İçeriğe Yönlendir

2012 Opel Insignia 1.4 Stil Paket( Afl - 18 '' - Blut.-Shark )

Ahmet Hacıoğlu

Recommended Posts

Ahmet Hacıoğlu

herkese  merhaba .  fiesta almayı düşünürken ,  bazı gelişmeler sayesinde insignia ya geçtim. hafta başımda civic imi satıp 2 gün içinde birazda şansla tabiri caizse samanlıktan çıkardığımız 1.4 turbo insigniaya sahip olduk.  opelden her zaman çekinmeme rağmen neden böyle birşey yaptım diye soruyorum arada kendime :)   eminim bir çok arkadaşımızın kafasında bu model vardır.  o yüzden ilk izlenimlerimi anlatacağım.

aracımızı emeki bir amcadan aldık. Allah razı olsun o kadar temiz bakmış ki bırakın boyayı çizik bile yok. sadece uzun yolda kullanmış. araç sadece 45 bin km de . üzerinde 10 bin km önce taktirdiği lavato obd 2 lpg sistemi var.  araştırmalarım sonucu insignia nın bu motoruyla ilgili şikayetlere rastalayamadım. arıza ışığı felan yakmıyor. ha mutlaka dikkatsiz kullanım sonucu problemler yaşatmayacağını garanti edemeyiz. performans konusunda kasayı gayet güzel kaldırıyor. tabi civic teki o ilk kalkıştaki ataklık yok fakat yine de performansı gayet tatmin edici. bir aile için ideal. 18 '' lastikler ve 1500 kg ağırlığı unutmamak lazım. yakıt tüketiminden hemen bahsedemem ama 100 km civarında bir yol yaptık ve ortalama 6.5 litreydi. bu cüsseye göre harbiden şaşırdım. ( dur kalk hızlan sakin karışık ) lpg performansı ile benzin performansı arasında fark yok diyebilirim.

rüzgar ve yol sesine gelirsek ,civic ten sonra resmen ihya oldum. rüzgar sesi iki önceki aracım olan passattan bariz şekilde iyiydi. lastiklerim berbat olmasına rağmen civicle karşılaştırmıyorum bile ama yarın nerdeyse 0 km kışlıkları takınca ( amcamızın hediyesi :D ) net olarak göreceğim. konfor bir passat değil ama 40 yanak ve 18 '' jantlara göre iyi geldi. ( lastik yine etkileyecektir) 

donanım olarak aracımın cosmodan tek dikkate alınabilecek eksiği hafızalı koltuk .  onun dışında eksiksiz. afl farlar ayrıcalık diyordu abim yaşayıp göreceğiz :)  afl nin dışında aracın iç dış renk kombinasyonu aracı almamıza sebeptir. pinocotta ( yanlış yazmış olabilirm ) diye tabir edilen ıhlamur yeşili grisi gibi bir renk. net şu diyemiyorsunuz. içi ise en sevdiğim tarafı bej koltuklar kahverengi döş ve bej göğüs çıtaları . iç donanım çok doyurucu ambiyans ışıkları bluetooth aux usb katlanır vs.   şu an için memnun kalacağımızı düşünüyorum. hondanın tadı çok başkadır fakat insan bir noktadan sonra konfor sessizlik ve güven istiyor.  bu araçla ilgili soruları olan arkadaşlara seve seve cevap veririm.

herkese iyi forumlar.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

İleride almayı düşündüğüm araç. Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Güle Güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

hepinize teşekkür ederiim.

İleride almayı düşündüğüm araç. Hayırlı olsun.

tavsiye ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Hayırlı olsun. İç rengini merak ettim, fotoğraf yükleyeblir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

hocam yüklemeye çalışcam eve gidince

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun, lpg'de subaplar sorun yaratabilir, yüksek devirden kaçınmak gerek.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, lpg'de subaplar sorun yaratabilir, yüksek devirden kaçınmak gerek.

1.4 Turbolarda Lpg sorunu yok diye  biliyorum. 1.6 atmosferiklerde var. Opel 1.4 T leri fabrika çıkışı LPG li satıyor çünkü.

http://www.arabalar.com.tr/yeni-astra-artik-lpgli

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

1.4 Turbolarda Lpg sorunu yok diye  biliyorum. 1.6 atmosferiklerde var. Opel 1.4 T leri fabrika çıkışı LPG li satıyor çünkü.

Fabrika çıkışlı lpg olanların subapları farklı. Bu Astra'da kullanılan A14NET kodlu motorlarda magnezyum subap bulunduğu için ileriki kilometrelerde sorun çıkartıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

http://www.arabalar.com.tr/yeni-astra-artik-lpg

subap sorunu aslında lpg uygulanan bütün araçlarda olması muhtemel bir durum. bayi çıkış lpg liler tam uyum için revize edilmiştir. fakak detay olarak bilmiyorum hocam. ama opelin son modellerindeki en az arıza durumu insignia 1.4 t gibi görünüyor . ( yaptığım araştırmalar doğrultusunda )

Fabrika çıkışlı lpg olanların subapları farklı. Bu Astra'da kullanılan A14NET kodlu motorlarda magnezyum subap bulunduğu için ileriki kilometrelerde sorun çıkartıyor.

magnezyum subap değilde alaşım metali içeren çeliklerden yapılır pistonlar.  b 1.4 net motorlarda da aynı durum söz konusudur. hatta son zamanlarda üretilen hemen hemen bütün motorlar aynı durumdadır.  sadece 1.6 t motora göre devir aralığı tork muhabbetinden 1.4 t ler daha uzun ömürlüdür.  kullanıma göre değişiyor.. bir çok kullanıcı biliyorum 100 bin km de hala aynı verimle çalışan. bende en yakın zamanda sağlam bir ustaya kontrol ettireceğim montaj sistemini.

Yorum bağlantısı
Misafir

subap sorunu aslında lpg uygulanan bütün araçlarda olması muhtemel bir durum. bayi çıkış lpg liler tam uyum için revize edilmiştir. fakak detay olarak bilmiyorum hocam. ama opelin son modellerindeki en az arıza durumu insignia 1.4 t gibi görünüyor . ( yaptığım araştırmalar doğrultusunda )

magnezyum subap değilde alaşım metali içeren çeliklerden yapılır pistonlar. b 1.4 net motorlarda da aynı durum söz konusudur. hatta son zamanlarda üretilen hemen hemen bütün motorlar aynı durumdadır. sadece 1.6 t motora göre devir aralığı tork muhabbetinden 1.4 t ler daha uzun ömürlüdür. kullanıma göre değişiyor.. bir çok kullanıcı biliyorum 100 bin km de hala aynı verimle çalışan. bende en yakın zamanda sağlam bir ustaya kontrol ettireceğim montaj sistemini.

Kesinlikle dogru, kullanim cok onemli. 130.000 de hic sorunsuz 1.6t insignia si olan arkadasim var. Lpg kitinin obd olmasi bile avantaj bence. Sikinti olsa bile maliyet korkuldugu kadar yuksek degil. Babamin cruze da yasadik cogu seyi.
Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

Hayırlı olsun. Bende de aynı araçtan var. Doğru yoldasın. Burası ford forumu ama yakında ford araçlar azınlıkta kalacak gibi. :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Güzel aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle, hayırlı olsun  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

Kesinlikle dogru, kullanim cok onemli. 130.000 de hic sorunsuz 1.6t insignia si olan arkadasim var. Lpg kitinin obd olmasi bile avantaj bence. Sikinti olsa bile maliyet korkuldugu kadar yuksek degil. Babamin cruze da yasadik cogu seyi.

aynen hocam . doğru bir işçilik doğru parçalar olduktan sonra neden sıkıntı olsun. başmıza gelirse de hayırlısı olsun nabalım :)

Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. :nazar: Yalnız unutmadan resim isteriz. :)

teşekkür ederim. ama iş yerindeki bilgisayardan resim yükleyemiyorum yasak :) telefondan yükleyebilir miyim . dün çektim ama eve gidince uyumusum deneyemdim

Hayırlı olsun. Bende de aynı araçtan var. Doğru yoldasın. Burası ford forumu ama yakında ford araçlar azınlıkta kalacak gibi. :yes:

hocam bi yola girdik bakalım hayırlısı . birçok formu takip ederim ama en sevdiğim forum burası yalan yok :)  imzamdaki araçlardan da görüleceği üzere bütün otomobilleri ayrı ayrı severim. fordun sağlamlığı hondanın motoru opelin konforu vs derken hepsinde ufak ufak tecrubelerimiz oluyor . size özelden bir mesaj atacağım . cevaplayabilirseniz mutlu olurum

Güzel aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle, hayırlı olsun  :nazar:

teşekkür ederim hocam.

Allah sizlere daha iyilerini nasip etsin :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

misal HOnda lpg li.. motorda değişiklikler yapıldı lpg iiçin.

fiesta ile yola çıkıp insignia alınabilir.. güzel tercih olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

steyşın insignia var satılık. a4 quattronun sahibi satıyor. ilgilenen varsa bileyim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Direk fabrikadan lpg ile çalışan araba neden çıkartmıyorlar

Yani benzin hiç yok direk lpg deposu olacak şekilde?

Neyi mümkün değil tam olarak herkes rahat ederdi hemde temiz olduğu söyleniyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Direk fabrikadan lpg ile çalışan araba neden çıkartmıyorlar

Yani benzin hiç yok direk lpg deposu olacak şekilde?

Neyi mümkün değil tam olarak herkes rahat ederdi hemde temiz olduğu söyleniyor

motor ısınmadan sıcak su olmadan lpg yanamayacak

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İsmail Kuzgun
On 20.10.2016 at 15:10, Ahmet Hacıoğlu yazdı:

herkese  merhaba .  fiesta almayı düşünürken ,  bazı gelişmeler sayesinde insignia ya geçtim. hafta başımda civic imi satıp 2 gün içinde birazda şansla tabiri caizse samanlıktan çıkardığımız 1.4 turbo insigniaya sahip olduk.  opelden her zaman çekinmeme rağmen neden böyle birşey yaptım diye soruyorum arada kendime :)   eminim bir çok arkadaşımızın kafasında bu model vardır.  o yüzden ilk izlenimlerimi anlatacağım.

aracımızı emeki bir amcadan aldık. Allah razı olsun o kadar temiz bakmış ki bırakın boyayı çizik bile yok. sadece uzun yolda kullanmış. araç sadece 45 bin km de . üzerinde 10 bin km önce taktirdiği lavato obd 2 lpg sistemi var.  araştırmalarım sonucu insignia nın bu motoruyla ilgili şikayetlere rastalayamadım. arıza ışığı felan yakmıyor. ha mutlaka dikkatsiz kullanım sonucu problemler yaşatmayacağını garanti edemeyiz. performans konusunda kasayı gayet güzel kaldırıyor. tabi civic teki o ilk kalkıştaki ataklık yok fakat yine de performansı gayet tatmin edici. bir aile için ideal. 18 '' lastikler ve 1500 kg ağırlığı unutmamak lazım. yakıt tüketiminden hemen bahsedemem ama 100 km civarında bir yol yaptık ve ortalama 6.5 litreydi. bu cüsseye göre harbiden şaşırdım. ( dur kalk hızlan sakin karışık ) lpg performansı ile benzin performansı arasında fark yok diyebilirim.

rüzgar ve yol sesine gelirsek ,civic ten sonra resmen ihya oldum. rüzgar sesi iki önceki aracım olan passattan bariz şekilde iyiydi. lastiklerim berbat olmasına rağmen civicle karşılaştırmıyorum bile ama yarın nerdeyse 0 km kışlıkları takınca ( amcamızın hediyesi :D ) net olarak göreceğim. konfor bir passat değil ama 40 yanak ve 18 '' jantlara göre iyi geldi. ( lastik yine etkileyecektir) 

donanım olarak aracımın cosmodan tek dikkate alınabilecek eksiği hafızalı koltuk .  onun dışında eksiksiz. afl farlar ayrıcalık diyordu abim yaşayıp göreceğiz :)  afl nin dışında aracın iç dış renk kombinasyonu aracı almamıza sebeptir. pinocotta ( yanlış yazmış olabilirm ) diye tabir edilen ıhlamur yeşili grisi gibi bir renk. net şu diyemiyorsunuz. içi ise en sevdiğim tarafı bej koltuklar kahverengi döş ve bej göğüs çıtaları . iç donanım çok doyurucu ambiyans ışıkları bluetooth aux usb katlanır vs.   şu an için memnun kalacağımızı düşünüyorum. hondanın tadı çok başkadır fakat insan bir noktadan sonra konfor sessizlik ve güven istiyor.  bu araçla ilgili soruları olan arkadaşlara seve seve cevap veririm.

herkese iyi forumlar.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun 1.6 turbo larda lpg de subap erimesi oluyor 1.4 lerde o sorun yok 2.0 160 lık aracım vardı insignia gerçekten çok güzel araç 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...