İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2016 Sezonu

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Rıfat Çakar
(düzenlendi)

Eski tadı yok meselesi bir nebze haklı fakat , daha çok detay , daha çok hesap ve daha çok faktör seyirciyi daha çok içeri çekiyor. Shumi'li yıllarda da en heyecanlı anlar Barichello'nun yol verdiği anlardı. Bugün Mercedes ne ise , o zaman Ferrari oydu. Renault biraz bu durumu değiştirmiş , Alonso tarih yazmıştı.   :)

Bence gayet yetenekli pilotlar var. Hamilton , Vettel , Ricardo , Verstapen ( Babası yağmur ustasıydı :)

F1 Türkiye'ye gelse de , seyirci sıkıntısı olacaktır. Biletler çok pahalı idi. Formula 1'i NTV'den seyreden jenerasyon çoluk çocuğa karışıp , yayınlar ücretli digital platformlara taşınınca , insanlara F1 için yüzlerce lira vermek ve Kurtköy'e gitmek çekici gelmedi , gelmeyecekte..

tarihinde Rıfat Çakar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yayın hakları Saran Medya grubunda şimdilik D-smart veriyor. Bu akşam saat 21 de sıralama turları yarın akşam saat 22 de büyük yarış D-smart 77 kanal da...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Evet ilginç ve güzel röportaj olmuş Lewis Hamilton Bernie Amcaya söylemiş pist şehire uzak ve bilet fiyatları pahalı diye... :rolleyes:  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Zamanında adamım fernando alonso idi. Herkes schumi derken ben sarı mavi renkli renaulta hayrandım. Renault servisinde çalışan amcam F1 çantası getirince havalara ucmustum. Şimdi tahminimce eski tadı yoktur. Motor hacimleri iyice küçüldü, kukreyen motorlar yerini sinek viziltisina bıraktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Q3 bitti Hamilton 1.sirada başlayacak...808526eb6362b6efa0d1aff9e464ba5c.jpg

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Q3 bitti Hamilton 1.sirada başlayacak...

Rosberg  1. viraj çizgisini tutturamadı birtürlü.  İlk sektörü biraz düzgün olsaydı alırdı polü.  Yarışta bakalım Hamilton yine patinaja düşecekmi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

2017'de WRC takviminde olacağımızla ilgili söylentiler var.

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

2017'de WRC takviminde olacağımızla ilgili söylentiler var.

Keşke olsa ama resmi sitede görünmüyor..

c80907cae8dc16abebe2a0c8487d9fd8.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Keşke olsa ama resmi sitede görünmüyor..

c80907cae8dc16abebe2a0c8487d9fd8.jpg

Takvimde 12 ülke kesinleşmiş.Kalan 2 ülke için Çin , Polonya , Turkiye üçlüsünden 2si seçilecek. Çin yasadiğü sel felaketi nedeniyle bu sene organizasyonu düzenleyemedi. 2017 içinde riskli görünüyor. Ralli ajansı sitesinde ki bir yazıda açıklama için Kasım ayinda yapılacak FIA kongresinin beklendiğini yazmışlardı.

http://www.ralliajansi.org/2016/10/hosgeldin-wrc/

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

2016 Formula 1 Şampiyonasının kazanan ismi Lewis Hamilton oldu. Hamilton bu seneki 7. podyum zaferini kazanırken kazandığı yarışların toplamı ise 50 oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Sanal güvenlik aracı rosberg'in ekmeğine yağ sürdü. :good1:  Rosbergin kazanmasını isterdim ama yine ilk viraja yanlış girdiği için değil Hamiltonu geçmek, Ricardo'ya geçildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Evet aynen bende Rosberg kazansın istiyordum...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Meksika ile ilgili yazı yazamadık. Bayi toplantısında idik . Bu yarışında kazananı değişmedi Hamilton yine en önde bitirdi. Vettel aldığı ceza ile podyumu kayıp etti.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Meksika ile ilgili yazı yazamadık. Bayi toplantısında idik . Bu yarışında kazananı değişmedi Hamilton yine en önde bitirdi. Vettel aldığı ceza ile podyumu kayıp etti.

Rosberg 2.liğe sığınarak gitmeye devam ederse, en ufak bir hatası şampiyonluğa mal olabilir. Farkı 25'in altına düşürmemesi gerekirdi.  Takım içindeki küçük bir sabotaj herşeyi değiştirecektir. 

Ve şundan eminim, Rosbergin aracında kesinlikle  ERS - DRS  fren, vb bir arıza yaşanacak ve Hamilton şampiyon olacak.  Ecclestone Hamiltonu sansasyonel bir şekilde şampiyon yapmak için tüm politik ve stratejik ayarlamaları yapmıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Brezilya Grandprix yağmur nedeniyle durmuştu. Süper görüntüler var bakalım sonuç ne olacak...?

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Verstappen show var geçmediği kalmayacak böyle giderse yarışa heyecan kattı...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yarışı Luis Hamilton kazandı 2. Nico Rosberg oldu 3. ise yarışın en çok konuşulanı Max Verstappen oldu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Konuyu yeniden adlandırıp Formula 1 2016 Sezonu yapalım. 

Yarış efsaneydi. kalabalıkla izledik çerezler, arpalı arpasız meşrubatlar  :D    İyiki bitirilmedi,  Bence Verstappen kadar Ocon ve Nasr 'de efsane bir yarış çıkarttılar. Onca şampiyon pilot hatalar yaparken kusursuz sürdüler. 

Ete süte karışmayan Rosberg'in  Mücadeleye girmeden şampiyonluk kazanması Hamiltonun şevkini baya kıracaktır :D   Son yarışa kalan şampiyonlukları çok seviyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Evet konu adı değişimi güzel oldu. Son yarışı merakla bekliyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...