İçeriğe Yönlendir

Sene 1996, Pilli Arabam

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Abi ufak bi bilgi paylaşayım Tesla Model S de kullanılan piller, bildiğin bizim şarjlı kalem piller gibi, ama diziliş kısmı özel diyorlar ve paylaşmıyorlar...bu yüzden o kadar km yapıyormuş... :)

Araç altında, bölümler halinde dizilişi. Soğutma için hava kanalları var, ayrıca arabanın alt şaşisini oluşturuyor pil bölümü.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Linde, Almanya'nın forklift üretiminde ikinci büyük firması. Ekipmanları forklift parçalarından oluşuyor. Sektörün neler yapabileceği hakkında ufak bi örnek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Linde, Almanya'nın forklift üretiminde ikinci büyük firması. Ekipmanları forklift parçalarından oluşuyor. Sektörün neler yapabileceği hakkında ufak bi örnek

Gokart'a binicem ve kafamda patara çatara ses çıkarmayan motor olmayacak? Peeeh :p

Bu linde'yi sen de getirmiyor muydun abi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gokart'a binicem ve kafamda patara çatara ses çıkarmayan motor olmayacak? Peeeh :p

Yok Sani, Linde'ye yedek parça ( teker ) satıyorum. E-go/kart araçlar daha keyifli, muazzam tork var :f1:

Zevkle okuduğum bir yazı abi. Ellerine sağlık. 

Patlama efsaneymiş :)

Sağolasın ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Araç altında, bölümler halinde dizilişi. Soğutma için hava kanalları var, ayrıca arabanın alt şaşisini oluşturuyor pil bölümü.

Pillerin diziliş şeklini niye paylaşmıyorlar :D gizli tutulmasını anlayamadım :D bu arabayı satmıyorlarmı bu adamlar ?... alıp inceyip bilgierini paylaşacak bir insan evladı yok mu.. yoksa kolanın formulü gibi efsane mi ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pillerin diziliş şeklini niye paylaşmıyorlar :D gizli tutulmasını anlayamadım :D bu arabayı satmıyorlarmı bu adamlar ?... alıp inceyip bilgierini paylaşacak bir insan evladı yok mu.. yoksa kolanın formulü gibi efsane mi ?

Dizilişi belli, videoları ve imalat ve montaj ile ilgili. Bakıp bulayım

"Mahallede ne kadar it kopuk varsa topladım "

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Ben o yıllarda sevimli hayalet Casper gibi duvarlardan geçmeye çalışıyordum, adam neler yapıyormuş :good1:

Bi an düşündüm duvardan geçmeni de....

şu günlerde izlediğim bir diziden

VEJnpZ.jpg

fransada da şu varmış

yVOaoN.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

invertörden gelen ciyyyakk sesleri de tatmin edici olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

invertörden gelen ciyyyakk sesleri de tatmin edici olabilir.

O zaten olmazsa olmaz, epey etkileyici bir sesi var
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Abi şimdi biliyorsun plugin hibritler, hibritlere göre pahalı. Yurt dışında bazı firmalar ekleme yaparak hibrit arabayı plugin hibrite çeviriyor. 

ne diyorsun? Var mı kafanda bir şeyler getireyim mi arabayı? 

bugün birkaç video izledim. Sitelerine baktım. Birkaç bin dolara takıyorlar sistemi. Lpg gibi de düğme takıyorlar. Dedim geleceğin lpg’si hibritlere ilave ve şarj olabilir batarya takmak. 100-150km’ye kadar sadece elektrikle gidilebiliyor. Sistem yazılımlı. Komple toyota beynine entegre galiba

BC008170-44-D5-4-A11-902-F-02-A7978-D1-A

9-ACC8-E09-AAE4-4913-8-B95-69137-E6-C3-E

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rakamı boş çek alayım karşılığı olan. Yapacağım işlem sonrası otomotiv firmaları dizlerini döver

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Rakamı boş çek alayım karşılığı olan. Yapacağım işlem sonrası otomotiv firmaları dizlerini döver

Dizlerini sadece firmalar dövecekse getireyim arabayı bak :) ama çok param yok. Benimki mock up olsun. Söz her yerde anlatırım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...