İçeriğe Yönlendir

Android Tv Mi Smart Tv Mi

Osman Uslu

Recommended Posts

Osman Uslu

Merhaba Herkese,

Kısmetse önümüzdeki sene evleneceğim. Eşyaları ufak ufak alıp borcunu bitirmeyi düşünüyorum.

TV den başlamak istedim. İki ürün arasında kaldım. Linkleri aşağıda var. 

Kullanan bilen tecrübe edenlerden yardım istiyorum.

Siz olsanız andorid tv mi seçerdiniz yoksa android özelliği olmayan smart tv mi?

Androidse neden android, smartsa neden smart ? 

Android tv  smart tv

Şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Smart tv alacak iseniz lg yi ben tavsiye etmiyorum. Daha önce lg lm660s kullanıyordum. Gçeen hafta Samsung ks8500 aldık. İnanılmaz fark var. Samsung tizen işlemci daha kullanışlı geldi.

Yorum bağlantısı
Enes Suzen

phılıps smart tv var bende tavsiye etmiyorum çok yavaş

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Smart tv alacak iseniz lg yi ben tavsiye etmiyorum. Daha önce lg lm660s kullanıyordum. Gçeen hafta Samsung ks8500 aldık. İnanılmaz fark var. Samsung tizen işlemci daha kullanışlı geldi.

kullandığınız LG hangi modeldi. LG ninde webos arayüzü 2.0 önceki modellerinde yenilerinde 3.0 olarak geliyormuş. Güncelleme yapmışlar. Satış temsilcileri öyle demişti. Belki sizin kullandığınız 2.0 webos arayüzü ise o yüzden yavaştır. webos 3.0 ise ve hala yavaş ise kararımı etkileyecek bir faktör. 

phılıps smart tv var bende tavsiye etmiyorum çok yavaş

Philips bir arkadaşımda daha var özellikle kanal geçişleri inanılmaz kötü. Model numarasını biliyor musunuz? Marketteki satış temsilcisi PUK serisi yavaş ama yeni serisi PUS diye geçiyor birde android olduğu için daha hızlı bunlar demişti.

o yüzden kararsız kaldım PUK serisi ve PUS serisi arasında gerçekten fark var mıdır? 

Samsung Smart Tv kullanıyorum.Gayet güzel.

modelini öğrenebilir miyim? 

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Benimki eski webos sistemi. Tvyi satmadan önce lg soundbar aldım. Tv ile uyumlu olsun diye özellikle lg seçtim. Tv ile soundbar uyumsuzluğu yaşıyordum sık sık. Samsung ile smart özelliklerini hızlı bir şekilde kullanıyorum. Telefonu ekrana anında yansıtabiliyorum. Bunları lg de yapamıyordum

Samsung ks8500 serisine bakmanızı isterim

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Smart TV pişmanlıktır philips Var 5028k seri smart özelliği berbat çok yavaş. 

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Benimki eski webos sistemi. Tvyi satmadan önce lg soundbar aldım. Tv ile uyumlu olsun diye özellikle lg seçtim. Tv ile soundbar uyumsuzluğu yaşıyordum sık sık. Samsung ile smart özelliklerini hızlı bir şekilde kullanıyorum. Telefonu ekrana anında yansıtabiliyorum. Bunları lg de yapamıyordum

Samsung ks8500 serisine bakmanızı isterim

Bendeki bütçede belli açıkçası 43'' ten küçük olsun istemiyorum(42'' de olabilir). 

Samsung modellerine bakınca hem smart hem 4K hemde 42'' - 43'' arası tv yok. Olanların boyutu büyük, ekran büyük olunca da fiyatlar 3500 TL - 4000 TL arasına çıkıyor.

ben en fazla 2500 TL verebilirim. 

Smart TV pişmanlıktır philips Var 5028k seri smart özelliği berbat çok yavaş. 

tepkime süresi ile ilgili bir çok şikayet okudum philipste. ama yukarıda da belirttiğim gibi (satıcının söyledikleri) yeni seride tepkime süresini düzeltmişler.

Diğer yavaşlıkları da android özelliği ile ortadan kaldırmışlar. O yüzden seçeneklerim arasına ekledim. Tabi birde ambilight aydınlatması çok hoş görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Philips asla tavsiye etmem, Az daha Philips alıp büyük bir hata yapacaktım..Samsung 40JU6070  4k smart tv aldım. Tizen işletim sistemi var içerisinde. Tizen Androidin geliştirilmiş versiyonuymuş.
Android Tizene göre hantal bir işletim sistemi, dahili kaynakları çok kullandığı için cihaz yavaş çalışır. Tizen bu bakımdan daha iyi. 

Almadan önce çok araştırmıştım, özellikle kanal geçişleri ve sistem hızı çok önemli konu. Samsung Smart tv çok hızlı. 

Sık sık yazılım güncellemeleri geliyor kendi kendine internetten güncelliyor. Dahili virüs tarama yazılımıyla otomatik virüs taraması yapıyor.
Dahili browser sayesinde tvde film sitelerinden film izliyoruz. Mouse klavye bağlayıp kolayca kullanıyoruz. daha birçok özelliği var.Çok memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Lg smart tv kanal gecisleri cok yavastir

Samsung smart tv yaklasik 4 senedir kullaniyorum ve gayet hizli seri ve kullanisli

Tavsiyem Samsung yonundedir

Android tv de nasildir hic bir fikrim yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bence android tvlerin geleceği daha parlakö Git gide smartlar tarihe gömülecek gibi görünüyor.

Bende smart var. Yavaş olduğu için kullsnamıyorum. Laptopu hdmi dan tv ye bağladım.Kablosuz mouse ve klavyeyle keyif yapıyorum. En basit laptop bile android veya smart tv den daha kullanışlı bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bence televizyonu en son alın derim :D teknoloji hizla ilerliyor :D daha farkli modeller cıkar daha hızlı daha kaliteli görüntü gibi rakamlar da uygunlasiyoe bu paylastğınız modellerin

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Philips'in android'in den memnun olan pek yoktur. HAtta zaman zaman tv açılırken zorlandığından bile şikayet edenler var. Eve gelip tv'nin keyfini bekliyoruz diyerek. Lg için yorum yapamam kullanmadım. Evde 55 JU 7000 var. Ju serisi buluyorsanız şu anda almanızı tavsiye ederim. Yeni nesilden daha maliyetli ve daha özel bileşenleri olan bir tv. En azından kenardan değil, arkadan led'li nadir modellerden. Bu sayede local dimingi yeni serilere göre çok daha başarılı. Bulamazsanız curve olan 7500'de olabilir.

İşlerim sistemi olarak samsung tizen kullanır ve tizen samsung'un android sonrası telefonlarında kullanmak istediği, saatlerinde kullandığı yazılım. Ben tv'nin kendi alıcısı üerinden d-mart modül kullanıyorum. Kanal geçişleri son güncelleme ile daha da hızlandı ancak uçacak kadar değil. Ancak çıldırtacak bir durum da yok. Eğer samsung tablet veya telefon kullanıyorsanız birbirleri arasındaki bağlantılar çok verimli. Öreğin telefon üzerinden tv'yi seyredip kanal geçisi yapabiliyor üstelik bunu yaparken tv'yi telefon üzerndne kapatıp her türlü işleme telefondan devam edebiliyorsunuz. Lg soundbarlar ile dierek cec arayüzü ile bağlanıp, tv'nn sesini kısıp, tv'nin kumandası ile ses kontrolüne başlayabiliyorsunuz. Mesela en son 2 gün önce güncelleme geldi. MArketi ise yeterli sayılabilir. En son d smart go uygulaması geldi ve aboneliğiniz varsa bu uygulama üzerinden d-smart sinema kanallarındaki filmleri hd olarak seyredebiliyorsunuz. İnternet sunucusu çok verimli değil bu konuda gelişmeye ihtiyaç var. Youtube arayzü güzel değil ve genelde telefondan direk youtube'u tv'Den izleme imkanını olsa da 5 sefer de 1 kere direk açılıyor. Çok verimli çalışmıyor. Ancak screen mirror uygulaması ile telefon veya tableti aynı anda tev'de görebiliyor, film dahi seyredebiliyorsunuz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

Smart tv de kullanabileceğiniz sınırlı uygulamalar var android daha geniş. Youtube,netflix gibi video uygulamaları dışında başka işe yaramıyor. Gerçi android olsada telefon yenileme sıklığında tv yenilemediğimiz için 2 seneye yine çöp olur yavaşlar.. Samsung gibi telefona uyum sağlayan bir model seçmek daha iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

lm660s nereden baksanız 5 sene öncesinin teknolojisi. yeni aldığınız cihaz 2016 teknolojisi. bırakında o kadar fark olsun. ama lm serisi bence çok başarılı bir seri. bende lm640s vardı. sizinkinin bir alt modeli. full dü. ben herşeyini rahatlıkla kullanıyordum. şuan 40UB800 LG 4K kullanıyorum. gayet memnunum. teknolojileri doğru yakalamak çok önemli. ben LG den son derece memnunum. tavsiye ederim. 

Osman kardeşim bence çeyiz alışverişine en yanlış yerden başlamışsın. tvyi en son almak en mantıklısı. sürekli model değişiyor. şimdi alacaksın. seneye evlenirken öyle modeller çıkacak ki dönüp geçen sene aldığın tvye bakmak istemeyeceksin :) benden sana tavsiye tvyi en son al. android al mutlaka. LG tavsiye ederim. 4K alacak olursan dahili uydusu 4k yayınlarda 60p desteği olsun mutlaka. 4K diye satıyorlar. dahili uydusu 30p destekliyor. trt4k 60p yayın yapıyor. sonra bu kanalı izlemek için birde harici 4k uydu alıcı alman gerekiyor. gerçi şimdi çoğu 60p destekliyor o da ayrı bir konu. ben detay bilgi olsun diye belirtmek istedim.

şimdiden mutluluklar dilerim. evli birisi olarak son bir sorum olacak " iyi düşündün mü :)    " 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

LG, Samsung v.s. smart..... Verdiğim paraya acıyorum.
Hepsi kullandım. Şu an yaptığımı tavsiye ederim.
Büyük mağazalarda 1200 tl ye satılan 40 küsür" tvlerden bir tane al. Görüntü kaliteleri oldukça yeterli.
Birde bundan ekle canavar. 4000 tl vereceğin tvden randımanlı olur emin ol
https://tr.aliexpress.com/item/Newest-Set-top-Box-Mini-M8S-TV-Box-Amlogic-S905-Android-5-1-Quad-core-2/32644684642.html?spm=2114.010108.3.1.mYBllT&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10069_10084_10083_10017_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10078_10079_10073_10070_421_420_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_3&btsid=012e249a-bdfc-4be9-81f2-5db4eca800b5

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Merhaba Herkese,

Kısmetse önümüzdeki sene evleneceğim. Eşyaları ufak ufak alıp borcunu bitirmeyi düşünüyorum.

TV den başlamak istedim. İki ürün arasında kaldım. Linkleri aşağıda var. 

Kullanan bilen tecrübe edenlerden yardım istiyorum.

Siz olsanız andorid tv mi seçerdiniz yoksa android özelliği olmayan smart tv mi?

Androidse neden android, smartsa neden smart ? 

Android tv  smart tv

Şimdiden teşekkür ederim. 

Size tavsiyem TV yi sonlara bırakmanız. Seneye aynı fiyata daha yüksek ekran boyutlu daha yüksek teknoloji ürünleri gördüğünüzde üzülürsünüz.

Android TV tavsiye ederim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Bence android tvlerin geleceği daha parlakö Git gide smartlar tarihe gömülecek gibi görünüyor.

Bende smart var. Yavaş olduğu için kullsnamıyorum. Laptopu hdmi dan tv ye bağladım.Kablosuz mouse ve klavyeyle keyif yapıyorum. En basit laptop bile android veya smart tv den daha kullanışlı bence.

Rıdvan abi sendeki televizyonun markası ve modeli nedir? 

bence televizyonu en son alın derim :D teknoloji hizla ilerliyor :D daha farkli modeller cıkar daha hızlı daha kaliteli görüntü gibi rakamlar da uygunlasiyoe bu paylastğınız modellerin

Bende öyle düşünüyordum aslında ama daha ne çıkabilir ki diye düşünmeye başladım sonra. Çıksa bile yeni çıkan teknolojiler çok pahalı oluyor o kadar bütçem de yok maalesef. Alıyım kurtulayım aradan çıksın dedim :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Tv işini sona bırakın derim, 1 sene sonra alacağınız model indirime girer ya da yeni versiyon alırsınız.

Ben de 2 ay evvel epey araştırma sonucu 50Ku7000 aldım, smart tv gayet işlevsel film, dizi, youtube sorunsuz çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Philips'in android'in den memnun olan pek yoktur. HAtta zaman zaman tv açılırken zorlandığından bile şikayet edenler var. Eve gelip tv'nin keyfini bekliyoruz diyerek. Lg için yorum yapamam kullanmadım. Evde 55 JU 7000 var. Ju serisi buluyorsanız şu anda almanızı tavsiye ederim. Yeni nesilden daha maliyetli ve daha özel bileşenleri olan bir tv. En azından kenardan değil, arkadan led'li nadir modellerden. Bu sayede local dimingi yeni serilere göre çok daha başarılı. Bulamazsanız curve olan 7500'de olabilir.

İşlerim sistemi olarak samsung tizen kullanır ve tizen samsung'un android sonrası telefonlarında kullanmak istediği, saatlerinde kullandığı yazılım. Ben tv'nin kendi alıcısı üerinden d-mart modül kullanıyorum. Kanal geçişleri son güncelleme ile daha da hızlandı ancak uçacak kadar değil. Ancak çıldırtacak bir durum da yok. Eğer samsung tablet veya telefon kullanıyorsanız birbirleri arasındaki bağlantılar çok verimli. Öreğin telefon üzerinden tv'yi seyredip kanal geçisi yapabiliyor üstelik bunu yaparken tv'yi telefon üzerndne kapatıp her türlü işleme telefondan devam edebiliyorsunuz. Lg soundbarlar ile dierek cec arayüzü ile bağlanıp, tv'nn sesini kısıp, tv'nin kumandası ile ses kontrolüne başlayabiliyorsunuz. Mesela en son 2 gün önce güncelleme geldi. MArketi ise yeterli sayılabilir. En son d smart go uygulaması geldi ve aboneliğiniz varsa bu uygulama üzerinden d-smart sinema kanallarındaki filmleri hd olarak seyredebiliyorsunuz. İnternet sunucusu çok verimli değil bu konuda gelişmeye ihtiyaç var. Youtube arayzü güzel değil ve genelde telefondan direk youtube'u tv'Den izleme imkanını olsa da 5 sefer de 1 kere direk açılıyor. Çok verimli çalışmıyor. Ancak screen mirror uygulaması ile telefon veya tableti aynı anda tev'de görebiliyor, film dahi seyredebiliyorsunuz.

Saygılarımla.

Evren abi, başka forumlarda da araştırdım philipsten memnun olanda var olmayanda var. Yeni teknoloji androide doğru gidiyor diye android almayı düşünüyordum aslında. Araştırmalarımdan sonra androidten uzaklaştım diyebilirim. Bu televizyonu da seçeneklerim arasına ekledim. Senin bahsetmiş olduğun gibi JU serisi.

curve olanları pek sevmedim yan açılardan da görüntü çok sağıklı olmuyor gördüğüm kadarıyla ayrıca fiyatı bütçemi aşıyor. 

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

lm660s nereden baksanız 5 sene öncesinin teknolojisi. yeni aldığınız cihaz 2016 teknolojisi. bırakında o kadar fark olsun. ama lm serisi bence çok başarılı bir seri. bende lm640s vardı. sizinkinin bir alt modeli. full dü. ben herşeyini rahatlıkla kullanıyordum. şuan 40UB800 LG 4K kullanıyorum. gayet memnunum. teknolojileri doğru yakalamak çok önemli. ben LG den son derece memnunum. tavsiye ederim. 

Osman kardeşim bence çeyiz alışverişine en yanlış yerden başlamışsın. tvyi en son almak en mantıklısı. sürekli model değişiyor. şimdi alacaksın. seneye evlenirken öyle modeller çıkacak ki dönüp geçen sene aldığın tvye bakmak istemeyeceksin :) benden sana tavsiye tvyi en son al. android al mutlaka. LG tavsiye ederim. 4K alacak olursan dahili uydusu 4k yayınlarda 60p desteği olsun mutlaka. 4K diye satıyorlar. dahili uydusu 30p destekliyor. trt4k 60p yayın yapıyor. sonra bu kanalı izlemek için birde harici 4k uydu alıcı alman gerekiyor. gerçi şimdi çoğu 60p destekliyor o da ayrı bir konu. ben detay bilgi olsun diye belirtmek istedim.

şimdiden mutluluklar dilerim. evli birisi olarak son bir sorum olacak " iyi düşündün mü :)    " 

Serdar abi nereden başlayacağımı bilemedim bende TV den başlayalım dedim :D 

şöyle bir düşüncem var önümüzdeki seneye kadar ne çıkabilir? Ne kadar değişebilir tv teknolojisi. Hadi diyelim ki  gerçekten iyi bir şey çıktı bütçem ne kadar yeter?

TV lerdeki dahili uydu alıcıları normal yayını 4K kalitesine dönüştürüp öyle ekrana veriyormuş satıcılar hep bunu söylüyordu ama 60p olayını kimse dillendirmedi bende bilmiyordum açıcası. Bundan sonra onuda soracağım. Teşekkür ederim bu detaydan dolayı. 

Şimdiden teşekkür ederim iyi dileklerin için. Çok düşünme fırsatım olmadı açıkçası ama ne kadar kötü olabilir ki :D

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

LG, Samsung v.s. smart..... Verdiğim paraya acıyorum.

Hepsi kullandım. Şu an yaptığımı tavsiye ederim.

Büyük mağazalarda 1200 tl ye satılan 40 küsür" tvlerden bir tane al. Görüntü kaliteleri oldukça yeterli.

Birde bundan ekle canavar. 4000 tl vereceğin tvden randımanlı olur emin ol

https://tr.aliexpress.com/item/Newest-Set-top-Box-Mini-M8S-TV-Box-Amlogic-S905-Android-5-1-Quad-core-2/32644684642.html?spm=2114.010108.3.1.mYBllT&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10069_10084_10083_10017_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10078_10079_10073_10070_421_420_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_3&btsid=012e249a-bdfc-4be9-81f2-5db4eca800b5

Bu ürünü tv ye bağladıktan sora digitürk d-smart gibi cihazları da bağlayıp aynı anda ikisini de aktif edebiliyor muyuz? 

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Size tavsiyem TV yi sonlara bırakmanız. Seneye aynı fiyata daha yüksek ekran boyutlu daha yüksek teknoloji ürünleri gördüğünüzde üzülürsünüz.

Android TV tavsiye ederim. 

Daha öncede dediğim gibi tvler 1 senede ne kadar gelişebilir ve benim bütçem buna ne kadar el verir bilemiyorum. Peki ilk ne almam daha akıllıca olur. 

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Tv işini sona bırakın derim, 1 sene sonra alacağınız model indirime girer ya da yeni versiyon alırsınız.

Ben de 2 ay evvel epey araştırma sonucu 50Ku7000 aldım, smart tv gayet işlevsel film, dizi, youtube sorunsuz çalışıyor.

Mahmut abi 50'' olanı bütçemi aşıyor. 40'' olanı var bir de fiyatı uygun biraz daha. Birde 42 - 43'' olsaymış çok iyi olurmuş.

Genel olarak memnun musun tv den. hız falan nasıl? kanal geçişleri yavaş mı biraz bilgi verir misin? 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Akıllıda Samsung , görüntüde LG daha iyidir. Ancak bence televizyonun Aklı sizin için ayrıt edici nokta olmasın. 20-30 usd lik aparatla televizyonu akıllı yapabiliyorsunuz.

Evlenirken Panasonic tv almıştım. Akıllı görüşlü ancak pek akıllı değil. Ezcast usb dongle aldım. Artık Tv ile yapamadığım yok. özellikle telefondan açtığım filmi yada digiturk ten maçı izlemek oldukça keyifli.

http://www.gearbest.com/ezcast-hdmi-dongle-_gear/

https://www.iezvu.com/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...