İçeriğe Yönlendir

Sene 1996, Pilli Arabam

Servet Aydın

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Maranello kırmızı bir Ka biçilmiş kaftan

pili den az tüketio orantısız olur :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

pili den az tüketio orantısız olur :D

Yani pil mil hikaye, koy yakıtı içten yanalım güzelleşelim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pil toptan hikaye.. bunu c.ğer eşliğinde tartışalım.. çöp şişte 18 /26 adet arası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Şaşırdım mı? Hayır. İmrendim. Kim yapar bunu deseler cevap tek zaten. İmkan ve yetenek bir araya gelince, icat kaçınılmaz oluyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Adam a boşuna King demiyolar... Tesla'da zamanında yatırımcı bulsa tüm şehire bedava elektrik vericekmiş... Önce petrol tekelcileri bi petrolü bitirsin ondan sonra sıra elektriğe gelicek...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Yeni görevin hayırlı olsun. Vardiya amiri seçmende gerekiyor.☺

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adam a boşuna King demiyolar... Tesla'da zamanında yatırımcı bulsa tüm şehire bedava elektrik vericekmiş... Önce petrol tekelcileri bi petrolü bitirsin ondan sonra sıra elektriğe gelicek...

Tesla yaşam klavuzum

Bu kadar şey yap olay ol ama hala lumia gibi antika ile takıl

Fakirler için o

Yeni görevin hayırlı olsun. Vardiya amiri seçmende gerekiyor.☺

Önce yönetim maaşımı belirlesin sonra yardımcı alacağım yanıma

20 yıl geçmiş aradan resim falan kalmamıştır ozamanlardan

O yıllar fotoğraf vs hak getire. 2004 yılından kalma bi kısa videom var. Alternatör alt devirlerde şarj yapmak yerine 1.5 kwlık elektrik motoruna dönüyor ve motora destek oluyor. Onuda rafa kaldırdım ki epey işe yarıyor

pil toptan hikaye.. bunu c.ğer eşliğinde tartışalım.. çöp şişte 18 /26 adet arası

ee ben?

Ben o yıllarda sevimli hayalet Casper gibi duvarlardan geçmeye çalışıyordum, adam neler yapıyormuş :good1:

Bi an düşündüm duvardan geçmeni de....
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Peki broadwaye ne oldu sonra eski haline mi çevirdin abi

:D :D :kihkih: İlahi Mert....:D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tesla ile ziyaret videonuz vardı King bey. Nerde o

Üyelerin akıl ve ruh sağlığı açısından yayınlamama kararı aldım

Peki broadwaye ne oldu sonra eski haline mi çevirdin abi

Motoru olmayan, elektrik sistemi komple yanan arabanın sonu ne olursa o oldu :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Palio arkadaşındı. Hidrojen sistemini ben yaptım. Bursaya kadar yürüdük, map sensörü ile motorinin sadece rölanti devrine yetecek mazotu gönderdik, geri kalanı hidrojen. Hidrojen sürücü bursaya girişte patlayınca hidrojen aküsü önce gümledi, sonra motor. Oda hurdaya gitti

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hidrojen sistemine ben inanmıyorum. açıklaması yok.

silindire su buharı vermenin avantajı var ama motoru yiyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

hidrojen sistemine ben inanmıyorum. açıklaması yok.

silindire su buharı vermenin avantajı var ama motoru yiyor.

Normal motoru öldürüyor zaten, bizde ölü motoru denedik ve öldü. Liberty rölantide hidrojen ile çalışıyordu. Sistem duruyor hala. Sıkıntı, hidrojen üretilirken harcanan enerji kazanılan enerjiden fazla. Sonuçta depolama yoksa işe yaramıyor ekonomi olarak.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Normal motoru öldürüyor zaten, bizde ölü motoru denedik ve öldü. Liberty rölantide hidrojen ile çalışıyordu. Sistem duruyor hala. Sıkıntı, hidrojen üretilirken harcanan enerji kazanılan enerjiden fazla. Sonuçta depolama yoksa işe yaramıyor ekonomi olarak.

eee sonra?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Palio arkadaşındı. Hidrojen sistemini ben yaptım. Bursaya kadar yürüdük, map sensörü ile motorinin sadece rölanti devrine yetecek mazotu gönderdik, geri kalanı hidrojen. Hidrojen sürücü bursaya girişte patlayınca hidrojen aküsü önce gümledi, sonra motor. Oda hurdaya gitti

uclu-kalem-tamir-ederken-olusan-ciddiyet

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Seninkide birseymi Servet abi. Bende geçen gün bizim sıpanın uzaktan kumandalı arabasının motorunu, aynı modelden söktüğüm motorla değiştirdim. Pehh

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

eee sonra?

Liberty mi yazmışım, kendimi bi dövüp geleyim

Seninkide birseymi Servet abi. Bende geçen gün bizim sıpanın uzaktan kumandalı arabasının motorunu, aynı modelden söktüğüm motorla değiştirdim. Pehh

Saygılarrr
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Öncelikle yeni görevde başarılar dilerim,

İlk denemem ve son denemem oldu 1996 yılında Renaut 9 aracımı akülü hale getirmek. O zamanlar fotoğraf vs merak yok, akla geleni uygula. Çalıştı ise etrafında zafer dansı yap, zaten çalışmaz ise kaç, çünkü çalıştıramadığım şey mutlaka patlar...

Gülmekten yarıldım sesli gülünce oda arkadaşım bile tırstı bir an ne oluyor diye  :D  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Abi ufak bi bilgi paylaşayım Tesla Model S de kullanılan piller, bildiğin bizim şarjlı kalem piller gibi, ama diziliş kısmı özel diyorlar ve paylaşmıyorlar...bu yüzden o kadar km yapıyormuş... :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Seneeeee geçen sene... Apartmanda kimsede elektrik yok aldım elime feneri indim sigorta panosuna... Tak tak tak üç tane atmış şalteri kaldırdım... Komşular alkış kıyamet elleri patladı beni alkışlamaktan 5. kata kadar kasıla kasıla çıktım kapıyı kapattım evin. İşte orada saltanatım bitti... :( Elektrikle ilgili tek yakın temasım bu zamana kadar da bu oldu... : :D: :D:D  Kingte diyorki ben elektrikli araba yaptım pehh :D

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...