bu nedir abi deyince mevzuyu anlattı, güneşte ısınınca daha bir fazla koku veriyor, sanki tüm koltukları sabunla yıkamış gibi kokusu vardı ve 2 aydır geçmiyor dedi.

"Aslında en güzel araba kokusu sıfır araçlarda olan plastik koku" ben buna bayılıyorum  :wub:

Yorum bağlantısı
Misafir

Glade nin Mango kokusu var Bardak gibi olanlardan. Kol dayamanın altındaki bardaklığa koyuyorum kapağını açmıyorum sadece kapaga bi kaç delik açıyorum ( 2-3 mm çapında ) sonra yaklaşık 2 ay falan çok ağır olmadan güzel bi koku veriyor. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Araç kokularını koyacak yer bulamıyorsanız en güzeli cırt yardımıyla sağ ön yolcu koltuğunun altına sabitleyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizim iş yerinde bir abimize Kilisten saf banyo sabunu gelmiş, bir kutu. Bagaja koymuş eve götüreyim diye eve her gittiğinde de unutuyormuş, aradan 1 hafta kadar zaman geçince koku vermeye başlamış sonra kutuyu eve bırakmış ama nafile kokusu kalmış, ama görmelisiniz mis gibi defne kokuyor araba, geçen cuma namazına giderken bindim resmen ciğerlerim açıldı, bu nedir abi deyince mevzuyu anlattı, güneşte ısınınca daha bir fazla koku veriyor, sanki tüm koltukları sabunla yıkamış gibi kokusu vardı ve 2 aydır geçmiyor dedi.

"Aslında en güzel araba kokusu sıfır araçlarda olan plastik koku" ben buna bayılıyorum  :wub:

Sıfır araç kokusu adı altına bu kokuya benzer parfümler satılıyor. Ancak ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

California scent mango melon u 1 yıl kullandım memnundum, sıfır araba kokusu istiyorsanız chemical guys new car smell iyidir, arada kullanırım. Koku kişiden kişiye çok değişken bir şey olduğu için denemeden almamak veya şansa güvenmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben çok koku kullanmıyorum. Fakat focus a binince onun kendine has bir kokusu var. Önceleri sadece benim arabada var zannediyordum. Kuzene 3 tane farklı zamanlarda focus aldık. 3 ünde de aynı koku vardı. Araçta extra bir koku yok ise gözüm kapalı bile olsa focusun kokusunu alırım. Mystik e ilk kapıyı açıp koltuga oturduğum da burnuma o kendine has focus kokusu gelir. O zaman mutlu olurum arabam a bindim diye. Bazen şans focus denk geliyor arkadaşlarda binince hemen kokuyu içime çekiyorum. Sanki kendi arabam a binmiş gibi hissettiriyor. Onun haricinde genelde mango kokusu şirket aracında kullanırım yada jel lavanta hafif olacak ama.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

California scent mango melon u 1 yıl kullandım memnundum, sıfır araba kokusu istiyorsanız chemical guys new car smell iyidir, arada kullanırım. Koku kişiden kişiye çok değişken bir şey olduğu için denemeden almamak veya şansa güvenmek lazım.

bendeki garipti.. açtım onu arabaya koydum 2 dak. dayamadım.. evde balkona koydum biraz uçsun diye.. komşu evde ceset var diyei hbar ediyordu :D

çöpe atarak toplum sağlığına zeval gelmesini istemedim..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

bendeki garipti.. açtım onu arabaya koydum 2 dak. dayamadım.. evde balkona koydum biraz uçsun diye.. komşu evde ceset var diyei hbar ediyordu :D

Abi California scentin çok değişik kokuları var, bubble gum veya başka bi gumla biten kokusunu jelatine sardım bagaja koydum hala aşırı koktu ben de attım sonunda. Çeşidine göre değişik yoğunlukları var.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

6 a yayaktan çıkmamış spor ayakkabnın kalan 6 ay da poşette kaldıktan sonraki çıkmış halinini kediler tarafından yendiğini düşle :rofl: kötü bir deneyimdi. sanırım bozuk çıktı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

California scentin ped kokulari var. Onlar cok daha hafif. Digerleri yogunluktan bayma ve burnun diregini eksimtirak kokularla kirma egilimindeler.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bagaja 1 şişe sprey koku döküldü araca bindiğimde hep güzel kokuyor...:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

İlahi Çağlar Abi  :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

6 a yayaktan çıkmamış spor ayakkabnın kalan 6 ay da poşette kaldıktan sonraki çıkmış halinini kediler tarafından yendiğini düşle :rofl: kötü bir deneyimdi. sanırım bozuk çıktı

Birkaç yıl önce de aynı yorumu yapmıştın. Demek ki gerçekten unutulmaz bir kokusu varmış.  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bir tarihte aracımın bagajına bir kasa balık koymuştum. Suyu akmış, bagajdan arka koltukların aktına kadar gelmişti. Tğm döşemeyi, arka koltukları söktürüp yıkatmama rağmen koku geçmedi. Sizin hesap, araç güneşte beklediğinde dışardan yanına 3-4 metre yaklaşınca bile balık kokusu duyuluyordu.

Sattım da öyle kurtuldum. :D

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Birkaç yıl önce bagajda 1 şişe ev yapımı üzüm rakısı dökülmüştü 1 hafta arabada sarhoş gibi dolaştım birkaç ay rakı kokusu çıkmamıştı polis durdurursa ne derim diye düşündüm hep

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

Aktarlardan vanilya alın. Yemeklik değil. Kristalize birşey. Sonra eyüp sabri tuncer'in küçük fısfıslı kolonyasının içine deneyerek en az 3-4 çay kaşığı koyun ve kolonya ile güzelce karıştırın. Daha sonra paspasları kaldırarak hali altların, koltuk altlarına, arka koltukların alt mindrlerini hareket ettirerek zemine ve bagaja sıkın. Mümkünse araç bir kaç saat kapalı kalsın. Sonrasında vanilyalı bir aracınız olacak. Ayda birkez daha az dozajlarda tekrarlarsınız.

Saygılarımla.

Bizim buradaki aktarlara sorunca oda neymiş ilk defa duyduk diyorlar.Bulup deneyeceğim ama . :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bizim buradaki aktarlara sorunca oda neymiş ilk defa duyduk diyorlar.Bulup deneyeceğim ama . :)

Ankara'da alisveris merkezinin icindeki aktardan almistim ben. Hatta aravi satarken yarisindan fazlasi aractaydi:) Tanidik oldugu icin ve yogunluk artik o donem vanilya kokusundan biktirdigi icin almadim aractan:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Aldığım araçta aynada sert Hindistan cevizine benzer 3 adet meyve var yapay. Onların üzerine kokuyu dökünce süper kokuyor ve kalıcılığı çok iyi. Kapıyı her açtığımda direk vuruyor koku. Yarın resmini çekerim unutmazsam

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Citroenin C4 modellerinde parfüm sıkabildiğiniz içinde bez olan bir kısım vardı. Şimdi hatırlamıyorum bir üyemizde görmüştüm eskiden. Öyle bir çözüm olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...